Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

01 Ağustos '19

 
Kategori
Mizah
Okunma Sayısı
171
 

Gülmek İstiyorum

Gülmeye hepimizin çok ihtiyacı var. Etrafımızda olup biten üzücü olaylar hepimizi çok yıprattı. Herkes yakınıyor, açık açık dertlerini söyleyemiyor, içine atıyor kendilerini yıpratıyorlar. Şu iki günlük dünyada üzülmeğe hiç gerek yok. Aşağıdaki fıkralarla gülüp dersler çıkaralım, umarım sıkıntılarınızdan bir an olsun sıyrılırsınız..
NAHİDE ÇELEBİ


BİR BARDAK SU
Adamın biri yabancı bir şehirde, bir evin kapısını çalarak bir ricada bulunur : “Çok susadım ve buralarda su bulamadım. Lütfen bana bir bardak su verir misiniz? Kapıyı açan çocuk, adamın yüzüne bakarak:: “ İstersen ayran getireyim,” der. .Adam bu teklifi memnuniyetle kabul ettikten sonra, çocuk bir çanak ayran getirir. Adam ayranı içtikten sonra çocuk: “ İstersen daha getireyim, “ der.  “” Zahmet olur yavrum.” “ Hayır ne zahmeti. Zaten bu ayranın içine fare düştüğü için nasıl olsa dökecektik! Bunun üzerine, adam iğrenerek elindeki ayran çanağını hiddetle yere atıp parçalayınca, çocuk feryadı koparır: “ Anneee, kapıdaki adam köpeğin çanağını kırdı.

KADIN LAFIYLA
Erzurum hava alanında yolcular uçağa binmişler. Kapılar kapanmış ve hostes: “Sayın yolcular lütfen kemerlerinizi bağlayınız” demiş. Kimse bağlamamış. Hostes durumu pilota anlatmış. Pilot mikrofonu eline almış : “Hele dadaşlar, kemerlerinizi bağlayın da havalanah” diye anons edince herkes kemerlerini bağlamış. Hostesin şaşkınlığını gören Erzurumlu pilot şöyle demiş: “Erzurumlu kadın lafıyla iş yapmaz.”

SOYGUN
Soyguncunun biri bankaya girmiş. Çekmiş silahını havaya ateş etmiş. Herkesin yere yatmasını istemiş.
Kasalardaki paraları toplamış ve kapıya doğru yönelmiş. Tam çıkacakken oradaki bir adama sormuş
Beni gördün mü? Adam şaşkınlıkla Evet gördüm. Deyince çekmiş tabancasını adamı alnından vurmuş.
Tam tekrar kapıya hamle etmiş ki; kapının yanında bir karı koca duruyor. Adama sormuş: Beni gördün mü?
Adam gayet soğukkanlı bir şekilde yanıtlamış Valla ben hiçbir şey görmedim, ama benim hanım gördü sanıyorum.

ÇARPINTI YAPIYOR
Erzurumlu, Bayburt'a gitmiş, kahveye girmiş: “Hele gardaş bir çay getir de içah” demiş. Peş peşe 29bardak çay içmiş. Bayburtlu sormuş: Ağabeyi daha çay getirim mi? Erzurumlu elini kalbine götürüp yanıt vermiş: “Yoh gardaş 30 bardah oldi mi çarpıntı yapir.”
 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Ben de gülmek istiyorum Nahide hanımcığım.Teşekkürler.Sevgilerimle...

fisun gökduman kökcü 
 02.04.2020 13:23
 

Yine çok komik fıkralar eline yüreğine sağlık

Kerim Korkut 
 03.08.2019 16:00
Cevap :
K3rim kardeş! Sizi biraz olsun sıkıntılarınızdan uzaklaştırmak istedim.Değerli yorumunuza çok teşekkür ederim.Selam ve sevgiler sağlıklı mutlu günler.NAHİDE ÇELEBİ  04.08.2019 8:42
 

:) Teşekkürler sevgili öğretmenim:)

Halil Güven (Sökeli) 
 03.08.2019 11:33
Cevap :
Sayın Sökeli! Değerli yorumunuza çok teşekkür ederim.Sizleri bir an olsun güldürmek istedim.Selam sevgi ve saygılar.NAHİDE ÇELEBİ  03.08.2019 16:05
 

Günaydın Nahide sultan ;) Gerçekten de hepimizin bir nebze de olsa gülmeye ihtiyacı var. ''Bir bardak su ve soygun''a çok güldüm, Allah da sizi güldürsün, sevgiyle yanaklarınızdan öperim..

gülsen tunçkal 
 02.08.2019 8:15
Cevap :
Sevgili Tunçkal! Sizi güldürmek çok güzel.Değerli yorumunuza çok teşekkür ederim canım.Sevgilerimle öptüm sizi.NAHİDE ÇELEBİ  02.08.2019 16:11
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1877
Toplam yorum
: 11452
Toplam mesaj
: 162
Ort. okunma sayısı
: 1030
Kayıt tarihi
: 25.11.08
 
 

Erzurum doğumlu, Ankara'da yaşıyor. D.T.C.F mezunu, emekli lise öğretmeni, evli, 2 çocuklu. "İsya..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster