Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Temmuz '20

 
Kategori
Alışveriş - Moda
Okunma Sayısı
29
 

GÜLŞAH TANRIÖVER

Gülşah Tanrıöver..

Yeni şarkı... “O Hain..”

Röportaj Sizlerle..

S1- Öğrenci olmak size göre nedir, bunu tanımlar mısın?

Öğrenci olmak öncelikle bir birime bağlı olarak,kurumlar  vasıtasıyla  iyi yetişmiş bireylerden yeni bilgi ,beceri ve kişisel gelişim  alanlarında öğrenim sağlamak planlı  düzenli olarak kendini hayata geleceğe  hazırlamaktır. Tabiki  şunları da unutmayalım.... Heyecan ,eğlence ,ders kaçamakları yapmak  zamana ayak uydurmakta öğrenci olmaktır..:))


S2- Dolu Soru...” kavramı bence çok etkin bir şey.. her yerde kullanılabilir.
Size göre sorulabilecek en güzel soru nedir, Nasıl bir cevap verirsiniz..?

Müzik benim yaşam biçimim...Mesleğim de müzik olduğu  için  müzikle ilgili olan sorular güzeldir.

Müziğin sizin hayatınızdaki yeri nedir? Sorusu....

Benim için hayatımın merkezinde olan sevinç, hüzün ,mutluluk ,huzur,acı gibi duyguları en iyi anlattığım yerdedir müzik.... Yani  ruhumda  ve sesimde... Ses en iyi enstrümandır ve bunu en iyi şekilde kullanarak ve beste yaparak  hayatımın merkezine yerleştiriyorum... Ayrıca akademik kariyerde bu merkezde yer alıyor  ve her iki  durumuda yaşama sevinci içerisinde isteyerek yapıyorum...S3- Akademisyenlik ve Müzik.. İkisi bir arada gitmez bence. Nasıl bir çözüm ürettiniz bu konuyla ilgili..?

 Bu sizce .:)))Bence gider... Çünkü akademik kariyeri ve müzik sektöründeki  ilerleyişimi  ben kendim isteyerek yapıyorum ... Eğerki potansiyeliniz ,başarı hevesiniz ve bol ürününüz varsa,planlı ve düzenli iseniz başarmamak için bir neden yok...Genellemeler dışında kalınabilir....Ben herzaman kendimle yarıştım ve
hiçbirzaman  bir başkası  gibi olmak istemedim.... Bu iki kariyeri birlikte yürütmekte benim seçeneğim:))S4- Kitaplar, insanların hayatını değiştiren yegane unsur bence.. yanılıyor muyum?

Tabikiiii.... Çok doğru ... insanlara yeni bilgiler vermek doğru kaynaklar sunmak  oldukça  önemli... Kendi alanımda "Çocuk Şarkıları" kitabı yazarı olarak  topluma yeni ürünler sunmak gerçekten çok güzel ve özel bir duygu....S5- Pandemi sürecinde insanlar bence “Yalnızlık” ne demek onu öğrendiler..
Sizce bu süreçte neler öğrendik?

Öncelikle bu hayatta tek başına  yaşadığımızı  bencil olmamamız gerektiğini ,arkadaşlığın  sohbetin ne kadar önemli  olduğunu öğrendiğimizi  sanıyorum....İnşallah  ögrenmişizdir...
S6- Her üniversite öğrencisi zorluk yaşamıştır.. Siz zamanında neler yaşadınız, unutamadığınız en büyük zorluk neydi..?

Çokkk seneler geçti  çok hatırlamıyorum...Ve ayrıca artık geleceğe bakıyorum... Olanları geride bırakarak olacaklara odaklanıyorum ...S7- “Öğretmen olmak ve Adalet...” ikisi çok benzer kavramlar.. teraziyi sizce Nasıl dengede tutabiliriz..?
Teraziyi dengede tutmanın

En iyi yolu önce iyi bir eğitimci olmaktır ... Siz gereken herşeyi verdiğinizden emin ve içiniz rahatsa gerisi olan adalet ,hassasiyet denge bir  davranış olarak size geri dönecektir.....Ve Son soru..

S8- Günümüzde her kadın sözlü şiddete maruz kalıyor, fiziksel şiddette ne yazık ki haberlerde gördüğümüz bir tablo.. :(
Sizce bir kadın kendini bu tarz durumlara karşı Nasıl korumalı..?

Tabiki burada herkesin  sosyo-ekonomik, kültürel ve eğitim yapısı  yaşadığı çevre farklı ...Bu durumlar  gözönüne alınarak hareket etmelidir... Ancak kadınlarımızın farkındalıklı yetişmeleri  her konuda egitimli  olmaları en önemli konudur...

Röportaj - İHSAN TEKİN

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 67
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 70
Kayıt tarihi
: 11.02.20
 
 

Güzel yazıyorum.. Ne Ararsan Var.. Bence okumalısın.. ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster