Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Aralık '09

 
Kategori
Ruh Sağlığı
Okunma Sayısı
479
 

Gülümse

Gülümse
 

Bizler ilk bakışta insanı bir bütün olarak görürüz. İnsan sağlığı dendiği zaman konunun uzmanları beden sağlığı, akıl sağlığı ve ruh sağlığı diye üç bölüme ayırmışlardır. Bedenimiz 24 saat durmadan çalışan kusursuz bir makinedir. Biz uyurken ve uyanıkken hiç durmadan çalışmasına devam eder. Zihnimiz ise bilgisayarın harddiski gibidir. Çeşitli kaynaklardan veya çevremizdeki uyarıcılardan aldığımız bilgileri kaydeder. Bunun dışında bir de kendi düşüncelerimiz, yani ruhumuz vardır. Bizi de biz yapan işte bu düşüncelerimizdir. Bu düşünceler de enerjidir ve etrafına yayın yapmaktadır. Son yıllardaki teknolojilerle insanların etrafına yaydığı enerjinin fotoğrafları çekilebilmiştir. Her insanın kendine özgü bir enerji rengi vardır. Einstein, “eğer beynimizden çıkan düşünceleri takip edebilseydik, onların Dünya’yı dolaşıp yine beynimize girdiklerini görebilirdik” demiştir.

Hepimiz birer yaşam işçileriyiz, kendi düşüncelerimiz ile kendi yaşamımızı inşa ediyoruz. Düşüncelerimiz ne ise, ona uygun insanları ve olayları hayatımıza çekiyoruz. Kime ne yaparsak aslında kendimize yapıyoruz ve düşüncelerimizin yansımalarını yaşıyoruz.

Kendimizi kızgın, üzgün, şanssız ve yalnız hissettiğimiz anlarda etrafımıza negatif enerji yayarız. Hasta, yorgun ve bitkin hissederiz. Hayatımızda her şeyin ters gitmesinden, aksiliklerin yakamızı bırakmamasından yakınırız. Her olumsuz düşünce iyiyi ve güzeli hayatımızdan çıkarır. Yaşadığımız zor günlerin değerini bildiğimizde, içinde bizlere sunulan armağanları da görebilmeyi öğrenip, düşüncelerimizi pozitife çevirebilmeliyiz. Çünkü farkına varamadığımız birçok güzelliklere sahibiz.

Kendimizi mutlu, başarılı, şanslı hissettiğimizde etrafımıza pozitif enerji yayarız. Her olumlu düşünce yaşantımızı daha iyiye götürür. Bu düşüncelerimiz hayatımızda yeni yeni kapılar açar. Olumlu duyguların frekansı yüksektir, frekansımız yüksek olunca sezgilerimiz artar. Zaten sezgiler de ruhumuzun fısıldamalarıdır. Tüm başarılı insanlar genelde sezgilerine göre hareket etmişlerdir. Bana göre başarı bir şans değildir ve tesadüfen de gelemez. Pozitif enerjili insanlar çalışkandır, neşelidir, alçakgönüllüdür, doğaldır, duyarlıdır, yardımlaşmayı sever, çevresindeki insanlara saygılıdır ve gülümserler. Gülümsemeler de bulaşıcıdır. Böyle kişilerle birlikte olmak insana keyif verir. Kendimizi onların yanında daha bir mutlu, daha bir huzurlu, daha bir güvende hissederiz.

Sevgi her şeyin yapıtaşı, yüksek frekanslı, pozitif bir enerjidir. Önce kendimizi sevmekten başlamalıyız. Yalnız kendini sevmek ile kendini beğenmişliği birbirine karıştırmamak gerekir. Kendini seven kişi başkalarını da oldukları gibi sevmeyi ve onların içlerindeki iyiliği görmeyi öğrenir. Zaman zaman insanların sevgisini kaybettiğimizi düşünürüz. Kaybedilen sevgi zaten sevgi değildir. Gerçek olan sevgiyi asla kaybetmeyiz. Sevgiler de tıpkı gülümsemeler gibi bulaşıcıdır.

Sevginizi ve gülümsemenizi başkalarına da bulaştırabilmeniz dileğimle…

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 40
Toplam yorum
: 37
Toplam mesaj
: 11
Ort. okunma sayısı
: 1813
Kayıt tarihi
: 22.01.09
 
 

1986 Bolu Eğitim Yüksek Okulu Mezunuyum. Sınıf öğretmenliği yapıyorum. ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster