Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Haziran '11

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
508
 

Gülümse

Gülümse
 

Herkese gülücüklerin süslediği en kocamanından “MERHABALAR”:). Artık aynalara gülümseyerek günaydın diyorum! Ve güne bu şekilde başladığım zaman bana güzellikleri, umudu ve mutlulukları getirdiğini de iyiden iyiye inancım artmakta! Lütfen aptalca mutluluk oyunu olarak düşünmeyin kendime yaptığım bu terapiyi:). 

İnanmak, sadece inanmak kendine! Boş hayaller ve sözde mutluluk oyunlarıyla kandırmak değil elbette! İçindeki sesi dinleyerek , rotanı değiştirmek. Negatif limanlardan pozitif denizlere yelken açmak, kalbimizi besleyen umutla… Bana kalırsa hayat aslında basit, anlaşılmaz kılan ve teferruatlarda anlam yüklemek ya da kazandırmaya çalışmaya gerek yok! 

Ruhtur asıl olan bana göre! Onu nasıl şekillendirdiğimiz, iyi düşüncelerle arındırmak onu ve gülüşünüzle güzelleştirmek! Sonra daha sakin, duru ve daha iyimser olmalı insan… Kavgalar ve hatta savaşlarla sahip olma açlığını hayatım boyunca anlamdım… Hiç ölmeyecek gibi yaşayanlar mesela! Ruhlarını çürüttükleri, gözleri kör eden hırsları ve bu sömürücü ruhları ile berbat ettikleri zavallı hayatlar! İşte bunları da anlamıyorum! 

Bir yerlerde bu köhne ruhların beslediği vücutlar sayesinde ölen bebekleri, anaları düşündükçe artık incir çekirdeğini doldurmadığını düşündüğüm abuk subuk sebepler için üzülmüyorum hatta ağlamıyorum da! Bomba seslerinin yanında benim hıçkırıklarım adaletli gelmiyorum artık, mutsuzum demek için! Bu yüzden diyorum ki arkadaşlar; silkinin şöyle, şu koskoca evren de varlığım aslında bir toz zerresi kadarken mutluluğun kapınızı çalmasını beklemeyin artık! 

Küçük şeylerden mutlu olmanın hazzını yakalamanın zamanı gelmedi mi sizce? Gülümsemeyi gözlerinin içine kadar sindirmiş bir çocuk hala bizlere umut vermiyor mu dersiniz? Kendinize zaman ayırın mesela! Uzun zamandır yapmak istediğiniz bir yemek şöyle kendinize özel! 

Şımartılmanın hakkınız olduğunu düşünüyordunuz öyle değil mi? Eee bunu önce kendinize siz yapın! Güzel bir sinema filimi ya da tiyatro; bir Pazar kahvaltısı şöyle sevdiklerinizle, ne de keyfili değil mi? Sahil de tatlı bir meltemle günaydın demek martılara! Ruhumuzu huzurla doldurmaz mı? Peki bunları yapmak bu kadar zor mu? Elbette hayır! 

Sadece istemek, istemek külliyen ille de istemek! Sağlıklıyız değil mi? O zaman şükretmek Yaradan a en sınırsızından gönül dolusu! Her şey insan içinse sağlığımızı da kaybetmiş olabiliriz ! İçimizdeki bize inancımızı kaybetmeden açtığımız pozitif denizlerdeki rotamızı şaşırmadan mücadele etmek sevdiklerimiz ve kendimiz için gelecek sağlıklı günlerimize yine yüreğimizi besleyen ille de umutla! 

Hayat denen sahne de rollerimiz belli fakat senaryolarımız sürpriz ise küçük meselelerle ruhumuzu yormak, sevdiklerimizi yormak niye? Gülün arkadaşlar hep gülün bunu alışkanlık haline getirerek hem de! Yüzünüzün en güzel aksesuarı en profesyonel makyajı bu olsun! Nice engelleri aşarak başarıları kucaklayan insanların hayat hikayelerini okuyarak başlayabiliriz örneğin. Kolları olmadan harika resim yapanları, bacakları olmadan basketbol şampiyonu olanları, sayılı günlerini yaşarken doğan güneşe umutla günaydın diyenleri; hiç mi duymadınız ? 

Terk edilmek, aldatılmak boş verin! Bunları yaşayan tek siz değilsiniz hatırlayın yeter! Hayat devam ediyorsa yeni şanslar yine bizim için! Yeter ki kendimize inancımızı yitirmeyelim! 

Ruhları özürlü etmeyelim, tutsak olmasın umutsuzluğun elinde! Hızla akıp geçtiğinden şikayetçi olduğumuz zamana hayıflanmak yerine dolu dolu geçirdiğimiz zamanlar için kutlayın kendinizi! Bunun içinde beklemeyin artık mutluluğun gelmesini! İçinizdeki anı yaşayan çocuğa kulak verin o yol gösterir! 

Yarına bırakmayın her şeyi! Ya güneş doğmazsa yarın! Belki bu gün son hayallerimiz ve umutlarımız için nefes aldığımız... 

Hayallerinizin ve umutlarınızın ışıkları aydınlatsın yolunuzu….. 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Mustafa Kemal Atatürk’ün 5 Kasım 1929 tarihinde yazdığı bir anekdotun başlığından kısaca bir not düşeyim. “Türk Milleti: TÜRKİYE CUMHURİYETİ’Nİ KURAN TÜRKİYE halkına “Türk Milleti” denir. Millet sözünden ne anlaşılır, ne anlaşılmak lazımdır; bunu anlatayım: Sözlerimin kolay anlaşılması için, yine Türk Milletine bakacağım. Çünkü dünya yüzünde ondan daha büyük, ondan daha zeki, ondan daha temiz bir millet yoktur ve bütün insanlık tarihinde görülmemiştir.” Der. Adını çocukluğumuzdan beri kalbimize kazıdığımız Atamızın söylediği bu onur ve gurur verici sözleri unutup seçimlerde istediğimiz parti seçilmedi diye Mustafa Kemal Atatürk'ün "Ondan daha zeki ondan daha temiz bir millet yoktur" sözünü unutup hangi amaçla söylediği bile kesin olmayan bir yazarın "Aptal" lafını halkımıza yakıştıracağız! Bu çok ayıp. Benim her iki ağır eleştirim bu yüzdendi! Ancak verdiğiniz cevaplar ile bana göre sınavı zararsız geçtiniz :)) Şevkinizin kırılmamasını ve yazılarınızın devamını diliyorum. Selamlar:))

M.Talip Girgin 
 05.07.2011 15:22
Cevap :
Güç veren yorumunuza teşekkür ederim sayın yazarım:). Sınavdan zararsız geçtiysem kendimi başarılı görmeye hakkım var değil mi? :) Saygılarımla...  07.07.2011 21:30
 

Yazınız gülümseyen ruhunuzun aynası gibi Derya Hanım. Yüreğinize,, bilincinize sağlık. Selamla, saygıyla... MS

Mehmet Sağlam 
 30.06.2011 23:20
Cevap :
Aynaları severim hele de vicdan ve ruhumu yansıttıklarını hissettiklerimi daha fazla! Büyütür değil mi sayın yazarım aynalar bizi? Yorumunuza teşekkür ederim saygılarımla..  01.07.2011 1:49
 

"GÜLÜMSEME" ÇOK GÜZEL bir giriş... Tam benlik bir yazı olmuş... Neden bu insanoğlu hep birbirlerini kırıp, dökmekten zevk alırlar... Halbuki HAYATIN çok zevk alınacak noktaları vardır... Bir İNSAN vardır BİR KURU EKMEKLE MUTLU OLUR, Bir İNSAN vardır ki BÜYÜK BİR ZİYAFET MASASINDA neden TUZ yoktur diye KENDİNİ HEBA edip STRESE girer.. " BU KISACIK ÖMÜRDE DEĞER Mİ BUNLAR..? " GÜLÜMSEMEYİ elbetde unutmayacağız.. FAKAT kendimizi hep (+) pozitif yükleyip KAHKAHA ATMASINI öğreneceğiz hep beraberce... :-))))))) Size sonsuz sevgiler ve selamlar.... :-))) ÇUKUROVA'DAN - EGE'ye..... :-))))))) NECİP KÖNİ - ADANA / TR

Necip Köni - Adana / TR 
 30.06.2011 20:40
Cevap :
merhaba sayın yazarım sıcak çukur ovadan samimi selamınız ulaştı. Teşekkür ederim. Bakın mutluluk bu işte sıcak bir merhaba sonra kurulan samimi dostluklar:). Saygı ve selamlarımla....  01.07.2011 1:47
 

“Aynalara gülümseyerek günaydın diyorum!” diyor ve güne böyle başlamanın size güzellikleri ve mutlulukları getirdiğine inanıyorsunuz! Ve sonra “Lütfen aptalca mutluluk oyunu olarak düşünmeyin kendime yaptığım bu oy-unu diyor ve bol bol insanlıktan dem vuruyorsunuz, ağlıyor ve üzülüyorsunuz! Herkese mavi boncuk verip, pembe dünyalar diliyorsunuz! Ama yine siz 12 Haziran gecesi “Seyir Defteri”ne Aziz Nesini kutlamak gerekir sonuç ortada diyorsunuz! :)) Yani biz sizin oy-ununuzu aptalca bulmayalım; ama siz %50 nin oy-unu aptalca bulun! Bu nasıl çelişki böyle? Kusura bakmayın arkadaşları tenzih ediyorum kendi adıma yağdanlık olamadığım için üzgünüm! Zaten ne geldiyse bu MB başına bu “yağdanlık olma” yüzünden gelmiştir. Sizin hatanızı görmezsek siz iyi bir yazar olamazsınız! İyi bir MB yazarı olmak istiyorsanız, başkalarının hakkına saygı duyacaksınız ki; size de saygı duysunlar. İşin başında yanlıştan dönmek ve bir "özür" size kalıcı mutluluk verir emin olun. :)) Saygılar...

M.Talip Girgin 
 30.06.2011 17:20
Cevap :
Sayın Girgin e cevabımın devamı: Neden mi? Çünkü iletişimde olduğunuz kişi tamamen önyargılı ve acıtmayı kafaya koymuşssa ille de bir açık bulur çıkarır cımbızla yazdıklarınızdan ya da konuşmanızdan. Sayın yazarım zaman ayırıp yazdığınız onca eleştiriye cevap vermeyip yayınlamasam emeğe haksızlık etmiş olurdum. O vakit işte kendime ters düşerdim. Saygılarımla güzel paylaşımlarda görüşmek dileğiyle...  02.07.2011 16:30
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 7
Toplam yorum
: 24
Toplam mesaj
: 5
Ort. okunma sayısı
: 381
Kayıt tarihi
: 01.06.11
 
 

1972 Denizli doğumluyum. Milliyet Blog'un kaliteli bir paylaşım yeri olduğunu düşündüğüm için burday..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster