Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

25 Şubat '07

 
Kategori
Ben Bildiriyorum
Okunma Sayısı
663
 

Gülümseyelim, gülümsetelim !

Gülümseyelim, gülümsetelim !
 

“Uçurumun kenarında da olsan gülümse sırf hayata gıcıklık olsun diye ! ”

Son günlerdeki msn başlığım, başlarda muziplik olsun diye yazmıştım, ama beni düşünmeye sevk etti. Kim güler sadece gıcıklık olsun diye ? Ben gülerim, ama benden başka var mıdır bilmem ?

Sosyal Bilgiler dersinde susmayıp konuşmam, İngilizce yazılısında yanımdakine kopya vermemem, bir kavga olduğu zaman onu durdurmak yerine körüklemem ya da çevremde yaşanan çoğu olaya tepkisiz kalmam. Hepsi gıcıklık olsun diye yaptığım bir takım işler.

Peki kime ?

Kendime mi ? Kesinlikle hayır, Çevremdeki insanlara mı ? Hayır. Yalnızca acımasız, insanları da kendi gibi acımasız, vurdum duymaz yapan hayata. Yaşayıp gidiyoruz işte.

Burada gülümseyen taraf kim oluyor ? Hiç kimse. Yalnızca hayat denen oyun onlar için bitmiyor. Dudaklarında yalan sözler, yüzlerinde yalan tebessümler ile. Neden hayat bu kadar acımasız olmak zorunda ? Her gün kendini daha çok gösterip, her gün insanları daha da çok yaralıyor. Ve kimsenin umurunda bile olmuyor, çünkü hayat onları köreltmiş hiçbir şeyi göremiyorlar.

Peki yara alan bu insanlar gülümseyebiliyorlar mı ? Gıcıklığına bile olsa yapamıyorlar, o yüzler gülmeyi unutmuş çünkü. Peki kimler unutturuyor. Hayatın acımasızlaştırdığı bizler ! Sahip olunanlara veya olunmayanlara bakarak sırf kendimizi düşünüyoruz çevremizde ne olup bittiğinden bile haberimiz yok. Bence hayata bütün duyu organlarımızı açarak bakmamız gerekiyor.

Dip Not : Çevremdeki insanlar kendilerinden başka insanları hiç düşünmüyorlar, sinirime dokunuyor bence artık buna bir dur demek lazım !

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bülbül,güle: ne demiş biliyor musun? ''Gül biraz'' yahu! demiş...Gül n'apmış? Hiç mi hiç,''Oralı'' olmamış!..Hımmm! İşler yaş!! Sonunda ne olmuş bil bakalım?İşte!...Yazının özüne geliyoruz. Olan,ikisine birden olmuş.Ne gül gülmüş,ne de bülbül...İkisi de arkalarını dönmüşler birbirlerine.''Küsmüşler''.Yaaa,işte böyle böyle....Şairin biri ne demiş? ''Gül...Gül ki o gülüşünden mehtap utansın...Karanlık göklerde kandiller yansın'' demiş..Bir gülüşe ne kadar önem vermiş şair değil mi? .Gülmek ve gülüşler...Çok önem vermeliyiz hayatta.Hoşcakal derim.Kendine iyi bak derim..Gülücüklerle derim ayrıca da..

Muzaffer Cellek 
 15.03.2007 19:17
Cevap :
Yazıma kattığınız güzel yorumdan dolayı teşekkür ederim !  18.03.2007 16:22
 

Siz gerçekten zor zamandasınız..Çünkü hayat dersleri diye büyüklerin dile doladığı ve sonucunda karşısındakine acı veren kalkanlara dönüştürdüğü yaşantıarı kendi hayatınızda yaşamasanız bile iletişim kaynakları o kadar yoğun ve hızlı aktarıyor ki bunları.. Kızım olsaydı ona şunu söylemek isterdim..Siz bizden öğrenmeyin, bize anlatın hayatınızı ..İşte o zaman gelecek baharlar..

sözyazi 
 04.03.2007 22:37
Cevap :
Hoş ve anlamlı yorumunuz için çok teşekkür ederim.  10.03.2007 19:17
 

Hayat elbet zorluklar ve acılarla yaşanacaktır. Sen gülümseyerek ve kendine olan inancını kaybetmeyerek sevgiyle yürü yolunda. Pozitif olman sana ve çevrene güzellikler katacaktır... ESEN KAL...

Portakal Çiçeği ve FISILTI 
 25.02.2007 21:56
Cevap :
Tesekkurler...  26.02.2007 11:03
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 12
Toplam yorum
: 68
Toplam mesaj
: 12
Ort. okunma sayısı
: 1271
Kayıt tarihi
: 11.02.07
 
 

14 yaşındayım, küçüklüğümden beri yazar olmak istemişimdir. 7 yaşımda okumayı öğrendikten sonra, yaz..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster