Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

21 Mayıs '15

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
155
 

Gün geldi ben de üniversiteli oldum

Gün geldi ben de üniversiteli oldum
 

   160 dakikalık sınav maratonu benim için de başlamıştı. Dersaneye git gel, danışman hocanın tribini çek, sana sayfalarca ödev versin falan. Tipik bir dersane hayatı işte. Son zamanlarda da danışman hocam bana kafayı takmıştı. Çünkü danışman hocam Gamzeli’nin kuzeniydi. Kadın bana resmen kan kusturdu. Fizik öğretmeniydi bir de. Zaten şimdiye kadar 3 tane Fizik Öğretmenim oldu. Biri kafadan tamamen kontak, diğeri Allah’a havale edilmiş, öbürü de kafayı yemek üzereydi.

   Ben ne çektiysem Fizik öğretmenlerinden çektim. Kesin bende bir sıkıntı var bu kadar sorunlu kişileri üzerime mıknatıs gibi çekmemin başka bir açıklaması olamaz. Sonra bu dersanenin bana yararı olmadığını gördüğüm günden beri sadece hoşuma giden hocaların dersini dinledim. Zaten lisedeki hocalarım yeterince öğretici ve cana yakınlardı. Tüm problemlerimizle ilgileniyor, yardımcı oluyorlardı.

   Gel zaman git zaman sınav günü geldi çattı. Sınava “Fenerbahçe” de girdim. Sınavdan çıktım babam dedi ki bilmiyorum ama içimden bir ses Bolu’ya gideceğini söylüyor. Valla baba onu bilmem de mühendislik geliyor dedim. Mühendis olmak istiyordum çünkü. Lys de geldi geçti sonuçlar açıklandı ben harıl harıl tercih listesi oluşturuyorum. İşte dersane arıyor gel tercih yapalım diye ben hiç oralı olmadım tabi. Oturdum 30 tane üniversite yazdım. Bunların içinde tabiî ki de Aydın var. Gamzeli’yi orada tek bırakacak değildim heralde.

   İçimde bir umut, ilk 5-6 tercihim Aydın’dı.  Aklıma hangi bölüm geldiyse yazdım yeter ki gidebileyim diye.  Tabi ben eminim puanım her halükarda tutuyor Aydın’a gidiyorum diye dolanıyorum ortalıkta. Anaa tercih sonuçları bir açıklandı ki ben “Bolu” ya gidiyorum. Hadi buyur buradan yak. Gamzeli’yi sonsuza kadar kaybettim yani. Başka bir cevabı yoktu.

   İlk Bolu’ya kayıt yaptırmaya gittiğim gün ağlayarak babama dedim beni kaydettirme gidip bir sene daha hazırlanayım daha güzel bölümlere gideceğim diye ama nafile babam kazanmışsın boş yere bir yılını heba etme dedi. Yıkıldım resmen İstanbul’a gelene kadar ağla ağla gözlerim şişti.

   Ve gün geldi artık Üniversite’li oldum. Bolu’ya gittim yurda yerleştirildim. Ertesi gün okul var. Bakalım bundan sonra beni bekleyen sürprizler ne…

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 7
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 188
Kayıt tarihi
: 18.02.15
 
 

İkimiz birden sevinebiliriz GÖĞE BAKALIM ! ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster