Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Şubat '11

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
303
 

Gün-Sekiz

Gün-Sekiz
 

http://chriskoehler.deviantart.com/art/Child-humming-140176774?q=boost%3Apopular%20child&qo=20


Bir çocuğun yaşamı bu iki dudağın arasında olabilir mi? Bebeği yokmuşcasına bakan içini göremediğim şu gözlerde, neyi nasıl ifade edeceği bilinmeyen dar vakitlere sıkıştırılmış kelimelerden oluşan şu duyduğum sözlerde? İçinde raporların olduğu söylenen mavi bir dosyanın tutulduğu, uzaktan, oturduğum yerden bana titrermişcesine gelen ellerde? Ve yine o ellerin tuttuğu, bir gazeteden kesilmiş haber küpüründe yer alan bir türlü bakamadığım o çocuk resminde? Bu çocuk gerçekten hasta olabilir mi? Ve bu adam da onun tamamlayamadığı ameliyat parasının peşinde yollarda, otobüslerde yardım isteyen taksi şoförü babası? İsterseniz telefonu vereyim hastaneyi arayın, derken yalan söylüyor olabilir mi? Ya bu yüzündeki mutsuz, çaresiz, acı ifade? Bunların hepsi bir oyun, bir rol olabilir mi?

Şoförün uyarısıyla adam iniyor otobüsten ve gidiyor. Peki ya benim boğazımda kalan bu düğüm de neyin nesi? Doğru/yanlış, gerçek/yalan soruları arasında yüreğimin sıkışması? Bir yanım inanmamışken hiçbir şekilde, diğer yanımın “o çocuğa bir şey olursa senin yüzünden” diye kıpırdaması? Bak görüyor musun en korktuğum şey oluyor işte. İnsanlar her gün biraz daha yok ediyorlar insan yanımı. İnancımı çalıyorlar benden. Ve beni böylesine kararsız, böylesine iki arada bir derede, böylesine yaralı bırakıyorlar. Şimdi; o çocuk varsa sahiden ve doğruysa her şey ve bir şey olursa ona eğer, sahi suç en çok hangimizde?

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Çocukların ameliyat parası bulunamdığı için ölüme terk edildiğini sanmıyorum. Zaten sosyal devlet gereği olarak bu hükümet herkesi 18 yaşına kadar sağlık sigortalı saymaktadır. Eğer sosyal devlet gereklerini talep edemiyor ve siyasetçilerin bu yönde hizmet vermelerini isteyemiyorsak biz suçlu oluruz sanıyorum. Hatta bu tür yardımları sadaka veya seçilme rüşveti saymak da dolaylı bir suçtur bana göre. Devlet sadaka vermez. Devlet hizmet eder. Devlet hizmetini sadaka sayan zihniyet bence ssoyal devlet ilkesine aykırıdır.

Muharrem Soyek 
 17.02.2011 14:22
Cevap :
eğer ortada bir suç varsa, sistemde işlemeyen bir yer varsa elbetteki bu tek taraflı değildir. hepimizin bu taşın altında eli var ve olacak da...  17.02.2011 17:45
 

Ne güzel anlattınız insan yanımızın eksilmesini. Ne yazıkki ve üzülerek diyorum, nasıl dayanmalı yada dayanmalı mı yoksa boşverip çekip gitmelimi. Yine üzülerek; çekip gidersek eğer geride kalan kim oluyor (acaba hangi yanımız)... Sevgiler.

turuncu 
 17.02.2011 13:36
Cevap :
neye inanacağını bilemiyor insan böyle durumlarda ama sanırım en iyisi yüreğin sesi...teşekkürler sevgiler...  17.02.2011 17:39
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 246
Toplam yorum
: 3111
Toplam mesaj
: 623
Ort. okunma sayısı
: 963
Kayıt tarihi
: 27.01.07
 
 

30’ lu yaşların ağırlığında geçiyor artık yaşam ama teğet geçerek, ama kurcalayıp didikleyerek...İst..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster