Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Aralık '12

 
Kategori
Estetik / Güzellik
 

Güncel Estetik; Burun Estetiği ile Lazer

Güncel Estetik; Burun Estetiği ile Lazer
 

İnsan yaşlandıkça, cildi ve yüzü de yaşlanr. Cilt sarkmaya başlar ve kırışıklıklar oluşur. Bu kırışıklıklar gittikçe daha da derinleşir. Cilt ve yüzdeki yaşlanma kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Bu değişiklikler genetik, diyete veya güneşe maruz kalma süresine bağlı olarak değişebilir.

Teknolojik gelişmeler son yıllarda kadınların ve erkeklerin daha genç görünmesini sağlamada bize çok yardımcı oldu. Yüzdeki yaşlanma belirtilerinin giderilmesi veya azaltılması, birkaç teknik ile gerçekleştirilebilir. Bu yöntemlerin cerrahi olanlarında, fazla cildin çıkarılması gibi bir yöntem izlenir. Daha sonra kalan cilt birleştirilir ve daha sıkı bir görünüm elde edilir. Tabii yüz estetiği konusunda cerrahi olmayan yöntemler de mevcut.

Lazerler on yılı aşkın bir süredir cilt dokusunu güzelleştirmek için kulanılmaktadır. Cilt gerginliğini sağlama, kırışıklıkları azaltma ve güzel bir cilde sahip olmak için lazerler kullanılabilir.

Burun estetik operasyonu, burun yapısını ve görünümünü iyileştirmek ve görsel estetik bir görünüm sağlamak için yapılan estetik cerrahi operasyondur. Yüze ve buruna yönelik lazer uygulaması ile beraber yapıldığında çok daha yüz güldürücü sonuçlar alınabilmektedir.

 

Yüz cildini güzelleştirmek için kullanılan lazer tekniklerinden bir tanesi de karbondioksit lazerlerdir. Yeni fraksiyonel karbondioksit lazerler ile cilt içine yüksek bir enerji gönderilir ve tek seanstan sonra bile efektif sonuçlar alınmasını sağlar. Önceki karbondiokasit lazerlerinin aksine yeni lazerler daha koyu ciltlerde de başarılı sonuçlar vermektedir.

 

Fraksiyonel karbondioksit, cerrahi olmayan yüz güzelleştirme teknikleri için bir çığır açmıştır. Cilt gençleştirme yanında, akne ve yara izi tedavisi, cilt gözeneklerinin küçültülmesi ve kırışıklık giderilmesinde de bu lazerler hızlı ve etkili bir yöntemdir.

 

Özellikle kalın ve geniş gözenekleri olan burun ve yüz ciltlerinde, burun estetiği ile beraber lazer işleminin yapılması burun ve yüzün genel görsel görüntüsünün daha da iyileştirilmesini sağlar.

 

Op. Dr. Güncel ÖZTÜRK
Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahisi

https://twitter.com/burunsanati

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 284
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 342
Kayıt tarihi
: 29.11.12
 
 

TIP EĞİTİMİ İ.Ü. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi İstanbul UZMANLIK EĞİTİMİ İ.Ü. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster