Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

06 Şubat '07

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
304
 

Gündem

Dünyadaki en pahalı enerjiyi kullanıyoruz. Petrolde, doğalgazda dışa bağımlıyız. İthalatımız hep ihracattan fazla, dünya piyasalarında marka olmuş, yüzde yüz bir sanayi ürünümüz yok. Yerli sanayimiz ya tüketim ürünleri ağırlıklı ya da patent ağırlıklı...

Turizmde bir türlü istenen düzeye gelemiyoruz. Eğitim, sağlık sistemleri bir başka dert. Ulaşım ve trafik sorununu halen çözemedik. Bankacılık sektörü elden gidiyor, kimsenin sesi çıkmıyor. Erozyon topraklarımızı götürüyor, Hayrettin Karaca'yı dinleyen yok. Tarım zaten elden gitti, yabancılar verimli arazileri alıyor, tık yok. Yabancı sermaye kendi yatırımını yapmıyor, çünkü ucuza kapatıp alabileceği Telekom gibi firmalarımız var. Tekstil diye bağırıp durduk, ama bir türlü marka olamadık, ucuz diye satıyorduk o da bitti. Çünkü Çin çıktı karşımıza.

Vergide adalet yok, ama Kdv, Ötv... var, aldıran yok. Su kaynakları azalıyor, önlem alan yok.

Sosyal dengeler iyice bozulmuş, bilim, kültür, sanat ve sporda gerilerde kalmışız, ama ne gam.

Varsa yoksa; faiz, döviz, borsa. Ekonomi bunlardan ibaret sanılıyor.

Hrant Dink vurulunce neredeyse hepimiz ermeni olduk, yine de soykırım dayatması önümüzde, dinleyen yok. Beyaz bereliler maçlarda boy gösteriyor, gören yok. Malatya ermeni olmuş, haberimiz yok.

Soyguncular kuyumcudan altın çalmış, İstanbul'un ortasında bir kadın tecavüze uğramış yakalanan yok. Devlete emanet edilen kimsesiz çocuklar her türlü iğrençlikle karşı karşıya, önlem alan yok.

Sporda şiddet ve küfüre karşı olmakla övünen Fenerbahçe başkanı, yanındaki gazeteciye Beşiktaş ve Galatasaray başkanları için "önümde dur da şunların yüzünü görmeyeyim ."diyor. Kimse "nerede sporun ruhu olan kardeşlik duyguları? " diye sormuyor.

Irak parçalanmış, bir zamanlar Türk pasaportu ile dolaşanlar palazlanmış, arkalarına birilerini alınca Türkiye'ye "bizim iç işlerimize karışmayın "diyor. Yanıt veren yok.

Seçim sisteminin adaletsizliğinden yakınanlar iktidara gelince ne dediğini unutuyor. Hatırlatanlar azar işitiyor. AB bizi oyalıyor, biz AB'ni kovalıyoruz.

Herşeye rağmen hayat devam ediyor. Ama önemli olan farkına varalım herşeyin, umutlar tükenmeden...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 94
Toplam yorum
: 42
Toplam mesaj
: 27
Ort. okunma sayısı
: 827
Kayıt tarihi
: 23.07.06
 
 

1962 İnegöl/Bursa doğumlu ve İşletme Fak. mezunuyum. Özel bir kursta kurum müdürü olarak görev yapma..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster