Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

12 Mart '11

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
404
 

Gündemi değiştirdik

Gündemi değiştirdik
 

Ülkemizde gündem devamlı ve süratli bir şekilde değişiyor, bazı önemli konuların üzerinde yeterli bir şekilde tartışma da haliyle olmuyor. Önemli konular güme gidiyor.  

İçlerinde en önemli olanlarından birisi de kadın ve kadın hakları, kadınlar kararlılar bu işin peşini bırakmıyacaklar, meclisin yarısını kadınlardan oluşturacaklar. Erkeklerden fayda olmadığını görünce, iş başa düştü. Kadınların topyekun birleştiği, güçlerini birleştirdiği zaman ülkenin problemlerinin çözüleceğine inananlardanım. Kadın her şeyden önce anadır ve kucaklayıcıdır. ''Kadın ve kadın hakları'' gündemden düşmemesi, sahip çıkılması gereken en önemli konulardan önde gelenidir.  

Gündemi oluşturan diğer bir konu Ahmet Şık, Nedim Şener gibi gazetecilerin tutuklanması, ülkeyi sarstı diyebiliriz. Özgürlüklerin birer birer rafa kaldırılmasıyla karşı karşıya kalınması infial uyandırdı. Altmış gazetecinin cezaevlerinde olması, muhalif gazetecilerin susturulması, protestolara neden oldu. Üçbin gazeteci İstanbul ve Ankara'da yürüryerek seslerini duyurdu.  

Peşinden (AP) Avrupa Parlementosunda, Hollandalı parlamenter Ria Oomen- Rujiten tarafından hazırlanan Türkiye Rapor'u Genel Kurulda oturuma katılan 700 parlementerin büyük çoğunluğunun lehte oyuyla kabul edildi. ''Gazetecilerin tutuklanması düşünce ve fikir özgürlüğüne, dolayısiyle basına uygulanan otosansürden duyulan endişeyi dile getiren rapor'' ülkemizde ses getirdi. Ayrıca raporda ''Şık ve Şener'in, polis ve yargı tacizine uğrayan diğer gazetecilerin davaları yakından izlenecektir'' deniliyordu.  

Bunlar kamu oyunu ve siyasileri meşgul ederken, Japonya'dan gelen haberle dünya bir kez daha sarsıldı. 8.9 şiddetinde ki deprem, Japonya'nın Miyagi bölgesine bağlı Sendai açıklarında, denizin 24 km altında meydana geldi. Peşinden gelen on metreyi bulan tusunami dalgaları faciaya neden oldu. Şimdi dünya bu felakete odaklandı.  

Gerçekten gündeme yetişmekte zorlanıyoruz. Onbeş gündür Boğaz'ı terkedip, Altunizade'ye demir atalım dedik, kendi gündemimizi yartalım istedik. İklim, müsade etmiyor ki, Boğaz'dan esen poyrazdan kaçtık, bu seferde burada kara, fırtınaya yakalandık. Halbuki baharın ilk günlerini Adile Sultan Öğretmen Evi'nin bahçesinde, Abdülaziz'in av köşkü koruluğunda yürüyüşler yapmayı, nefes açmayı planlıyorduk. Efendin nasıl bir iklimse gündemi altüst etti, Allah'tan güneş bir iki gündür yüzünü gösterdi de bir saatlik tempolu yürüyüşlerimize devam edebiliyoruz.  

Siz siz olun, tedbiri elden bırakmayın, iklimler değişti artık, iklimlerin ne zaman nerede patlak vereceği, ne şekilde karşınıza çıkacağı belli olmuyor.  

Mutlu, sağlıklı ve bol güneşli hafta sonları...  

Not; Efendim böylece, (MB)'ta atlaya zıplaya üçyılı ve üçyüzüncü bloğa noktayı koymuş blunuyoruz.  

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Merhabalar..Sevgili üstadım HASAN beyciğim..! :-) Nice nice DALYALAR temennisi ile..:-) Gelelim yorumuma :-) Bu global Dünya o kadar enteresan oldu ki.. Örneğin Şu son iki ayda neler olmadı neler.! Tunus'dan başladık, Mısır, Yemen, Bahreyn devamı ile LİBYA'ya geldik dayandık derken, bir baktık ki ; Dünya'yı sarsan 8,9 JAPONYA depremi ve arkasından şiddetli TUSUNAMİ dalgaları JAPONYA'nın DOĞU sahillerini yedi ve bitirdi.Arkasından Nükleer santrallerin çöküşü ve RADYASYON TEHLİKESİ.. derken "Kadın hakları" yine küme düştü.. Aslında gelin buna bence " İNSAN HAKLARI" demek daha doğru olur herhalde.. Öyle değil mi.? Bir bakıyorsunuz İBRAHİM TATLISES'i vurmuşlar.. Gerçekten doğanın zalimliği insanoğlunun zalimliğinden çok daha AZ ve HAFİF olsa gerek diye düşünürüm..! :-( Size sonsuz sevgiler, selamlar ve saygılarımı sunarım.. :-)) ÇUKUROVA - ADANA'dan....İSTANBUL - PAŞABAHÇE'ye...:-)) NK-ADA/TR

Necip Köni - Adana / TR 
 15.03.2011 20:29
Cevap :
Değerli Üstadım, Necip beycimo kadar güzel yorumladınız ki, insanın insana yaptığını, insanın doğaya yaptığı eziyetler karşısında, doğa çok masum kalıyor. Kendi ellerimizle her değeri her güzeli yok etmeye çalışıyoruz. Bir tamahkarlıktır gidiyor insanoğlu kendini frenlemesini bilmemesi, neticesindede karanlıklar içinde yok olup gidecek. Çukurova-Adana'ya ve size sonsuz sevgiler, saygılarımla..  16.03.2011 12:46
 

Hasan bey bu kadar emek dolu bloglarınız için sizi tebrik ederim. Bana sorsalar köşe yazarlarının yerlerine blog yazarlarını koyarım. Çünki onlar gerçekleri masa başlarından değil gerçeklerin içinden gelerek biliyorlar.

Sahipsiz Gezegen 
 13.03.2011 20:52
Cevap :
Akın Bey, yorumunuza katılıyorum. Gerçektende blog yazarları hiçbir menfat ve beklenti içinde olmadıklarından, halkın nabzını ve gerçek yaşamları yansız ve tarafsız olarak yansıtıyorlar. Selamlar,saygılarımla..  15.03.2011 13:11
 

Hasan bey 2011 yılında daha çok gündem değişecek. Çünki hava gergin ve bu yıl esen kuvvetli siyasi rüzgarlar beraberinde sosyal patlamaları da getirecek. Saygılar sevgiler..

Sahipsiz Gezegen 
 13.03.2011 20:47
Cevap :
Akın bey, umalım seçim atmosferi içinde söylenen sözler kalsın.Daha serinli kanlı düşüncelerle ılıman bir ortama girilsin. Japonya depreminin ekonomik neticeleride piyasalara yansıdığında, siyasetin yanında ekonomik sıkıntıların daha artması ülkeleri sıkıntıya sokacaktır. Saygılarımla..  15.03.2011 13:16
 

Bakın bizim çocuklar aynı zamanlara yakın zamanlarda dünyaya gelmişler. :) (Mb çocuklarımız.) Kutluyorum. Sizinle dost olmaktan mutluyum, sizi seviyorum.Uzun zamadır çok hoş fikir alış verişleri içinde olmak ucundan , kenarından hayatı paylaşmak güzel Hasan Bey.İyi ki varsınız , hep kalın.

Şennur Köseli 
 13.03.2011 14:59
Cevap :
Sv.Sennur Hn.cım, Bizim (MB) çocuklarımız yanlızca ay farkıyla dünyaya gelmişler. Aynı duyguları paylaşmaktan ve sizin gibi bir dost kazanmaktan bende mutluluk duymaktayım. İnşallah uzun yıllar bu paylaşımlarımız devam eder ve dostluklar baki kalır. Sevgilerimle...  13.03.2011 22:39
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 460
Toplam yorum
: 695
Toplam mesaj
: 119
Ort. okunma sayısı
: 1471
Kayıt tarihi
: 03.12.07
 
 

Çevreye saygı, insanlık görevi olarak algılanmalıdır. Bankacılık ve finans yöneticiliği  uğraşım ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster