Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

18 Nisan '16

 
Kategori
Astroloji
Okunma Sayısı
108
 

Güneş boğada

19 Nisan 2016 saat 17:30'da Güneş Boğa burcuna geçiyor.
Öncü ve savaşkan Koç burcu İlkbaharı başlatmıştır. Huzurlu Boğa ise ilkbaharı somutlaştırır, şekle sokar ve devam ettirir. Her şey kontrol altında, rahat ve huzurludur. Boğa yemyeşil kırların ve rengarenk çiçeklerin arasında oturur ve ilkbaharın tadını çıkarır.
 
Koç burcunun sabırsız enerjisi yerini sağlam, güvenilir, serinkanlı , sakin, dingin ve yumuşak enerjisine bırakır. Boğa burcu toprak elementinden olduğu için maddi güvence arayışındadır. Maddesel dünyanın en önemli aracı olan para onun için önemlidir. Buradan Boğa burcunun paraya taptığı ya da her şeyin para olduğu fikri çıkarılmasın. Onun için para sadece kendini güvencede hissetmek içindir. O küçük şeylerden de mutlu olmasını bilir ve keyif alır. Geleceğe güvenle bakmak ister. Sağlamcıdır ve riske atılmak istemez.
 
Dünyayı beş duyusuyla hissetmek ister. Onu gördüğü , dokunduğu, tattığı, kokladığı ve duyduğu somut dünya ilgilendirir. Beş duyusu oldukça gelişkindir. Bu nedenle, çoğu Boğa burcundan müzisyen ve şarkıcı çıkar. Yemeği ve içmeyi çok sevdiği için iyi bir gurme ve aşçı olabilir. Şarap tadıcılığı da yapabilir. Ressam, mimar, seramik ve heykel sanatçısı da bu burçtan çokça vardır. O etrafını güzelleştirmeyi çok sever, estetik değerler onun için önemlidir. Kazandığı paraları sanata ve dekorasyona yatırmaktan çekinmez. Yeme ve içme olmazsa olmazıdır. Keyfe ve rahatına düşkünlük onu kilo almaya meyilli bir hale getirir. İyi yaşamak ister ve alışkanlıklarından kolay kolay vazgeçmek istemez.
 
Hedeflerini gerçekleştirmek için çok çalışmaktan ve yorulmaktan gocunmaz. Bir kaya gibi güçlü ve sabırlıdır. Nereye gitmek istediğini çok iyi bilir ve er ya da geç başaracaktır. Sevdiği insanlara ve etrafındakileri korumak ve kollamak ister. Onlara şevkat ve sıcaklık göstermekten çok hoşlanır. Çevresinde olan bitene karşı son derece hassastır. Tepkileri güçlüdür. Boğa burcu sosyal ilişkilerden çok ikili ilişkilere daha çok değer verir. Doğaya düşkündür. Doğum haritasında kötü etkiler yoksa hayvanları da çok sever.
 
Öte yandan, sevdiklerini paylaşmayı istemez, kıskançtır. Dünyevi zevklere düşkündür. İnatçıdır ve rahatını hiç mi hiç bozmak istemez. Dar kalıplar içinde yaşamaktan hoşlanır ve zihinsel, entelektüel konular ona göre olmayabilir.
 
Boğa Burcunun Hastalıkları: Boğaz ağrısı, lenflerde görülen bir çeşit tüberküloz, yağ kistleri, gözlerden ya da burundan boğaza akan akıntılar, bademcik iltihabı.
 
Güneşi Boğa Burcu Ünlüleri: Al Pacino, Salvador Dali, Adele, Cate Blanchett, George Lucas, Barbara Streisand, Jay Leno, Immanuel Kant, Eva Peron, Sigmund Freud.
Tüm Boğa burçlarının ve tabii ki kendimin solar yılını kutlarım. ??????

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 47
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 463
Kayıt tarihi
: 22.07.15
 
 

14 Mayıs 1975'te İstanbul'da doğdum. Güneş burcum Boğa, yükselenim Aslan ve Ay burcum ise Yengeçt..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster