Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Kasım '13

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
2032
 

Güneş kutup değiştiriyor... Oldu olacak tepe taklak!

Güneş kutup değiştiriyor... Oldu olacak tepe taklak!
 

internetten alıntı...


 

Duyar gibiyim…

‘’O ‘’da mı diyeceksiniz?

Kutup değiştiren değiştirene!

Şimdi… Güneş de uymaz ise bu değişime!

Nasıl gireriz ki ALTIN ÇAĞ günlerine?

Dönelim bir bakalım geçmişe!

Yıllar yılı, insanoğlu koşmuş hep umutlarının peşinde.

Kâh medet ummuş Güneş’ten.

Kâh medet ummuş söz verip de sözünden tornistan dönenlerden!

Aslında Güneş, bilim insanlarının; bilimsel araştırma ve tespitlerine göre, hidrojen ve helyumdan mütevellit kocaman küresel gövdesindeki (takriben Dünya’nın 330 bin katı.) ekvator ve kutuplarında mevcut magnetik alanlarını 11 yılda bir dönüştürmektedir.

Güneş, birbirine ters iki yarım küresindeki,  düğümlerin çözülmesi ile yoğun gaz kütlesinden oluşan ve 5500 santigrat derecedeki koskoca gövdesinde kuzey, güney kutuplarının yerini değiştirir. Ve de bu güne değin 11 yıl arayla düzenli olarak değiştirmiştir.

Kimi astronomların öngörülerine göre bir yıla yakındır bekledikleri bu kutup dönüşümü, önümüzdeki birkaç hafta içerisinde gerçekleşecek. Kimi astrologlara göre de meydana gelmesi büyük olasılıkla muhtemel bu dönüşüm, Dünya için yeni bir altın çağın başlangıcı olabilecek.

Elbet bu nasıl olur bilinmez.

Güneş, batıdan mı doğar?

Ekvator buz tutar, kutuplar da amazon ormanları mı oluşur? Yoksa dinozorlar yeniden mi boy gösterir bunu bilmek imkânsız ama magnetik değişimler nedeni ile teknolojinin hayli etkilenmesi olasılıklar dâhilinde.

Düşünsenize… Evde, çarşıda, pazarda, otobüste, tramvayda, metroda ya da vapurda gazete ve dergi falan okuyan kimsecikler kalmadı artık. Ya da kara trenlerin peşinden ‘’gazete atın bize’’ diye koşan çocuklar. Herkesin elinde, mini, midi, maxi telefonlar veya ipadlar. Kimse kimsenin yüzüne bakmaz durumda.  Her biri paylaşımda! Sevgililer bile yan yana, telefonla mesajda!

Bu dönüşüm esnasında hayat durur mu durur!

Teknolojiye bağımlı yaşayanların yaşamları dumur olur mu? Olur… Biz de dâhil…

En son 2001 yılında kutup değiştiren Güneş’in önümüzdeki haftalarda yeniden tepe taklak olmasıyla, o tarihten bu yana yaşanan fırtınalar, doğal ya da yapay afetler, depremler, olumsuz iklim değişiklikleri biter; belki de iyiliğe, güzelliğe, umuda  yolculuğa doğru yol alır insanoğlunun yaşamı.

Ümit, fakirin ekmeği imiş!

Bu değişim, Dünya’ya bu günden sonra nasıl yansır, ne getirir ya da neler değiştirir bilinmez.

Gökadamız Samanyolu’nun merkez yıldızı Güneş’te olacak olan bu dönüşümün, Dünya'mıza sevgi ve barış getirmesi, yokluğun ve yoksulluğun hatta haksızlıkların son bulması hele ki Dünya çocuklarının önemli bir bölümünün yaşadıkları olumsuzlukların, özellikle de Afrika’da süre gelen açlığın ve hastalıkların bitmesi tüm insanlığın dileği olmalıdır.

Daha güzel bir Dünya’ya; sevgi ve barış dolu günlere, sahip olabilmek dileklerimle…

 

Ay Şen

24 Kasım 2013/İzmirden

 

Şahin ÖZŞAHİN bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Beş milyar yılda daha rahatız sıkıntı olmaz ama manyak bir yıldız sisteme çarpmazsa ;).Güneş ve gezegenler ilk oluştukları zamanlar serseri mayın gibi birbirlerine çarpıp durdular tabi o zaman daha genç kanları kaynıyordu, zamanla olgunlaştılar uslu durmaya başladılar en büyük abi Jupiter koruma altına aldı çekim gücü muhteşem çün ki.

Metin Kebabı 
 26.11.2013 14:36
Cevap :
Valla bir kütle yola çıkmış geliyormuş! Taaa ortasına mı çarpar Dünya'nın, yoksa teğet mi geçer? Bilinmez... Ancak iklim şartlarının iyileşme yönünde değişeceğini ön görüyor bilim insanları. Artık, tayfunlar, kasırgalar, fırtınalar azalacakmış. Astroloji yönündense ülkeleri yeni başlangıçlar bekliyormuş. Ömrümüz varsa yaşayıp göreceğiz. Teşekkürler.  28.11.2013 2:24
 

Ayni dileklerimle diyerek başlıyor ve güneşi görüyorum arkadaşımda deyip sevgimlerimi yolluyorum.

Tülay EKER 
 25.11.2013 10:35
Cevap :
Her yeni güne Güneş'le ve umutla başlamak ne güzel. Nice aydınlık günlere hep birlikte erişmek dileklerimle güzelim. Sevgilerimle...  25.11.2013 20:08
 

Güneşten okkalı bir tokat bekliyorum hak edenlere. Hadi hayırlısı. :))

Ayrıntıda gezinmek 
 24.11.2013 23:00
Cevap :
Yeni başlangıçların, güzelliklerin öncüsü olacak canım bu dönüşüm.Diliyor ve de bekliyorum. Artık tokat mı olur bazılarına, tepe taklak mı düşerler bilemem de!Döngü dönecek Aynur'cuğum dönecek. Sevgilerimle canım.  25.11.2013 2:01
 

Günümüzde yaşananları görünce siz de benim gibi dünya dışına çıkmışsınız Ayşen hanım. :) Umudumuz artık, yıldızlara kaldı gibime geliyor. Son cümlenizdeki dileklerinize ben de bütün kalbimle katılıyorum. Saygılar, selamlar...

Erol Özışık 
 24.11.2013 11:42
Cevap :
Koskocaman, uçsuz bucaksız Evren'in bir kıyısından tutup da yazayım dedim Erol bey :)Aslında Dünya'dan ve yaşadığımız olaylardan çıkmış değilim! An ve an takip etmekte, ümidimi de sol yanımda muhafaza ederek yaşamaya çalışmaktayım. Güneş... Her yeni günün müjdecisi olurken bizlere, bu dönüşüm ve değişimleri ile de yeni yeni başlangıç ve güzelliklere doğru yol almamızda etken olur umarım. Umuyorum...Değerli katkılarınız ve yorumunuz için teşekkür ediyor, dost selam ve saygılarımı sunuyorum.  24.11.2013 20:45
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 533
Toplam yorum
: 2840
Toplam mesaj
: 43
Ort. okunma sayısı
: 1360
Kayıt tarihi
: 14.11.10
 
 

Aydoğdu; kızgın güneşinde Ağustos'un, sararmıştı altın sarısı başaklar. Kırlangıçların göç dansın..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster