Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Ocak '19

 
Kategori
Ruh Sağlığı
Okunma Sayısı
172
 

Güneşi Gördüm

 
Baharın gelişinin ilk gününü, güneşin camdan eve girmesiyle havada uçuşan tozların dansından farkedebiliyordum. Koridordan salona doğru yürürken karşımdaki camdan, krem rengi perdeyi havalandıran nazik rüzgar selamladı beni. Dış kapıyla karşılıklı, aynalı portmantonun önünden geçerken, alışkanlıkla kendime baktım. Fırtınalı geçen günlerin ardından, dalgalarla boğuşmuş yorgun bir kaptanın, işleri yoluna sokup güneşli bir bahar sabahında karaya ilk adım atışına benzettim ruh halimi.
 
Salonun metrakaresini genişletmek için evin içine katılan eski balkon, yeni kış köşesinde karşılıklı yerleştirilen 2 deri berjere doğru ilerledim. Yüzüme güneşin en çok vuracağı tarafı tercih edip, yavaşça oturdum. Gönlüm, balkon yerine sereceğim piknik örtüsünün üstünde malak gibi  güneşlenmeyi isterken, konforlu ama bir o kadar memnuniyetsiz yasladım sırtımı geriye doğru. 
 
Güneş, vesikalık fotoğraf çekecek gibi kafadan omuz hizama kadar aldı beni kadrajına, omuzlarım ısındı. Yaşlanan gözlerimi kırpmadan hayranlıkla izledim onu. Huzurun getirdiği, üşütmeyen ısıtan bir iç titremesi ardından...
 
Bir sürü peçetenin yarı gözyaşı, yarı sümükle  kuruduğu yatağın içinden çıkıp tekrar yaşamaya karar verdiğim gündü. Günlerdir  odanın tavanındaki ince çizgilere ve boya hatalarına odaklanıp bomboş baktıktan sonra güneşi görmek ayağa kalkmak için en geçerli sebepti. 
 
Güneşi gördüm... 
 
İyileştim.
 
Ayağa kalktım.
 
 
kevser şekercioğlu akın bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Büyümek, her ne olursa olsun ayağa kalkmayı becerebilmektir ve hani hep ne başardın deriz ya! Başarmak her şeye rağmen yaşamayı becerebilmektir kızım. Sağlığın yerindeyse her zaman ayağa kalk bu güç sende var. Ve hayat tombala torbasında her şeyi barındırıyor. Kışın kuru dallar gibi oluyorsun baharda başka yazda bambaşka oluyorsun annem. Ve yaşamak bazen çok ağır gelse de çok güzel kızım ve sağlıkla aldığın her nefes inanılmaz kıymetli. Hadi marş marş

kevser şekercioğlu akın 
 28.01.2019 22:48
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 15
Toplam yorum
: 35
Toplam mesaj
: 4
Ort. okunma sayısı
: 281
Kayıt tarihi
: 10.09.18
 
 

Gizem's Diary ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster