Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

04 Kasım '06

 
Kategori
Kitap
Okunma Sayısı
994
 

Güneydoğu ve gerçekler üzerine, ilk elden bir kitap..!

Güneydoğu ve gerçekler üzerine, ilk elden bir kitap..!
 

Hep duyardık, birilerinden dinlerdik. Güneydoğu' da olup bitenler çoğu zaman basının ortaya koyduğundan çok farklıdır diye. Birileri anlatırır dururdu, ancak kimsenin anlattığı bu kadar açık ve bu kadar net olmamıştı. Yıllardır süren Türk, Kürt, Çerkez, Laz demeden binlerce ailenin ocağına düşen bu ateşin anlatıldığı, gerçekleri biraz daha iyi anlamamıza sebep olacak güzel ve gerçekten okunması gereken bir kitap.

Geçen hafta bir TV kanalında Sn.Osman Pamukoğlu' nun da konuk olduğu benzer içerikle hazırlanmış bir programlama denk geldim. O andan itibaren kilitlenip kaldık, kaldık diyorum çünkü eşim bile pür dikkat izlemeye koyuldu. Kolay değildi yaşananlar, biz şehirlerde yurdun diğer köşelerinde huzurlu ve mutlu yaşarken bu insanlar Şehadet getirerek vatan ve millet için kötülüğün üzerine yürüyordu. İzlerken bile çok duygulandık. Bir ara Adapazarı' nda yaşayan ve evladını kaybetmiş bir annenin konuşması bizleri ağlattı. Kendi hiç ağlamamıştı, çünkü oğlu şehit olacağını önceden tahmin edip, ağlamayacağına dair ondan söz almıştı.

Başta yazarı olmak üzere, emeği geçen herkese sonsuz teşekkürlerimizle..!

"Unutulanlar Dışında Yeni Bir Şey Yok"

Yazar: Osman Pamukoğlu

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Beşir Bey , ben kitabı okuduğumda çok etkilendim. Gerçekten bu kısır, bürokratik sistemin içinden de böyle kahraman evlatlar çıkarıyoruz , Allah'a şükürler olsun. Bu kadar başarılı ve savaş üstüne savaş kazanmış bir komutanın Tümgenerallikten emekli edilmeside düşündürücü. Bir insanın terfi alması için savaş kazanmayıpta ne yapması gerekiyor acaba?

Sevgiağacı 
 05.11.2006 1:44
 

bir fiil yaklaşık 11 ay gorev yaptım g.doguda orda olanları bazılarının anlaması ıcın yasaması gerekır "askerlık yan gelıp yatmak degıldır"dıyen zıhnıyet ıcın dır sozum kımse yanlıs anlamasın Saygılarımla

Lestatazalin 
 04.11.2006 18:27
 

Sn. Beşir Bey Yazınızda bahsettiğiniz kitabı okumadım ama SKY Türk te yayınlanan Kan uykusu belgeselini izledim. o günleri yaşadım bugün bile bitmeyen acı bir durumu düşünerek hüzünlendim oradaki kahramanlarımız için dualar ettim. Evet belgesel çok güzel ancak o bölgede onlarca assubay şehit ve gazi oldu bir tekinin anılarına yer verilmemesi düşündürücüdür en hafif ifade ile hatıralarına saygısızlıktır. O bölgede görev yapan erlerimiz yedek subaylarımız en iyi gözlemcidir onlar gönüllerinde o eşsiz kahramanlarını yad ediyorlardır olsun metin yazarı hatırlamasın oysa Osman Pamukoğlu paşanın en yakını ve koruması emir subayı da bir astsubaydı .Sizinle paylaşmak istedim. Barış ve huzur dolu nice günlere

Ersen Gürpınar 
 04.11.2006 13:31
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
 
Toplam blog
: 410
Toplam yorum
: 458
Toplam mesaj
: 89
Ort. okunma sayısı
: 3260
Kayıt tarihi
: 13.04.06
 
 

Bilgisayar, elektronik, internet alanındaki son gelişmeler. Tüketici elektroniğindeki trendler. Otom..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster