Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Eylül '13

 
Kategori
Mizah
Okunma Sayısı
160
 

Günlük mü? Malum kişiye ait.

Günlük mü? Malum kişiye ait.
 

Geçmeyen yılın, elma yenen ayının, yağmur çiselemeli günün ampülle ama tasarruflu ampülle ışıklandırıldığı gecedeyiz.

Dışarıda yağmur çiselediği için çıkmadım. Benim günüm değildi. Apartmanda gürültülü konuşan kadınları diğer apartman sakinlerini rahatsız etmemek için sesiz bir biçimde azarladım. Yağmur fıskiye gibi ıslatsaydı ben dışarıda olacaktım kadınlar yine apartman içinde bağıracaklardı. Demek ki yağmurun çiselemesinde de bir hikmet varmış.

Acaba hepsine bıyık takılsa bağrışmaktan vaz geçerler mi? Apartmandaki tüm numaralarımızın önüne 0 ekledim. Biraz zorlandım ve para verdim. Olsun değer. Çünkü emekli babam faturalardan kurtulacak. Elektrikçisi, sucusu, doğal olmayan gazcısı, postacısı bizi bulamayacak.

Yakınlarımız için kapıya not astım " Bizim yakınlar 07' yi 7 olarak okuyun" diye. Ayrıca evimize bir güç kattı 07 emeklinin evi kötü niyetliler korkar. Bakkal Harun çikolatayı yine yazmıyor. Aklıma bu adamın "çikolata" yazmayı bilmediği geliyor. Onun için çikolata yazılmaz diyor gibi de hayırlısı.

Benim bıraktığım üniversite bölümünü Nilgün teyzenin kızı okuyormuş annem öyle dedi. Hayret o binalarda okunacak hiç bir şey yazmıyordu? Ama içinde çok para harcanıyordu. Demek ki akıllanmışlar duvarlarına bile yazmışlar ki okunuyor. Üretime katkı sunmaya başladıkları gün ben de giderim.

Babam kardeşimin veli toplantısından dönüşünde homurdanıyordu hem de sinkaf en üstten başlayarak sahibine ulaşana dek. Sebep " Öğretmen Cumartesi-Pazar okulda kurs verecekmiş " haftalık 50 liraya. İyi ya işte öğrenciler hafta içinde 5 gün tatil yapacaklar, oynayacaklar, canlarının istediğini yapacaklar. Yazık öğretmene tatil olan iki gününden olacak kişi başı 50 lira için. Okul içindeki sınıfların eksiklikleri için 50 şer lira dakika dönemde ayrıca verilecekmiş. Madem okullarda bu kadar eksiklik var tamamlanıncaya kadar kapatsınlar. Hatta okulları satıp paralarını velilere versinler. Onlarda dershanelere yatırsın.

Hadi yazı seni sona erdiriyorum babam tasarruflu da olsa bu ampulü söndürecek.

  

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

"Okulları satıp parasını velilere versinler"... Hiç de fena bir öneri değil! Problemleri çözmek için bunun gibi hiç akla gelmeyen yol ve çareleri düşünmek lâzım. "Beyin fırtınası" böyle yapılır. Selâmlar...

İsmail Hakkı CENGİZ 
 26.09.2013 9:18
Cevap :
Katkınız için teşekkürler. Saygılarımla  26.09.2013 13:52
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 371
Toplam yorum
: 503
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 805
Kayıt tarihi
: 14.02.09
 
 

Adalet önce kendimizde başlamalı ve haksızlıklar sorgulanmalı  ve hataların, afetlere dönüşmeden ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster