Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Nisan '08

 
Kategori
Anne-Babalar
Okunma Sayısı
864
 

Günümüz aşkları

Günümüz aşkları
 

Bütün aşklar tatlı başlar


Gençlik başında dumandır.
Hayat toz pembe her şey çok kolaydır.
Mutlaka her soruya bir cevapları vardır.
Kesinlikle de onlar doğru, biz büyükler hatalıyızdır.
Yaşanabileceklere karşı onları uyarmamız hiç bir işe yaramaz. Çünki bizler onlar kadar bilemeyiz. Onların bildikleri tartışma götürmez doğrulardır.
İletişim çağının hızı ile harcanıyor sevgiler, ilişkiler. Her şey o kadar çok kullanılıyor ki gerçek anlamını yitiriyor.
Özel sözcükler yerli yersiz kullanıldıkça sıradanlaşıyor.
Seni seviyorum; Bu sihirli sözcük günümüzde nerde ise ilk söylenen sözcüklerin arasında. Seni seviyorum'un gerçek anlamı kavranmadığından olsa gerek bu kadar sık kullanılıyor.

Bizler bu sözü o kadar az kullanırdık ki, bizim aksimize gençlerimiz bunu her an her yerde bol bol kullanıyorlar. Olağan bir sözcüğe dönüşüyor bu sihirli kelime. Yemek yemek, su içmek ile ayni seviyeye indirgeniyor. Beğenme ile gerçek aşkın karıştırıldığının bir işaretidir bu bana göre. Kimi zaman bakarızda görmeyiz ya işte öyle bir durum.

Kanları kaynıyor, adları üzerinde delikanlılar. Kanları öyle bir kaynıyor ki onlar bile yetişemiyor bu hareketliliğe. Çabucacık aşık olup, ayni süratle ayrılıyorlar. İşte burda biz anneler devreye giriyoruz. Neşeli cıvıl cıvıl olan evladımız birden durgunlaşıyor, ağlamaklı bir halde dolanıp duruyor. Onları öyle görmek bizi üzüyor elimizden ne gelir diye düşünmeye başlıyoruz. İşte burda bizlerin tiyatrocu yönleri ortaya çıkıyor. Çeşitli etkinlikler ve şaklabanlıklar ile onların üzüntüsünü hafifletmeye çalışıyoruz. Biz üzüntülerini içimizde yaşarken birde bakmışız ki o yeni bir heyecan yaşıyor.
Gelde çık işin içinden.
Hani seviyordun?
Hani o dünyada senin için çok önemli bir yer tutuyordu?
Hani onu bir gün görmesen dayanamıyordun?
Kabaran telefon faturalarını gösterdiğimde, aman anne sen de hiç aşktan anlamıyordum?
Aşk dediğiniz bu mu? bir saman alevi mi?
Onlara aşkın ne olduğunu anlatmanın bir yolu olmalı.
Yoksa aşkı hiç öğrenmesinler mi?
Ben bunda kararasız kaldım. Aşkı öğrendiklerinde yaşanacak sıkıntıları düşündükçe. Ama diğer yandanda bu duygunun yaşanması kişinin hayatına katacakları.
Acaba bizler gerçek aşkı biliyormuyuz ki?

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

yalancı bahar gibi mi:) sevgilerle

erol aslan 
 27.04.2008 22:10
Cevap :
Aynen öyle katılıyorum yorumunuza. Sebgi ile kalın.  30.04.2008 17:55
 

annisim benim benim yorumum su olucak buradaki tek sorun insanlarin sadece hangi duygunun ne oldugunu bilmemeleridir bu iki gunde gelip gecen sey ne sevmekdir nede asik olmaktir bunun adi "hoslanmaktir" ne zaman ki benim yasimdaki genclerde bunun ayrimina varicaklardir iste o zaman seni seviyorumlarin anlamlari olucaktir...

Çağla 
 12.04.2008 16:37
Cevap :
Güzeller güzelim. Senin ve senin yaşındaki gençlerin Güzelliklerle büyümesi benim derdim. Kızımın bu ayrıma vardığını görmek beni gururlandırdı. Dilerim Yaşam sana karşı acımasız olmasın. Yaşadığın güzelliklerde mutlu olman benim dileğim. Kocaman öpüyorum seni PAPATYAM..  14.04.2008 8:25
 

Aşkı biz bile kendimize anlatamıyorken başkasına hele de yetişkinlik yolundaki bir gence nasıl anlatabiliriz. Acı çekecek, dibe vuracak,çok mutlu olacak o zaman anlayacak.. Zaman herşeyi öğretecek. Sevgiler Melike.

Kalbin Ritmi 
 11.04.2008 18:01
Cevap :
Melikeciğim işte böyleliklede yaşamda daha direngen olacak değilmi haklısın aslında. Ama ben tam tersi olmasından korkuyorum. Güvensiz ve duygusuz. Sevgi ile kal  11.04.2008 18:16
 

Belki de kabul etmemiz gereken şu ki: Her çağ başak ; tavrı başka ; aşkı başka..... Zamanla dengeler oturacak diyorum ben ; bakalım....

Mezopotamya Prensesi 
 11.04.2008 17:15
Cevap :
Haklısın arkadaşım. Belkide böylelikle tecrübe kazanacaklar yaşamdan değilmi. Yaşayıp göreceğiz.  11.04.2008 18:04
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 96
Toplam yorum
: 562
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 2208
Kayıt tarihi
: 13.06.06
 
 

Hayata güleryüzle bakmaktır felsefem ama polyannacı değil. 1961 Sivas doğumluyum, evliyim 2 kızım..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster