Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

04 Ağustos '14

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
499
 

Günün öğüdü

Günün öğüdü
 

iktidar sahibi adamcıklar


Bu iktidarın adamlarından nasıl eylemler ve söylemler bekliyorsunuz?

Eğitimli, çağdaş, Atatürkçü, milliyetçi kadınları televizyonda izliyorum. Başbakan yardımcısını yerden yere vuruyorlar. Kimse eski meclis başkanı, şimdinin hükümet sözcüsünün 12 yıldır yaptığı icraatlarla, söylediği sözlere bu kadar duyarlı olmadı ve hiçbirine bu derece sert bir tavırla karşılık vermedi. Adam ‘Kadın iffetli olmalıdır. Uluorta cazibedar bir şekilde kahkaha atmamalıdır….’ falan dedi, yer yerinden oynadı, dünyanın lafını yedi.  Sanki 12 yıldır bu adamı paylamak, haddini bildirmek için hiçbir fırsat çıkmamıştı. Bu kadınlar yeni mi fark ettiler bu adamların niyetlerini acaba? Bülent Arınç’ın mensubu olduğu partinin adamlarından nasıl eylemler ve söylemler bekliyorlar ki!

Evet bunlar erkek egemen bir toplum istiyorlar çünkü kadın küçücük yaşta evlenmez ve çocuk doğurmazsa, yani başı bağlanmazsa, yani erkeğinin kölesi yapılmazsa, okursa ve başarılı olursa ve fırsat verilirse neler olur neler! Tanrı korusun iktidarları, erkeklikleri elden gider. Erkeklikleri giderse bir hiç olurlar bunlar, insanlıkları da kalmaz… Yoksa hiç bu kadar duyarsız kalırlar mıydı her gün işlenen namus cinayetlerine, bu çocuk gelinlere, fuhuşun bu kadar yaygınlaşmasına, kadının bu kadar eve kapanıp sosyal hayatta ve çalışma hayatına bu kadar uzak kalmasına, emek sömürüsüne maruz kalmasına. Yoksa hiç bu kadar rahat, düşüncesizce konuşabilir miydi kadınlar hakkında böyle!

Onlar ‘Demokrasi istiyoruz!’ ‘Demokrasi bu değil!’ diyenlerin en büyük düşmanıdır. Gerçek demokrasinin, kendinden farklı olanların, en başta kadınların düşmanıdır. Onlar düzenin adamlarıdır. Onlar dini en büyük siyaset aracı olarak kullanan, emek sömürüsüne göz yuman hatta teşvik, iktidarda kalmak uğruna karalamaya, baskıya, zorbalığa hatta hukuksuzluğa başvuran bir sınıfın adamlarıdır. Bunlar gücünü tarihten gelen erkek-egemen bir toplum yaratan bir dinden alıyorlar.

Bu dinin yaratıcısını ve ilk temsilcisini iyice bir okuyup inceleyenler anlıyor zaten. Bu konu bir tabu tabii! Başkanlık sistemi dedikleri aslında peygamberden gelen halifeliğe dayanıyor temelleri. Tek adam sistemi! Yoksa Amerika dedikleri gibi tek adamla yönetilmiyor.  Amerika’yı Yahudi lobileri, eyalet temsilcileri, kanun yapıcılar, sivil toplum temsilcileri ve parlementerler yönetiyor. Obama kararları tek başına almıyor.

Türkiye’de R.T.E. tek adam olmak istiyor. Amerika’yı örnek veriyor ama kendisinin istediği Amerikan liderliği değil! Onun istediği padişahlık! Onun istediği 1500 yıldır yerleşmiş ve dünyadaki gelişmelere karşı duran, kulluk ve köleliği savunan, kadınları ikinci sınıf insan gören bir sistemi getirmek ve bunun yöneticisi olmak. Çünkü bu başka türlü bir dünya görmemiş, bilmiyor, kafası almıyor! Çünkü başka bir dünyada iktidar sahibi olamaz! Olsa olsa bir hiç olur

Mesut Selek bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 5
Toplam yorum
: 1
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1537
Kayıt tarihi
: 28.03.11
 
 

1995 İstanbul Üniversitesi, Yabancı Diller Bölümü İngilizce Öğretmenliği mezunuyum. Yuriçinde ve ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster