Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Temmuz '15

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
76
 

Günün tarihi 10 : (8.07.2015, Çarşamba)

Günün tarihi 10 : (8.07.2015, Çarşamba)
 

Nihayet geldik düştük, Erdek denen irem bağına. Dışardan bakarsan hiçbir şey yok, ama bir dedikoduya durdun mu, aman Allah, Bir arkadaş mide kanseri olmuş, kemoterapiye giriyormuş, onun için gelememiş… Bir arkadaşın arabasına geldiğimiz gün çarpmışlar..  Laf çok da size fazla kötü şeyler söylemek istemiyorum.

Gelir gelmez benim gazinoma gittim. Gazino aynı. Hemen, zeytin seven martım geldi.. Zaten ahbap olmuştuk geçen yıldan.. Bir iki sohbet falan…  Söylediğine göre herkes iyiymiş. Kediler, köpekler.. herkes mevcut… Pezos’dan da bu kadar. Maden suyumu içtim, bilmecemi çözdüm.. Sana harika bir demli çay… İşte bu kadar. Allaha şükür bu yıla da çıkardı bu yıl da bu güzel ülkeyi gördük.

1. Bu nasıl Erdek?

Kötü şeyler söylemek istemiyorum, ama bugün aşağıya gittik. Hastaneye uğradık, hemen ilaçları yazıp veriyorlar. Harika..! Sonra da dün şohben taktırmıştık, onun borcunu verdik. Sonra kıyıya inelim, dedik.. Gazinolor daha bitmemiş.. Daha en aşağı 1 aylık işi var. Gerçi parayı nereden bulduysalar bulmuşlar, işe başlamışlar ama esnaf bu yılı kaybetti…

Yaptıkları gazino binalarına baktım. Hepsi de aynı örnek (ne kötü.. aynı TOKİ binaları gibi..) ve kıyıya yakışmayacak, kocaman, kıyıyı kapayan binalar.. Üç tarafı da kapalı olduğu için artık caddeden denizi görmek mümkün olmayacak. Üstüne üstlük, o kocaman , güzelim çınar ağaçlarının altını da betonluyorlar.. Her yeri betonlamanın marifet sayıldığı bir kafa yapısı taşıyoruz. El insaf… Ne umduk, ne oluyor. Bakalım göreceğiz. Bu kadar para harcamaya değsin bari…

2.Üniversite oyunu:

Türkiye’de ki üniversite sayısı, 2015 yılı itibariyle 193 olmuş. Bunlardan 114'u devlet üniversitesi, 76'sı vakıf üniversitesi’dir.

Fakat o kadar hızlı üniversite sayısı artmıştır ki, “kalite”  filan kimsenin düşünecek hali kalmamıştır. Biraz parası olanan tek istediği şey, iyi kötü bir üniversite diploması sahibi olmaktır.  Bu da parası olan için hiç de zor bir amaç değildir. Yeter ki paran olsun.

“Türkiye'nin en büyük şirketlerinden Petkim'in sahibi SOCAR'ın Türkiye CEO'su Kenan Yavuz, üniversitelere yönelik eleştirilerde bulundu. Twitter hesabı üzerinden açıklamalarda bulunan Kenan Yavuz, bazı üniversitelerin reklamlarının ibretlik olduğunu söyledi.” 

İşte Kenan Yavuz'un takipçileriyle patlaştığı mesajları:

Bazı üniversitelerin yaptığı reklamlar ibretlik; 

* YÖK denilen kurum aileleri ve çocuklarımızı kandırmaktan vazgeçmelidir. Üniversite! bitirip ortalığa dökülen milyonlarca genç var.

* Nitelikli ara işgücü bulamıyoruz. Üniversite bitirdim diye eline diploma alan, ben ne zaman müdür olacağım demeye başlıyor.

* Buradan YÖK'e sesleniyorum, gelecek üç yıl içinde binlerce meslek eğitimli işçi istihdam edeceğim. Üniversite mezunlarına ise kapım kapalı.

* Ailelere sesleniyorum, Sitcom Üniversitelere çocuklarınızı gönderip hayatlarını karartmayın. İş bulamazlar. “  (habertürk.com)

Türkiye’de eğitim işi öylesine bir batağa batmıştır ki, 50 yıl geçse onu kolay kolay temizleyemezler. Ayrıca MEB’nda olan skandaller bu günkü gazetelerin manşetlerinden inmemektedir.

Feryat ki ne feryat…

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 2579
Toplam yorum
: 10204
Toplam mesaj
: 237
Ort. okunma sayısı
: 789
Kayıt tarihi
: 24.10.10
 
 

Mesleğim eğitimcilik… Şimdi artık emekli bir vatandaşım… biraz şairlik, biraz hayalcilik, biraz s..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster