Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

12 Mayıs '08

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
197
 

Gününüz kutlu ve mutlu olsun.

Gününüz kutlu ve mutlu olsun.
 

Tüm annelere saygılarımla.


Meraba yazıma başlamadan önce, Tüm ülkedeki ve dünyadaki annelerin gününü kutlar, sağlık huzur ve mutluluk dolu nice yıllar dilerim.
Annneler günü olması nedeyile bir yazıda ben yazmak istedim, anneler vardır özverili, vefakar, fedakar ve cefakar.

Anneler vardır sorumsuzca yavrusunu doğurur, bir cami avlusuna yada çöp kutusuna bırakıp terkedir gider canının bir parçasını.
Yaşamın kıyısında bir nehir gibi hayatın içinde akıp giderler, bazen yürekleri acılı bazende yavrusunu göremez yüreği sancılıdır.

Bazen olur evladının mutluluğuna mutluluk katar, hani derlerya yuvayı "dişi kuş yapar "atalarımız çok doğru söylemiş bu sözü, çocuklarını düşünen anne yıllarca çalışır didinir durur çünkü evladına en iyi geleceği sağlayabilmek için.
Sabah işe giderken evladını, yüreğinin parçasını kreşe yada bakıcıya bırakıp akşama kadar yüzünü görmez, yıllarca çeker bu sıkıntıyı böylesine cefakar anneler günümüzde oldukça çoktur, çünkü yaşam sıtandardını yakalayabilmek için kendinden ödün verir, sadece babanın evini yönetmesi yetmez.
Analar vardır eli kınalı, asker yolu bekler, analar vardır yüreği yasta şehit anaları hergün aksatmaksızın evladının mezarı başında dua edeip bekler.
Analar vardır bir eli hamurda, bir eli çamurda eli öpülesi ah analar, evladı için uykusuz aç kalan analar, başımızın tacı analar.

Büyütürken evladının yüreğini sevgiyle dolduran analar, vatana hizmet için tarlada kırda bayırda çalışam analar, hiçbir zaman sizlerin hakkını ödeyemeyiz, buyüzden denilmiştirki"Cennet anne ve babanın ayakları altındadır".
Bir belgeselde izlemiştim Manda yavrusunu aslan parçalıyor, bunu gören anne manda da aslanın yavrusunu bulup boynuz darbeleriyle parçalamıştı, anneliğin koruyucu içgüdüsü.

Günümüzde annelere verilen değer yok denilecek kadar azdır, daha dün bir televizyon kanalında bir anneni isyanını izlemiştik çocuğunu trafik kazasında kaybediyor, Adalet bakanlığında Türk bayrağını göğsüne açıyor buna karşılık tartaklanıyor, malesef içler acısı bir durum günümüzde annelerin durumu.

Tüm çalışan, emekli, işsiz, evhanımı annelerimize yeterince saygının gösterilmesi ve haklarının korunması dileklerimle, elerinden kınalı ellerinden saygıyla öper, huzur ve refahın olduğu nice yıllar dilerim.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Çok teşekkürler.Çok güzel bir yazı olmuş.Gerçekten annelerimizin,kadınlarımızın değerini biliyormuyuz?Ailede şiddet gören kadın,en iğrenç küfürler annelere,kardeşlere söyleniyor.Nüfusun yarısı kadın olduğu halde mecliste temsili çok az.Bunları artırmak mümkün.Yılın bir günü anneleri anmak yetersiz.Toplumda söz sahibi olmalılar.Saygı görmeliler...Esenlik dileklerimle.

yurttabirgül 
 13.05.2008 13:03
Cevap :
Teşekkür ederim bizler anelerin değerini yıllar boyunca hiçbir zaman bilmedik ve bilemedik,avrupa birliğindeki kadınlarla kıyaslandığında en vefakar en fedakar,en cefakar bizin annelerimiz olduğu bir gerçektir,ama söylediğiniz gibi temsil edenler azınlıkta olunca söz sahibi olmakta oldukça zorlaşıyor,haklar çiğneniyor,bazen yapılan haksızlıkları görünce isyan ediyorum,ama elden ne gelirki sadece tepkimizi koyuyoruz at gözlüğü takan koca kafalılarda görmemezlikten bilmemezlikten geliyorlar yazılarımın çogunda kadınlarımız annelerimize dikket çekmek istemişmdir,çünkü benim çocukluğum ane sevgisinden yoksun geçti,annelerimizin değerini iyi bilirim eli öpülesi annelerin en iyi yaşam koşullarında yaşamaları dileklerimle saygılar sevgiler.  13.05.2008 15:45
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 193
Toplam yorum
: 164
Toplam mesaj
: 79
Ort. okunma sayısı
: 513
Kayıt tarihi
: 28.02.08
 
 

Sinop doğumluyum, ülkesini ve ulusunu seven bir vatansever, her ay devlete düzenli vergisini ödeyen ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster