Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

25 Ağustos '08

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
613
 

Guraba Hastanesi saat 17.00, 2,200 kg

Guraba Hastanesi saat 17.00, 2,200 kg
 

Bundan tam kırk küsüratlı yıl önce, rahmetli babam yazmış takvime..”Guraba Hastanesi saa 17, oo 2, 200 kg “ diye, işte benim doğum hikayem böyler başlar, hayatla tanışmam.

Artık yavaş yavaş yaşlanıyoruzmu ne? Hayat bize hep iyi davranması için didinip duruyoruz.

Gün gelecek hayatımız boyunca yaptıklarımız bir filim şeridi gibi gözlerimizin önünden geçecek. İşte tam o zaman günahlarımızla, sevaplarımızla kısa bir yüzleşme, hesaplaşma yapabilecekmiyiz acaba?

Yaşadığımız sürece, yaşamın hakkını vermek gerek diye düşünüyorum. Sadece bu hayatta biz kendimiz yaşamıyoruz, etrafımızdakileri, ailemizi, cevremizi, toplumu, ülkemizi ve tüm dünyayı yeri geldiğinde düşünmek zorundayız. Sorunların cözülmesi, insanların tüm insanların dünyada hakettiği şekilde barış içinde, uygun koşullarda huzur içinde yaşamasını istemek hayelmi acaba, ama ne olursa olsun, yaşayan tüm insanların uygun koşullarda yaşama hakkı olmalı. Varmı acaba?

Savaşların, çocukların, masumların öldüğü, güçlünün güçsüzü çıkarı için ezdiği, kendini dünyanın en büyük gücü görüp kendi istediği gibi dünyayı yönetmeye kalkan sapık, açgözlü liderlerin olduğu günümüzde huzur içinde sevgiyle, insanca nasıl yaşanacak bu yaşlı dünya üzerinde? Zor çok zor..

Doğum günü yazısından çok biraz sitem, isyan gibi oldu, ama dedim ya, hep iyiyi, güzeli, mutluluğu, aşkı, zenginliği, refahı yaşamak için didinip duruyoruz. Hep bir ümit içimizde var. Bu ümit bitmediği sürecede hep ümitle yaşayacağız. Ben öyle yapmaya çalışıyorum. Arkama dönüp baktığımda, neleri nasıl yaptığımı, kendi iç hesaplaşmamı yapmaya çalışıyorum.

Ama en önemlisi galiba, “sağlık” ve “sevgi” bu ikisi olduğunda öbürküleri iyi veya kötü yakalama şansına sahip oluyoruz.

Bugün Mercedes’te de doğan Ahmet GÖKSU(MEKANİK), Ahmet SOĞUKPINAR(MEKANİK), Aydın AKÜNER(MEKANİK), Erdem KOYUNLU(SON MONTAJ), E rdoğan TUTUM(MEKANİK), Funda ERDEM(ALACAKLAR MUHASEBE), Müge Mert KÖRÜK(YÖNETİM MUHASEBE), Özgür ERGEN(DENEME), Recep OFLAZ(İÇ SÜSLEME), Yavuz KAÇAR(SON MONTAJ)’’ın ve tüm MB ailesinde bugün doğanların doğum günlerini kutlar bir ömür sağlık, mutluluk, huzur onlarla olmasını dilerim.

Yaşamın bize hayatımız boyunca hep iyi roller vermesi dileğiyle....

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

sağlıklı mutlu nice yıllar diliyorum..herşey gönlünüzce olsun...saygı ve selamlar.:))))

Yaşam Çiçeklerim 
 28.08.2008 13:07
Cevap :
Çok teşekkür ederim. sizinde sevdiklerinizle herşey gönlünüzce olsun. en derin saygılarımla..  28.08.2008 14:32
 

mutlu yıllar memet.. sağlıkla huzurla, daha nice nice yıllar diliyorum.. tabii sevdiklerinle beraber:)) sevgiler.

sema öztürk 
 27.08.2008 0:25
Cevap :
Çok teşekkür ederim. Sema, sanada benden sevdiklerinle, mutluluk, sağlık, huzur diliyorum. Herşey gönlünce olsun.. En derin saygılarımla..  27.08.2008 11:31
 

Uzun zamandır uğramıyordum bu sayfalara... Bu akşam bir göz gezdirmek istedim ve sevgili Mehmet ağabeyimin doğum günü kaçırdığımı gördüm. Biraz geç olsa da doğum gününü kutlamak istedim. Allah sevdiklerinle ve sevenlerinle nice yıllar gösterir inşallah. Nice yıllara...

K.Y. 
 26.08.2008 23:20
Cevap :
Sevgili K.Y gerçketen çok teşekkür ederim. Tamda Antalya'yı olaylı maçtan sonra 0-2 den 3-2 galibiyet, BJK sanırım doğru yolda. Sen de inşallah iyisindir. Arasırada olsa yaz, yazki derlerya" pasımız gitsin" bizde okuyalım karınca kararınca yorum yazalım, o güç sende var, kendine iyi bak en derin sevgi ve saygılarımla..Hayat sana hep iyi roller versin..  27.08.2008 11:34
 

Bu yazıyı ancak bugün iletti. Zaman geçip gidiyor. Bunu son katıldığımız halı saha turnuvasında bir kez daha gördüm. Beynin o gençlerle mücadele et, pes etme diyor ama ayakların yorulmuş beyni pek dinlemiyor. Hayatı hakkı ile yaşamak benim felsefem. Barlarda, discolarda vur patlasın, Ruslar vs değil hayatı hakkı ile yaşamak. Bazen içtiğin sudan keyif almak, bazen oturduğun ağacın gölgesinden keyif almak. Saygılarımı sunuyorum bari 2. Ölüdeniz buluşmasına katılmanı diliyorum.

Eşit Ağırlık 
 26.08.2008 18:21
Cevap :
Sevgili Harun Hocam, bu yoruma ne denirki, şapka çıkarılır, gerçketen kalemine yüreğine sağlık, çok doğru ve yerinde bir saptama, hayat geçip gidiyor, bir nebze de olsa, birşeyler yapabilmek, huzur, sağlık, en güzeli sanırım. İşlerin yoğunluğu beni biraz aksattı ama özellikle ölü denize gelmek çok istiyorum..kendine iyi bak, en derin saygılarımla..  27.08.2008 11:37
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 319
Toplam yorum
: 951
Toplam mesaj
: 311
Ort. okunma sayısı
: 6211
Kayıt tarihi
: 14.06.06
 
 

25.08.1963 İstanbul doğumluyum. A.Ö.F İşletme mezunuyum. 8 sene profesyonel kalecilik yaptım. (Ey..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster