Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Ağustos '08

 
Kategori
Haber
Okunma Sayısı
493
 

Gürcistan'da yaralanan Türk muhabir, sol gözünü kaybetti

Gürcistan'da yaralanan Türk muhabir, sol gözünü kaybetti
 

Gürcistan'daki çatışmaları görüntülemek için gittikleri Güney Osetya'da uğradıkları silahlı saldırıda yaralanan Kanal Türk muhabiri Levent Öztürk, sol gözünü kaybetti.

Alman Hastanesi'nde bugün ameliyat olan Öztürk'ü akşam saatlerinde bir grup Gürcü vatandaşı ziyaret etti. Ziyaret sırasında yüzünden tebessümü eksik etmeyen Öztürk, "Beni bekleyin, En kısa zamanda iyileşip aranıza döneceğim" dedi.

Türkiye'de yaşayan bir grup Gürcü vatandaş bugün akşam saatlerinde Rusya'nın İstanbul Başkonsolosluğu önünde bir protesto gösterisi düzenlediler. Protesto gösterisinden sonra toplanan vatadaşlar Gürcistan'da yaralanarak Türkiye'ye getirilen gazeteci Levent Öztürk'ü ziyaret ettiler. Ziyaret sırasında Gürcistan'da yaralanan ve geçtiğimiz gün özel bir uçakla İstanbul'a getirilen gazetecilerden Levent Öztürk'ün, sol gözünü kaybettiği ortaya çıktı. Alman Hastanesi'nde bugün yapılan ameliyat sonrası Öztürk'ü İstanbul'da yaşayan bir grup Gürcü vatandaşı ziyaret etti. Ziyaret sırasında yüzündeki tebessümü bir an olsun bırakmayan Öztürk, Gürcistan vatandaşlarına teşekkür etti. İki taraf için de barış dileyen Öztürk, iyileştikten sonra Gürcistan'a bu kez barış için gideceğini söyledi.

Öztürk'e geçmiş olsun dileklerini ileten Gürcüler ise, Rusların topraklarını terk etmesini istediler. Bu arada, Levent Öztürk'ün sol gözünü kaybettiğini söylemesinin ardından odada buz gibi bir hava eserken, bazı vatandaşların gözyaşlarını tutamadığı gözlendi.Kendisi için kimsenin üzülmemesini istemeyen Öztürk, "Bu sabah ameliyat oldum. Sol gözüm artık görmeyecek, bir kazada da kaybedebilirdim. En kısa zamanda iyileşip işime geri döneceğim. Tedavi 1 hafta devam edecek. Onun dışında iyiyim." dedi.Öte yandan, Gürcü vatandaşların çıkmasının ardından Öztürk ile gazeteciler bir süre sohbet etti. Arkadaşlarına gülücükler dağıtan Öztürk, "Bekleyin beni! En kısa zamanda aranıza döneceğim." dedi.Öte yandan, aynı saldırıda omzuna isabet eden kurşunla yaralanan kameraman Güray Ervin'in ise taburcu olduğu bildirildi.(Kaynak:Milliyet)

Sabahın erken saatinde bilgisayarımı açar açmaz bu haberle karşılaştım ve çok üzüldüm. Saldırıya uğrayan gazetecilerin haberini yurda döndükleri zaman gündeme getirmiştim.

http://blog.milliyet.com.tr/Blog.aspx?BlogNo=125841

Levent Öztürk’e ve Güray Evrim’e Tsinvali Halk Hastanesi’nde son derece sağlıksız koşullarda ilk müdahaleler yapılmıştı.

Öztürk’ün gözünde kocaman kanlı bir bandaj vardı ve o haldeyken, “Ben iyiyim gözümde birşey yok. Bandaj özensiz sarıldığı için kocaman duruyor” demişti.

O an aklıma ilk gelen şey, Öztürk’ün gözünü kaybedebileceği olmuştu. Gözüne cam parçası girmişti ve tedavi için zamanla yarışıyordu. Steril bir ortamda tedavi olması gerekirken kanlı çarşaflarda yatıyordu.

Sadece Öztürk değil, aynı olumsuz koşullar orada bulunan tüm yaralılar için de geçerliydi.

Savaş bir kez daha soğuk yüzünü gösterdi...


Levent Öztürk’e geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum ve savaşı kınıyorum!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Sanırım orada yaşananları izledikten sonra bir gözünü kaybetmenin çok da önemli olmadığını düşünüyor. Bu da şavaşın vahşetini ortaya koyuyor. Sanırım dünya varoldukça bu savaşlarda sürüp gidecek. Gazetecimize ve savaşta canlarını yitiren herkese sabır diliyor, savaşı kınıyor, savaşsız bir dünyada yaşamayı dileyebiliyorum sadece. Başka bir şey gelmiyor elimizden. Sevgiler

Ayrıntıda gezinmek 
 17.08.2008 16:10
Cevap :
Sayın yazarım bu güzel dileklerine katılıyorum. Zarafetine teşekkür ediyorum. Sevgiler  17.08.2008 16:26
 

Sevgili Esma! Bu sempatik gazetecimizin gözünü kaybetmesi beni çok etkiledi! İnsanoğlu savaşa doymak bilmiyor! Hiç olmazsa haberciler daha tedbirli olmalı! Kafalarına kask mı geçirirler ne yaparlar bilmem ama ateş hattına girerken dikkatli olmalılar! "Bir kazada da kaybedebilirdim" demiş, bu sözde doğruluk payı olsa da yine de önlem alınması gerek! Bu tür yazıların azınlıkta olmasını dilemekten başka çaremiz yok! Sevgiler selamlar!

Alev Meisel 
 17.08.2008 11:39
Cevap :
Sayın yazarım çok feci bişey ya, yani o gözün hesabını kim verecek, neden o insan hayat boyu tek göze mahkum oldu! Bu siyaset iğrenç bişey. Nefretle kınıyorum...Hassasiyetine teşekkür ediyorum. Sevgiler  17.08.2008 12:31
 

SEVGİLİ YAZARIM MERHABALAR,GÖZLERİME İNANAMIYORUM (Hele GORİ şehiri) DAHA O BOMBALARIN PATLADIĞI YERLERDEN HENÜZ 1,5-AY OLDU GEÇELİ..! BU SİYASET İNSANLARIDA,TOPRAKLARIDA REZİL EDİYOR MALESEF,İŞTE BİR IRAQ ÖRNEĞİ,AFRİKA ÜLKELERİ,AFGANİSTAN DAHA NİCE ÜLKELER..! SAVAŞI BENDE SİZLERLE BİRLİKTE KINIYOR,ARKADAŞIMIZA GEÇMİŞ OLSUN DER,ŞİFALAR DİLERİM. NECİP KÖNİ - İSTANBUL / TR

Necip Köni - Adana / TR 
 17.08.2008 10:31
Cevap :
Sayın Başkanım gerçekten ne diyeceğimi bilemiyorum, çok üzücü bi haberdi. Teşekkür ediyorum. Sevgiler  17.08.2008 12:25
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1929
Toplam yorum
: 7351
Toplam mesaj
: 429
Ort. okunma sayısı
: 657
Kayıt tarihi
: 11.11.06
 
 

  Hayatı ciddiye almam, emeği çok ciddiye alırım. Dünyanın en vazgeçilmez üçlüsü; çocuklar, çiçek..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster