Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

30 Ağustos '15

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
144
 

Gurme gibi yaşamalı hayatı

Gurme gibi yaşamalı hayatı
 

Nasıl ki, bu resme bakarken ağzın sulanıyorsa; yaşam kaliten de başkalarını öyle kendinden geçirmeli.


Gurme gibi yaşamalı hayatı… Yeryüzünün tüm lezzetlerini keşfederek… Ağzına sağlık, ruhuna bereket  bir yaşam metodu geliştirmeli kişi... Yemesini, içmesini bilmeyen, bi nevi boşa geçirir ömrü… Madem bu dünyaya gönderildik, madem yaşam rabbin armağanı… Öyleyse bize sunulan hediyenin, eşref-i mahlukat ( yaratılmışların en şereflisi ) sıfatıyla verilen değerin hakkını verelim. Bize ayrılan zamanı kaliteli geçirelim.

Tıpkı bir lezzet avcısı gibi, en ince damarlarına işleyelim dünya tadlarının… Yaptığımız işten keyif almak, yaşam mottomuz olmalı belki de… Ve uzmanlaşmalıyız onlar gibi… Bu benim işim, diyorsak; son nefese dek donatalım aklımızı bilgiyle, ruhumuzu şimdiye odaklayalım. Ki, çöpe gitmesin günler...

 Ya sevmek mi dediniz? Elbette… Ne mutlu sevgi gurmesi olana… Aşkı o incelikle işleyebilen, hem kendini hem partnerini sonsuz mutluluğa kavuşturur. Hazzın zirveleriyle donatır çiftleşmiş ruhları… Aşkın sorumluluğunu en iyi onlar bilir. Çünkü sevda, kendinden başkaşını düşünmek, önce o diyebilmektir.

Keyifli bir kahveyi yudumlar gibi yaşıyorsan günü… İçinde bulunduğun vakti değerlendirip, geleceği de renklendirmenin, bir yandan düşünü kuruyor, bir yandan planını yapabiliyorsan… Sırası geldiğinde, acıyı da çekiyorsan genzine; taaa en dibine kadar… Sende iş var kardeşim!.. Ha gayret!.. Az kaldı ustalığa… Tıpkı bir gurme gibi, farkına vararak yaşayacaksın hayatı… Ve ona sonsuz renkler katacaksın kendinden… Enfes bir sofrada, sonsuza kadar oturur gibi…

Not 1: Gurme sözcüğü Fransızca kökenli olup, "lezzeti keşfetmiş", "damak tadına sahip kişi", "yemesini bilen" anlamlarına gelir.

Not 2: Yazıda kullanılan görsel internetten alınmıştır.

Cemile Torun bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1340
Toplam yorum
: 3600
Toplam mesaj
: 73
Ort. okunma sayısı
: 1672
Kayıt tarihi
: 30.01.11
 
 

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler veTanıtım, A.Ö.F. Adalet Yüksek Meslek ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster