Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Eylül '21

 
Kategori
Müzik
Okunma Sayısı
123
 

Güz şarkıları yolda

Güliz Ayla, geçtiğimiz kış yayınladığı 'Evdekilere Söyle'nin ardından kariyerindeki ilk cover çalışmasını geçtiğimiz hafta 'Şivesi Sensin Aşkın'ı Sony Müzik etiketiyle yayınladı. Sözü ve müziği Yıldız Tilbe'ye ait olan şarkı ilk kez 2014 yılında albümle aynı adı taşıyan şarkıyla çıkış yaparak Tilbe'de diskografisinde küçük bir sürpriz yaparak Serdar Ayyıldız'ın elektro pop düzenlemesiyle farklılık yaratmıştı. 
 
2015'te hayatımıza girmiş pozitif şarkısı 'Olmazsan Olmaz'la iyi bir çıkış yakalamıştı. İkinci albümü 'Parla'yla 'bakın bende buradayım' diyerek hem müzisyenliğini hem de yorumculuğunu kanıtlamış oldu. Aralara serpiştirdiği teklilerle arayı da fazla soğutmadı. 2021'e geldiğimiz zaman iş biraz değişiyor. Bu sefer Güliz Ayla Yıldız Tilbe'nin şarkısına talip oluyor. Evet ilk başta neden bu şarkı diye sorarız ama şarkı işi kısmet işidir her zaman. Kendine özgü vokali ve Deeperise destekli yeni versiyonuyla kendine yakışanı yapmış gibi duruyor. Yıldızcılar bu duruma nasıl bakıyor bilemiyorum ama bence sevilmeyi hakediyor. Ne dersiniz? Şansı mı var mı var..
 
 
Sürpriz düet
 
Duygusal ve romantik şarkıların en 'olmazsa olmaz' isimlerinden Ayla Çelik ve Hakan Altun güçlerini 'Seviyoruz Hâlâ' isimli şarkıda birleştirmiş. 'Hakkı Yalçın Şarkıları' isimli yeni çıkacak proje albümünün çıkış teklisi olarak geçtiğimiz hafta lanse edildi. Şarkının sözleri Hakkı Yalçın'a ait. Beste Ayla Çelik ve Serdar Aslan'ın ortak çalışması. Oldukça pop ve akustik sound'daki düzenleme ise Serkan Ölçer'in elinden çıkmış.
 
Ayla Çelik'in duru vokali ve Hakan Altun'un damar soslu vokali birleşince ikinci Bağdat patlamasına şahit olurmuyuz bilemem ama 'radio friendly' (radyo dostu) dediğimiz şarkılar hemen benimser bu yılın en iyileri arasına rahatlıkla gireceğini düşünüyorum. Dinleyiciyi yormadan, sade ve yalın bakış açısıyla yazdan sonbahara geçiş döneminde mis gibi bir iş sunmuşlar. Bu arada Hakkı Yalçın'ın müzik piyasasına armağan eden nice şarkılarını farklı sanatçılar yorumladı çıkması an meselesi olabilir.
 
 
Neler dinledim?
 
- Güliz Ayla - Şivesi Sensin Aşkın
- Ayla Çelik & Hakan Altun - Seviyoruz Hala
- Lider Şahin - Bir Tek Sen
- Bengü - Hiç Ummazdım (Akustik)
- İlyas Yalçıntaş & Ezgi Kosa - Adım Adım
- Sura İskenderli - YOK (Ee daha daha nasılsınız?)
- Zen G - Zengbej Müzikhol 
- Bilge Nihan - Canımdı (Live)
- Yonca Lodi - İstanbul İstanbul Olalı (Live)
- Melek Mosso - Hayatım Kaymış
- Maneskin - Beggin
- Soner Han - Böyle Aşık Olunmaz
- Aybüke Albere - Balla
- Bengisu - Çocuk
- Melis Fis - 1 Varsın 1 Yoksun
- Yiğit Kaya - Trip
 
 
furkancanhazar@gmail.com
 
ETEM SEVİK bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Toplam blog
: 92
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 149
Kayıt tarihi
: 20.08.16
 
 

Popular Culture ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster