Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

01 Ekim '10

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
858
 

Güz vakti geldi... Sen neredesin?

Güz vakti geldi... Sen neredesin?
 

(Not: Yazım Muğla Devrim Gazetesi Sanat sayfası Ekim ayı ilk sayısında çıkacaktır)

GÜZ VAKTİ GELEN, SEN NEREDESİN?

Güz vakti geldi yine, serin rüzgarların esintisinde. Rüzgarlar sallıyor dallarını, çınarların, sarkan sarmaşıkların. Yaprakları dökülüyor yere serilen çıtırtısında yürüyüp gittiğim. Hazan ve hüzün mevsimi de denir ya adına, sonbaharın.

Nedense deli eder beni, duygulu ve hüzünlü bu mevsim ağaçların yapraklarına göz yaşlarım damlayacaktır. İrkilirim yaprakların hışırtısında bir sonbahar mevsiminden.

Birden arkama döner bakarım. Hayalin gelir gözlerime, donar kalırım. Yağmurda yürüyen o çizmeli kız sen neredesin? Elinde kitaplar. Sımsıkı. O yürekli kız sen neredesin?

Sen neredesin bu sonbaharda? Kaç mevsim oldu, sensiz geçti yıllar. Yine geldi güz vakti, hazan, hüzün günleri.

Sararıp gitti fotoğrafların, ince ellerin, kaleminle, sen neredesin?

Hani der ya yazar, fotoğrafları severim insanları hiç eskitmezler, fotoğrafını serdim yapraklara kuruyan sararan dalların gölgesine.

Seni gördüm yine çınarların yapraklarında. Her sonbahar yürüyorum yine sensiz. Neredesin?

Derken heyecana döner düşüncelerim birden saçlarımı savursam rüzgarda, saçımın teli dokunsa yanaklarıma tatlı bir melodi dolanır yüreğime yine, sensiz. Sen neredesin?

Sen neredesin? Yine geldi Sonbahar sapsarı kuruyan yapraklarda andım seni, düşünceye daldım duygulara, hülyaya.

Başımı kaldırsam, elimi uzatsam maviliklere, maviliklerde asılı kaldı hatıralarım seninle, sensiz. Seni seviyorum, incecik ellerin şefkatli kalbinle sevgiye koşan kız, sen neredesin?

İşte geldi sonbahar hazan da geldi, hüzün de yağdı. Yağdı ıslanırcasına topraklar, yağdı dökülürcesine yapraklar. Yağdı yıkanırcasına, gözyaşlarım…Sen neredesin?

Seni seviyorum çizmeli kız… Sen neredesin?

Eylül ayı geldi. Devrim’de Sanat Sayfası başlıyor . Yine dökülecek şiirler, şairler yarışacak kim bilir içlerinden hangisi benim şiirim daha güzel güçlü diye koşacak, şiire koşacak dostlar.

Sayfada resimlerde olsun dedi İbrahim (Ergin)ağabey. Evet sayfada şenlik olsun.

İşte başlıyor Devrim Sanat sayfası. Yeni yeni şairleri, yazarları, dostları ile.

Ne mutlu Yükselecek Demirel’e. Sayfaya hoş geldin dost…

Hayırlı, uğurlu olsun…

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Her mevsimin, her baharın ayrı bir güzelliği var... Ne güzel anlatmışsınız hazan ve hüzün mevsimini... Ben bu mevsime hazan ve hüzün değil; hüzün ve sevinç derim... Bu mevsimde içimi tarifsiz bir sevinç kaplar önce, akabinde kuantum sıçramasını aratmayacak bir hüzün alır yerini... O nedenle Hüzünç derim ben bu mevsime... Ağaçlar ne kadar şanslı... Onlarca ilkbahar, sonbahar yaşıyorlar... Bizim ilkbaharımız geçti... Hüzünç başlıyor... Sonbaharın da tadını çıkarmak gerek... Yazıyla ilgili eleştirim: Kilemeler özenle seçilmiş... Bunun için tebrik ediyorum, ama yerleri konusunda biraz endişeliyim... Doğru kelimeleri bulmuşsunuz ancak cümle içindeki yerleri biraz hatalı... Saygılar sunarım...

Ahmet Bayrak 
 06.11.2010 10:23
Cevap :
Teşekkür ederim. Eleştiriye gelince biraz kaçırdım duygularımı, sözcükleri desem size. Özelde hüzün var biraz , biraz özel yazıldı ne dersiniz? Sevgiler, teşekkür ederim.  06.11.2010 14:52
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 634
Toplam yorum
: 400
Toplam mesaj
: 79
Ort. okunma sayısı
: 511
Kayıt tarihi
: 19.07.08
 
 

Muğla'nın YERKESİK  beldesinde dünyaya gelmişim.  Yöremin o solunacak havasını, coğrafyasını çok ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster