Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

07 Şubat '09

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
1485
 

Güzel bir kadın, bir acı ve düşündüren şeyler

Güzel bir kadın, bir acı ve düşündüren şeyler
 

Gazetelerde annesinin cenazesinde Hülya Avşar' ı ağlarken gördüğümde "Salkım Hanımın taneleri" filminde "Nora" rolünde ki ağlama sahneleri geldi aklıma bir an; filmi izlerken "Bir insan ancak bu kadar güzel ağlayabilir" demiştim. Cenazede ki görüntülerine baktığımda, bu kez bir film için değil "Amiralim" dediği annesini kaybetmenin acısıyla ağlıyordu Hülya Avşar ve yine güzel ağlıyordu fakat bu kez gözyaşları canına yakın bir insanı kaybetmenin yakıcılığı ile iniyordu yanaklarından.

Güzel kardeşimi aynı hastalıkdan yakın bir tarihde kaybetmiş olduğumuz için biliyorum ki herkes o acıyı sizin kadar bilmez, sizin kadar yaşamaz "Ateş düştüğü yeri yakar" sözü tam o anlar için söylenmiştir belki de işte bu nedenle Hülya Avşar' ın acısını bir tarafa bırakan bazı magazin habercileri magazin çıkarmaya çalışır bir cenazeden dahi, annesinin son anlarının fotoğraflarını yayınlar; "Flash flash" manşetleri ile defalarca gelir ekrana o görüntüler. Yüreğimizde o görüntülerin benzeri hala taze olduğundan bakamayız, içimiz acır, kanal değiştiririz ve bir güzel kadın sanki tüm kaybedilen güzel insanlar için ağlar. Saygılarımla...

Diğer Blog yazılarım içinÖnerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Benim anlayamadığım bir dünya ama sonuçta hepsi insan...ağlarken de gülerken de farkımız yok...ağlamanın güzeli de olur tabiki...Hülya Avşar güzel bir kadın...olgunlaştıkça da güzelleşti bence. Kimbilir aile içindeki ilişkileri nasıldı, bunu bilemeyiz ama annedir ve her zaman özlenecektir...Ölüm bu dünyanın en gerçeği...başları sağolsun.

ÇokEskidendi 
 08.02.2009 7:45
Cevap :
Evet Beran hanım, tüm yakınlarını kaybedenlerin başı sağolsun. Esen kalın...  08.02.2009 13:09
 

Ağlamak, insanın en güzel vasıflarındandır. Hiç kimse gözyaşını saklamamalı. Bizim ülkemizde magazincilerin, Hülya Avşar'ın ağlamasını bile kullanacaklarına, işi sulandıracaklarına inananlardanım. Ne yazık ki bu böyle. Ağlamamıza bile saygı duymazlar. Size ve Hülya Hanım'a baş sağlığı dilerim.

Ş ODABAŞI 
 07.02.2009 23:27
Cevap :
Çok teşekkür ederim değerli arkadaşım.  08.02.2009 13:29
 

sizde bu hastaliktan kardesinizi kaybetmissiniz,uzuldum benimde amcam ayni hastaliktan vefat etmisti ,onuda anmis oldum.

Ben (deniz kabugu) 
 07.02.2009 23:08
Cevap :
Çok sağolun, bende size başsağlığı diliyorum. Esen kalın...  08.02.2009 13:32
 

Yazınızı okuduğumdan beri ağlıyorum sevgili arkadaşım.. Sizin de başınız sağolsun kalanlara da sağlık ve sabırlar versin. Yıllar evvel Hülya avşar'ı Ankara'da bir kuaför salonunda gördüm ve "o" kadar tanıdım. O çok güzel kadın, annesinin ardından çok güzel ağladı.. İçi yandı! "Hülya Avşar'ın sevgili annesi Emral hanım def'nedilirken, kızları Zehra'nın babası Kaya Çilingiroğlu, toprak attığı küreği Saadettin Sarana verdi" haberini de okudum, takdir ettim ve çok medenice buldum. Bende çok sevdiğim anneannemi "lösemi" illetinden kaybetmiştim.. Zehra, yeğenlerimden birine çok benziyor ve o'nu belkide bu sebeple çok seviyorum. Şimdi, "anneanne"sine çok düşkün olan küçük Zehra'm için üzülüyor ağlıyorum.. Allah kimseyi sevdiğinden ayırmasın diyoruz ama sevdiklerimizden de bir bir ayrılıyoruz. Sevgi ve saygılarımı yolladım..

gülriz 
 07.02.2009 22:37
Cevap :
Sizi ağlattığıma üzüldüm fakat ne yazı ki yaşam da herşey var. İçten yorumunuza çok teşekkür ederim. Sevgilerimle...  08.02.2009 13:35
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 251
Toplam yorum
: 260
Toplam mesaj
: 31
Ort. okunma sayısı
: 902
Kayıt tarihi
: 06.10.06
 
 

İ.Ü Edebiyat Fak. Coğrafya bölümü mezunuyum. Lise, üniversite ve  öğretmenliğim boyunca yaşamı şi..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster