Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

12 Temmuz '13

 
Kategori
TV Programları
Okunma Sayısı
1267
 

Güzel-Çirkin uydu mu

Güzel-Çirkin uydu mu
 

Güzel-Çirkin


Daha önce pek televizyon izlememe rağmen, tabi belirli dizilerim var. Şu yaz sıcağında yeni proğramlara bakar oldum. Ne kadar çok yeni yarışma proğramı başladı. Evet ve bir çok yeni dizi başladı. Hepsini takip edemesem de, Kemal Sunal’ dan bir sempatikliğim olan Ali Sunal’a bakalım istedim. Kendisini daha önce bazı ufak rollerden ve bir de kendi tiyatro grubu proğramlarından görmüşlüğüm var.

Yapımını Erler film’in, İlker İnanoğlu’nun ilk kez yapımcı olarak, Ali Sunal ve Naz Elmas’ın başrolünde olacağı “Güzel ve Çirkin” dizisinin çekimlerine başlandı ve ilk iki bölümünü izledim.

Polisiye-macera dizisi, Elmas ve Sunal, birbirlerine siyah ve beyaz kadar zıt olmalarına rağmen, cinayet masasında birlikte çalışmak zorunda olan Komiser Nazlı ile Komiser Murat karakterlerini canlandırıyor.

Murat"ın birlikte çalıştığı genç polis ‘Şenol’ karakterini Cahit Gök canlandırırken, Gözde Türkpençe ise Murat’ın başbelası olarak gördüğü nişanlısı ’Nagehan’ karakterini oynuyor. Dizide, Mehmet Çevik, Ali İpin ve Mihriban Er gibi usta oyuncular da yer alıyor.
Cinayet masasında çalışan Murat Komiser (Ali Sunal) bağımsız çalışmaya alışkın, rahat bir polistir. İşinde kendince emin adımlarla ilerleyen Murat için zor günler Nazlı’yla (Naz Elmas) ortak olduğunu öğrendiği an başlayacaktır. İki zıt karakterin bir araya gelmesi herkes için sıkıntılı bir sürecin başladığına işarettir. Nazlı ne kadar kibar, alımlı ve nazikse, Murat’ta bir o kadar kaba olarak vurgulanmaktadır.

Çirkin; Adam döven polis, kendi hatalarını ört bas eden polis, yemeğe para vermeyen polis. Güzel; Emniyetin modernize olmuş, hatalardan yanlışlardan sıyrılmış, hukukun üstünlüğünü kabul etmiş polis. Yani, çirkinleri, güzellerle pasifize etmeye değiştirmeye çalışıyoruz. Aslında çirkinler kötü değil, istemeden böyle yapıyorlar gibi mesaj da verilmek istenmiş olabilir.

Polise olan bakış açısının gezi parkı olayları sürecinde böylesine doruk noktaya ulaşmasını fırsat olarak görmüş de olabilirler.

İlk karşılaşmalarında Murat durumu Şenol polisin şakası sanır fakat, Müdür Remzi"nin durumu açıklamasıyla gerçeği görür asıl olaylar başlar. Polisleri güzel ve iyi göstermek için mi yapıldı? Ya da gerçekten doğru mesaj verilmek mi isteniyor ve ya da kadınların da çok iyi polis olabileceği mi kanıtlanacak izleyerek göreceğiz.

Polisiye de bizde genelde bu ‘aksiyon olayı’ pek becerilemiyor. Birkaç dizi dışında olmadı. O nedenle dizinin ‘aksiyonsuz aksiyonu’ gibi. Hafif bir kovalamaca, sonra yakalama ve sohbetle devam daha yerinde. İlerde zıt karakterler arasında aşk.

Magazinsel olaylardan uzak durmama rağmen merak ediyorum. Nasıl devam edecek.

Temennim yaşanan tüm toplumsal olaylara da değinilip, insanlara iyi ve doğru mesajlar vermesidir.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

hiç seyredilecek bi şey değil ne kadar sevimsiz

ne diyelim 
 19.07.2013 12:02
 

Sizin de değindiğiniz gibi,toplumsal olaylara da değinip,izleyicileri doğru ve güzele,iyiye yönlendirmesi faydalı olur sanırım,sayın Yılmaz.Magazin de hayatın bir parçası ve önem derecesine göre yerini o da korumalı.Elinize sağlık.Selam ve saygılarımla.

Abbas Oğuz 
 12.07.2013 23:32
Cevap :
Teşekkür ederim, Abbas bey. Selamlar, saygılar.  13.07.2013 12:01
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 137
Toplam yorum
: 368
Toplam mesaj
: 7
Ort. okunma sayısı
: 2216
Kayıt tarihi
: 19.02.13
 
 

05 Ekim Ankara doğumluyum. Okumayı, yazmayı, insanları dinlemeyi seviyorum. Kişisel blogumda her ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster