Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Ağustos '07

 
Kategori
Ben Bildiriyorum
Okunma Sayısı
524
 

Güzel gençlik

Güzel gençlik geliyor...

Toplum tarafından ne kadar da eleştirilseler de gençlik gerçekten güzel geliyor... Kulaklarını deldirip, küpe takan erkek gençler, yırtık pantalonlu, pang saçlı, burunlarına hızma takmış genç kızlar, göbeklerinin sol yanlarına yaptırdıkları dövmeli tatlı kızlar.

Hepsi bizim gençlerimiz...

Son derece rahat, özgür, kendileriyle barışık ve tartışmaları seven ve tartışmalara açık gençlik. Ne istediklerini bilen gençlik.

Birçoğumuz "Boş gençlik ya! Bu gençlerden bir şey olmaz" dediğimiz gençlik.
Hayır bu gençler çok güzel gençler... Toplumla aykırı görünseler de çok dinamik gençlik... Anne-babalarıyla arkadaş gibi gençlik, konuşup, tartışabilen gençlik.
Haksızlıklara uğradıkları zaman, haklarını sorgulayabilen gençlik, şiddet yerine uzlaşmacı tavırlı gençlik.

Gizli kalmış duygularını açığa çıkarabilen gençlik. Müzik istiyorsa, özgürce kendini ifade edebilen gençlik. Bağlamasını sırtına almış, nota derslerini almak için iş çıkışı dershanelere giden gençlik.

Dolmabahçe Saray'ının kuytu bir köşesine çekilip, o muhteşem tarih-i sanat yapıtını resmetmek üzere kara kalem ve krapon kağıdını eline alan gençlik.
Güldüren, güldürürken düşündüren sanat kolu olan tiyatro salonlarına girmek ve eserleri seyretmek için bilet kuyruklarında bekleyen gençlik.

Öğrenmek istediği konu için internette dolaşan gençlik. Bu gençlerimiz boş gençler değil. Dolu ve beyinleri yoğun gençlerimiz... Yeter ki onlara imkan sağlayalım özgürce kendilerini ifade etmeleri için... Bırakalım istedikleri gibi yaşasınlar dünyalarını.

Özgürce yaşamasını bilen gençlikler, olgun yaşlara geldiklerinde kendilerine daha fazla öz güvenli kişi olarak karşımıza çıkacaklardır. Gözlerimizi kapatarak, öz güvenli toplumunu düşünelim bir anlık...

Şimdi açın gözlerinizi... Ne kadar güzeldi değil mi gözleriniz kapalıyken ülkemiz?
Sevgilerimle

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

yazınız çok güzel ve size sonuna kadar katılıyorum... Gençlşk zamanı herkes idealisttir... Canı ne istiyorsa yapmak ister..çevresini değiştirmek ister.. Ama gördüğü her baskıda biraz daha vazgeçer ve içine kapanır.. İşte şimdiki orta yaşlılarımız hali oluşur.. İnşallah şimdiki gençler istediklerinin peşinden giderler ve vazgeçmezler...

picolee 
 23.07.2008 10:08
Cevap :
şimdiki gençliğin geleceği güzel..ülkenin ekonomik zorlukların içinde, değişimi değerlendirdiğimiz zaman, güzel şeyler de olmıyor değil..daha insana dayalı gelişmelerin olacağı kesin..olmalı de..bu gelişimler politik olduğu için, ABD isteği doğrultusunda süreci geciktirmeli bir gelişme oluyor..sevgiler  23.07.2008 21:46
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
 
Toplam blog
: 2316
Toplam yorum
: 1109
Toplam mesaj
: 80
Ort. okunma sayısı
: 446
Kayıt tarihi
: 03.07.07
 
 

25.05.1960 doğumlu. Üniversite terk. Müzik, seyahat ve tiyatro sever. Antalya Devlet Tiyatrosu'nd..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster