Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Haziran '17

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
216
 

Güzel günler...

Güzel günler...
 

Ne garip değil mi? Yıllardır dünya dönüp duruyor. Ve biz de dönüp durup ölüp diriliyoruz.

Yazacağım hiçbir şey kalmadı desem bana inanır mısınız?

Şikayet edecek hiçbir konum kalmadı desem, artık şeffafım desem, mutlu mesudum diye haykırsam, bana inanır mısınız?

İtiraf ediyorum; ben kendime inanıyorum.

 

Çok uzun yollardan, virajlardan, kaçamak sokaklardan sonra nihayet doğru yolu buldum. Hem de bunu yaparken, yanıma bir kadın/eş almadan bunu becerdim. Sandığımın aksine bunu gerçekleştirmek için yanıma bir kadın almam gerekmiyormuş!

“Bana gerek beni” durumu yani!

Evet, bir sevgi imparatorluğu biriktirmişim kendi içimde. Sürekli benimle beraber büyüyebiliyor. Artık rahatlıkla İNSANIM diyebiliyorum. Ve bunu söylerken hiçbir kötü niyet taşımadan, dine, ona buna gerek duymadan, sadece ben ve ahlakımla var olduğumu, günah işlemeden bu hayatta var olabileceğim gerçeğini ispatlayarak, yarınlar için daha İYİ şeyler yapmak isteğiyle kavruluyorum.

Bunu yaparken de milliyetçilik aşkından kurtularak sadece insan ve insan olmak için tüm fedakarlığımı ortaya koyup yaşayabileceğimi biliyorum.

 

Eskiden kendimi Anıl olarak ifade edebilmem için yurt dışına çıkmam gerekiyordu. Şimdi sadece içime bakmam yetiyor. Umarım memleketimde bir gün “içi dışı bir” bir yer haline gelir.

 

Herkese iyi ramazanlar ve selamlar

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

İnsanın kendini bulması, kabul etmesi ne kadar önemlidir yaşamda ve acaba kaç kişi vardır bunu başaran? Herkesin başarması dileğimle selamlar, mutlu kalın.

Ayşegül HAYVAR 
 08.06.2017 14:34
Cevap :
Çalışmak, çalışmak ve yine çalışmak! İşin özeti bu. Başka türlüsü mümkün değil. Doğuştan değil... Selamlar  28.06.2017 12:09
 

Şeffah ve ışığı berrak olabilmek ne güzel!Sıra dışı ve istisna olmak denir işte buna.O zaman gördüğünüz her şeyden ve herkesten iyilik,güzellik ve bilinç transfer ediyorsunuzdur anlamına geliyor sizdeki bu yenilik.Gülümseyiniz o zaman,daha sağlıklı ve daha canlı olursunuz...Tebrikler değerli Anıl.

Abbas Oğuz 
 02.06.2017 23:24
Cevap :
Birbirimiz gibi insanlar olduğu sürece hem biz hem bu toplum bilinçlenir ve daha güzel yarınlar bizi bekler. O sizin ışığınız. Selamlar  06.06.2017 21:35
 

Harikasın! Yolculuğun süresince eşlik ettiğimiz noktalar olmuştur. Yazdıklarının doğruluğuna tanıklık yaparız. Kendini kendince ifade etmen çok iyi...Biliyor musun; Diyarbakır'a gitmeden önce "Ne mutlu Türk'üm diyene" derdim. Diyarbakır'a gittim v yaşadım; "Ne mutlu insanım" demeye başladım."Güzel günler"..." Güzel günler göreceğiz çocuklar " dinleyelim: https://www.youtube.com/watch?v=BoIqCIuIWzg _____Saygılar, sevgiler ANIL...

Nil ALAZ 
 02.06.2017 23:23
Cevap :
Güzel günlere deyip senin o alevli şarabından içelim. Büyüyüp değiştiğimiz doğrudur. Paylaşarak çok mesafe katettik hep beraber. Teşekkürler ve sevgiler  06.06.2017 21:38
 

Hidayete erişmek mi; İnsan olmak mı? İşte insan...

Erdal Ceyhan 
 02.06.2017 22:56
Cevap :
İnsan olmak deyip geçiştirelim...  06.06.2017 21:39
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 613
Toplam yorum
: 1635
Toplam mesaj
: 19
Ort. okunma sayısı
: 274
Kayıt tarihi
: 10.04.11
 
 

Eric küllerinden doğduktan sonra dünyada büyük değişiklikler olsa da Türkiye'de çok fazla şey değ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster