Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Ocak '09

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
2573
 

Güzel ile faydalı (Yazının işlevi)

Güzel ile faydalı (Yazının işlevi)
 

Yaylaköy'ün çeşmesi


Ben arıya arı demem

Arının balı olmalı

Ben güzele güzel demem

Güzel faydalı olmalı

Güzel dediğin işe yaramalı

Kadın mı? Hamur yoğurmalı

Çocuk doğurmalı,

Ağaç mı? Meyva vermeli.

Çiçek mi? Kokmalı.

Bayramdan bayrama neyleyim güzeli

Güzel dediğin her Allahın günü

Yanı başımızda olmalı

Yağmur misali hem gözümüze, hem gönlümüza

Hem toprağımıza yağmalı

Güzel dediğin yağmur misali hepimizin olmalı.

Bedri Rahmi EYÜBOĞLU


Şimdi bu şiir de nereden çıktı diyeceksiniz? Hemen konuya gireyim. Geçen yıl tesadüfen gittiğim I. Tahtacı Şenliği hakkında bilgi veren bir blog yazdım.

http://blog.milliyet.com.tr/Blog.aspx?BlogNo=107767

Aleviler ve alevi kültüründen, inançlarını hayata geçirişlerinden söz ettim. Çektiğim birbirinden güzel resimleri galerime koydum. Beni ve arkadaşlarımı sorgusuz sualsiz aralarına kabul etmelerinden duyduğum sempatiyi vurgulamaya çalıştım.

Bir süre sonra Tahtacı Federasyonu Başkanı Yolcu Bilginç’ten gelen teşekkür mail’i ile yazımın onlara da ulaştığını öğrenip mutlu oldum.

Birkaç gün önce internet’te tesadüfen bu şenlik ile ilgili verilen link’i tıkladığımda kendi blog yazım karşıma çıktı. Eee artık sevincimi tahmin edersiniz değil mi?

http://www.urlaonline.com/urlaaktif/content/view/1237/193/

Etkinlikle ilgili detaylı bilgi alınacak yazı olarak seçilmek çok güzel bir duyguydu.

İkinci mutluluğu ise tedavi için sürekli gittiğim hastanede neredeyse her zaman yaşıyorum.

İki yıl önce eşimle yaşadığımız bir geceyi anlattığım blog yazım, doktorum tarafından hasta ile doktor arasında empati kurulması gerekçesiyle asistanlarına tavsiye ediliyor. Evet hasta olan siz ya da sizin yakınınız olabilir. Duruma bir de karşı pencereden bakmalı şeklinde bir hayat dersi olmuş blog yazım.

http://blog.milliyet.com.tr/Blog.aspx?BlogNo=99379

Şimdi kıssadan hisse demeli dostlar.

Önemli olan çok okunmak mı? Yoksa çok yorum almak mı? Sayfamızın çok ziyaret edilmesi mi? Yoksa yazının işlevi mi?

Karar sizin.

narçiçeği

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Önce nar çiçeğini çok sevdiğim için dikkatimi çektiniz. Sonra sayfanızdaki güzel yazılarınızla karşılaştım. Çabanızı kutlarım. Ben de Aydınlıyım. Yani Egelilik açsından hemşeriyiz. Sizi de sayfamdaki yazı ve şiirlerimi okuyup yorumlamaya davet ederim. Dost selamlar.

Erhantigli 
 15.01.2009 19:00
Cevap :
Sevgili öğretmenim, beğeninizi belirtmenize çok memnun oldum. Aynı yörenin insanı olmamız birbirimizin dilini anlamamız açısından da çok güzel. Davetinizi geri çevirmem mümkün değil. Teşekkürler ve benden de size dost selamlar...  16.01.2009 17:56
 

Sayın A.Gülcü çok güzel ifade etmiş. Ama ben sizi örtmene söyleyeceğim; çok ara veriyorsunuz! Sevgiler, selamlar gönderdim size.

hazandagüzeldir 
 15.01.2009 15:22
Cevap :
Beni örtmene şikayet etmeyin lütfen. Çok geçerli mazeretlerim var. Yazmaya uzun aralar vermek istemesemde elimde olmayan nedenlerle arayı açıyorum. Katkınıziçin çok teşekküeler, sevgilerimle, dost selamlar...  16.01.2009 18:56
 

Sn. Narçiçeği. İçsellikle kendine özgü ve samimiyetten dürüstçe yazılan her yazıda yazının kendi yalın bir masumiyeti olduğuna inanan biriyim. O yazı gerekli noktayı mutlaka bulur. Tıpkı sizin yazılarınız gibi. Ordan burdan, laf olsun diye yazılan yazılar, düşük enerjili pil reklamları gibidir.. laf olsun diye prim yapabilir ama gerkli noktayı bulamaz. Belki tercih ettiğimiz yol uzun bir yodur ama burası kısa koşuların yapıldığı bir mecra değil zaten.. kısa koşanlarda kaybolmaya mahkümdur. Daha nice, elverdiğince sizlerle uzun koşularda birlikte yazanlar arasında olacağız. Bunu görüyorum. Saygılarımla sevgilerimle.

Ermert Revsen 
 15.01.2009 5:12
Cevap :
Sevgili Ermert Revsen, ''laf olsun torba dolsun'' diye yazmıyoruz. İnandığımız bildiğimiz konularda, yüreğimizde kuşku olmadan yazıyoruz. O yazılarda nokta atışı gibi yerini buluyor. Yorumunuzla çok güzel bir katkıda bulundunuz. Teşekkürler. Sevgilerimle...  16.01.2009 19:37
 

Yazmak.. güzel bir eylem.. yazdığının okunması; daha da güzel bir eylem. Hele hele eylemin verilen emeğe deymesi.. Bir de okuyanın "rengine" renk katarsa:) Daha ne olsun. Elinizde emeğe dönüşüp yazıya dökülen aklınıza, fikrinize ille de yüreğinize sağlık. Sevgiler kucak dolusu mavilerimle.

derinmavi.. 
 14.01.2009 20:54
Cevap :
Canımcım, emek yazmak, yazmaya emek vermek. Düşünmek, düşünceyi yazıya dökmek. Yazıyı eyleme geçirmek, bu eylemin yerini bulduğunu görmek, faydalı olabilmek. Emeğin yararlılığına tanıklık etmek dünyanın en güzel duygusu. Lafla safsatayla uğraşmak yerine, doğru ve yararlı konular üretiyorum duygusunu yaşamak ömre bedel. Teşekkürler katkın için sevgilerimle...  16.01.2009 19:50
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 74
Toplam yorum
: 1164
Toplam mesaj
: 290
Ort. okunma sayısı
: 1674
Kayıt tarihi
: 17.06.07
 
 

Emekliyim ama, yaşamdan değil; işimden. Eşim ve iki kızımla birlikte İzmir’de yaşıyoruz. Yazmak, oku..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster