Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

Sabiha Rana Melekler Yüreğinizden Öpsün

http://blog.milliyet.com.tr/sabiharana

02 Ekim '07

 
Kategori
Müzik
Okunma Sayısı
1517
 

Güzele bakmak sevaptır!

Güzele bakmak sevaptır!
 

Malezya'dan Beyonce'ye: Şarkı söyle ama kapan ve kıpırdama.

Malezya'yı ve Beyonce'yi uzaktan yakından değilde azıcık tanımaya ne dersiniz?

Çok kısaca Malezya:
Malezya, Güneydoğu Asya ülkelerindenmiş. Kuzeyinde Tayland, Güneyinde Çin Denizi ve Brunei, Güneyden Endonezya, Singapur ve Malakka Boğazı, Batıdan da Hint Okyanusu’yla bitişik ve aynı zamanda da Andaman Denizi’yle çevriliymiş...

Malezya'yı krallık yönetiyormuş.. Ben siyasetin ''S'sinden'' anlamam ama çok partili demokratik bir sisteme dayalı konfederasyonmuş.. Miş muş çünkü öğrendiğimi aktarıyorum bildiğimi değil..

İnsan sayısı yani Nüfusu 26 milyonmuş.. Malezya, en çok da ‘din’ konusunda ‘zengin’ bir ülkeymiş. Dinlere göre Nüfusu ayırdığımızda yüzde 60’i Müslüman, yüzde 20’ye yakını Budizm, yüzde 10’a yakını Hıristiyanlık, yüzde 7’si de Hindu inancına mensupmuş..

Kişi başına milli gelir 12 bin dolar civarındaymış. (bizim adam başı milli gelir kaç dolar YTL. ki acaba?)

Malezya'yı da az buçuk tanıdık..
Şimdi sıra geldi ''Beyonce'yi'' tanımaya.

Bu yazının ana teması, güzel mi güzel bir hanım kardeşimizin üzerine kurulu (Beyonce'ye) ama ben lafı bağlamaya çalışıyorum yazıda da olsa, aslında bu haber tam da ''Süleyman Ekim'' ağabeylik.. Ben kendilerinden çaktırmadan meleklerle izin aldığım için, bu sayfaları meşgul ediyorum..
Allah bilir oda ustalığınca mutlaka bir şeyler yazacaktır.. Bekleyelim ve görelim kendilerine saygılarımızla..

Beyonce?

Ünlü bir bayan şarkıcıymış.. Önce şöyle bir o kıvrak kalçalarını salladığı gibi, Jennifer Lopez'i tahtından aşağıya atıvermiş.. Önemli bir derginin düzenlediği ''en kavisli vücuda sahip ünlü'' yarışmasında birinci seçilmiş..

Kadın veya adam, insan bir kere şöhret olmaya görsün.. (tıpkı benim gibi) Arayan arayana, soran sorana, davet eden edene oluyor laf aramızda.. Kızımız Beyonce'mizde aynen öyle olmuş.. O davet Beyonce'nin bu davet Beyonce'nin derken günlerden bugünlerde Malezya Kralının canı Beyonce çekmiş.. Çekmiş çekmesine ama Beyonce bu, can çekiyor olsa da hal ve hareket davranışlarıyla da Malezya kralının canını geri vitese takıyormuş.. (Sürücü kral ya.)

Bu kızcaz, cıs cıbıldak, fıldır fırıldak, anadan üryan, babadan büryan, durduğu yerde raptiye varmış gibi, zıp zıp tavşancık der zıplarmış.. Bir yandan da bir araba bostancık der, ulu orta yerlerde yuvarlanırmış..

Saygıdeğer Majesteleri Malezya Kralının kulağına kadar gelmiş bu kızın fingir fıkırdak hal hareket ve davranışları.. Sarayın yüce erkanı bu duyumlara kulak tıkamamış olacak ki yüce krallarına fikirlerini ilk toplantıda sunuvermişler..

- Yüce kralımız, Beyonce'i kızımız gelsin gelmesine ama duyduğumuza göre bu kız biraz zilliymiş, durduğu yerde durmadığı gibi, adamı da gözleriyle günaha sokuyormuş..
Sizinde desturunuz olursa, bu hanım kızımıza bir kıyafet tespit edelim ve sahnede ki yapacağı hal ve hareketlerini de önceden kararlaştıralım, oda öyle oturup kalksın ve öyle hanım hanımcık şarkısını söylesin hem sizin hem halkımızın huzurunda.. Hem duyduğumuza göre, zaten cehennemde de yer bitti bitiyormuş a Sultanım, ayakta kalmak bizleri perişan eder vallahülaziym bu Allah'ın sıcağında.. Demişler.

Gelelim konu ettiğimiz haberimize: Dünyaca ünlü şarkıcı Beyonce Knowles, Malezya'daki konserini ülkedeki çok sıkı "giyinme kuralları" ve Müslümanların protesto gösterileri düzenleyeceği endişesiyle iptal etti.

Seksi şarkıcının ajansı, konserin programdan kaynaklanan bir sorun nedeniyle iptal edildiğini duyururken konserin ülkedeki radikallerin yoğun tepkisi üzerine iptal edildiği öğrenildi.

Müzik endüstrisine yakın kaynaklar, Beyonce'nin Malezya'da kendisine karşı protesto gösterileri yapılacağından endişe ettiğini ve ünlü şarkıcının bunu istemediğini belirtti.

Ayrıca Malezya hükümeti kapalı giyinmesi dışında Beyonce'den tüm şovu değiştirmesini de istedi. Sahnede seksi hareketler yapması, koşup zıplaması da yasaklandı. Aynı kaynağa göre Malezya'nın isteği kısaca şöyle özetlendi: "Mikrofonun karşısında dur, ağzını aç. Sadece şarkı söyle ve kıpırdama."

Beyonce, güzel bacım, sana sesleniyorum abacım beni duyuyor musun?

İnat bu değil mi Beyonce?

Atla ilk katıra, sende Türkiye’ye gel.

Bizim taaa ''ATA DEDELERİMİZ'' ne demişler biliyor musun?

'' GÜZELE BAKMAK SEVAPTIR!''

Evet. Güzele bakmak sevaptır derler ama biz yinede bakmayalım benden olan canlılarım, çünkü; Beyonce'cim gibi güzeller, Kevınım kosturum gibi yakışıklılar, billahide adamı günaha sokarlar sonacıma da cehennem zebanileri 3.5 attırır hepimize mazallah..
Cennettekilerde, feryat figan bağrışlarımızı duydukça huzurları kaçar, iyisi mi bir de o günaha girmeyelim..

''Melekler yüreğinden öpsün Malezya''

''Melekler yüreğinden öpsün Sayın Majesteleri Kralım''

''Melekler yüreğinden Beyonce''

Haber kaynağı: Milliyet İNTERNET http://www.milliyet.com.tr/2007/10/02/son/sonyas14.asp

Öğrenelim bakalım ''sansür' neymiş?

Sansür, insan ifadesinin çeşitli yollarla kontrol altına alınmasıdır. Pek çok durumda ''hükümet'' tarafından uygulanır. En somut amacı toplumu korumak ve devletin üzerinde ''kontrol'' sağlayacağı şekilde geliştirmektir. Genellikle toplumu etkileyen durumlarda/eylemlerde uygulanır ve ''ifade özgürlüğünü'' suistimal eden düşünceleri bastırma amacı güder. Ayrıca, sansür, toplu iletişimden kimi düşünceleri ve konseptleri çıkarma yoluyla algıyı kontrol etme eylemi olarak da nitelendirilebilir. Sansüre uğrayan şeyler tek bir kelimeden başlı başına bir kavrama kadar değişebilir ve değer sisteminden, ahlaki yargılardan etkilenebilir. (vikipedi)

Fotoğraf:Elbette Beyonce (gözüm çıktı seçerken) ve de sitesinden :)

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bu gozelleri bi yerden gozüm ısırıyo! Bi danesi,Abdulfettah Salih'in damadı Abduşun fingirdek yeğeni Kehribar Hatun değil mi ortadaki hatun?! En sağdaki de Şakira mıdır,Hakira mıdır nedir tıpkısı o!? Ayol bunlar seni de kandırmış olmasınlar biz 'Beyonca' yız diye , hı?! Güzele bakmak sevap da,bunlar tehlikeli güzeller.Ramazan vakti,töğbe töğbe... Kal sağlıcakla.Ellerin dert görmesin.Saygı ile...

Muzaffer Cellek 
 03.10.2007 20:27
Cevap :
Değerli katılımınız için çok teşekkür ederim saygılarımla efendim.. ''Melekler yüreğinizden öpsün.. (cevaben geciktiğim için sevdiğiniz çiçeklerle ayrıca özür diliyorum.)  19.10.2007 0:20
 

güzele bakmak sevap da acaba münker ve nekir ne der oınu bilemem. hem beyonce fb nin kutlamasına gelecek yasak yok. malezya da yok. miting yapalım.cumhurbaşkanı da değişti ya.cumhuriyet gidiyor:) ardıç deyişiyle beyninize oksijen gider.:):):)

41 quapot 41 milliyet blogun anarşisti! 
 03.10.2007 15:08
Cevap :
Sayın Karabalık, Münker ve Nekir'le karşılaştığımızda yüz yüze kalmanın vermiş olduğu heyecanla ne dediklerini anlayabilirsek güzelliğe bakmanın sevabınıda çözer öğreniriz büyük ihtimal.. Tabii inşallah. ''Melekler yüreğinizden öpsün'' Saygılarımla çok teşekkür ederim..  03.10.2007 22:40
 

Böyle bir söz vardır, doğru ama oradaki 'güzel' kelimesi hep yanlış anlaşılmıştır.Burada güzele bakmaktan kasıt Allah'ın yarattığı hayvana, ağaca, çiçeğe bakıp Allah'ın yaratma sıfatı üzerine tefekküre dalmak, ve bunlara hayran olmak anlamındadır.Yoksa bu şekilde kadınlara bakmanın sevabı filan yoktur.saygılarımla..

Sinefilozof 
 03.10.2007 13:50
Cevap :
Sayın Abdulkerim Eser, Çok haklısınız efendim. Katılımcı yorumunuz için teşekkür ediyorum.. Saygılarımla.  03.10.2007 22:36
 

beni ilgilendirmez. Ben cigen gizinin sayfasini süsledigi resimlere bakarim, o kadar. Fingir fingir, fikir fikir. O resimlerin yaninda senin yazin coook yavan kaliyor sabissss. Bir de kalkmis, siyasetten miyasetten anlamam diyorsun. De get yaaa... Soru: Inönü'ye gelecek misin? Yoksa yine cicek ve melek öpücükleri mi göndereceksin? Ben mutlaka gideceem abla. En ciddi halimle. Öyle göbek atmak falan yok. THK var isin icinde. Vakur olmak lazim. Program bitince yastik savaslari falan. Inan cok hos olacak Talip Bey'le. Sana uzak da degil. Gel bu sefer abla yaa, n'olur. Ciceklerin güzel de, bir de, bir daha da melek yüzünü görsün millet. Sanal yerine gercekte melekcilik oynayalim. Sevgiyle kal canim ablam.

pirmete 
 02.10.2007 22:07
Cevap :
Sevgili Pirmelek'im, Benim baş adım ''Sabiha'' babam bu ismi verirken Ata'mın kızı ''Sabiha Gökçen'in'' adını vermiş.. Kendimi bildim bileli pilot olmak istedim.. Şimdi neden mi melek hava yollarıyla haşır neşirim.. Bende Talip Komutan gibi, Allah nasip ederse bu defa o tarihteki ilk melek kanatlarıyla gelebilirim ama bu defa, kocaman harflerle yazıyorum ''İNŞALLAH'' !!! Unutmadan! Ben gerçeğin ta kendisiyim sevgili PİRMELEK.. Sevgi selam dua gönlünce sana ''ÇAPRAZ MELEK'' :) Seni seviyorum...  02.10.2007 22:34
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1989
Toplam yorum
: 5393
Toplam mesaj
: 722
Ort. okunma sayısı
: 4926
Kayıt tarihi
: 26.10.06
 
 

Gazeteci - Yazar (NLP Uzmanı - İlişki ve Yaşam Koçu) Yaşarken dünyayı dolaşmayı, topraktan güneşe..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster