Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

28 Kasım '17

 
Kategori
Kozmetik
Okunma Sayısı
17478
 

Güzelliğin de Bir Sonu Var…

Güzelliğin de Bir Sonu Var…
 

Hepimizin güzellik için yapmayacağımız şey yoktur. Bir kişi bile yüzünüzle veya fiziğinizle ilgili kötü bir şey desin hemen modunuz düşer. Hoş düşmüyormuş gibi yapanlarımızda oluyordur fakat genelde hepimiz etkileniriz. Eskiden sadece kadınlarımız güzelleşme uğruna yapmayacağı şey yoktu. Şimdilerde bu rol bir tık üste geçip erkeklerimizinde kendinde ufak tefek yenilikler yaparak sıra dışı bir görüntüye sahip olabiliyorlar.

Sizler karşı mısınız? Valla ben değilim. Eğer ki vücudunuzda veya yüzünüzde sizi çok rahatsız eden bir durum varsa uzman ellerle görüşün derim hep. Fakat şöyle bir durum var. Güzelleşmenin de bir sonu var. Güzellik adı altında yanlış uygulamalar, sahte malzemelerle enjekteler, süresi geçmiş cilt bakım ürünleriyle yapılan tedaviler sonucunda çok insanımız en kötü diye adlandırılan halinden bile daha kötü bir görünüme dönüşüyor. Bunun yüz milyonlarca örneği var. Ve en önemlisi gerçek hatlarını kaybediyorlar.

Ucuz, uygun, kliniği, merkezi olmayan (hoş olan da olsa dikkat etmek gerek) kişilere kendinizi teslim etmeyin. Ucuz etin yahnisi pek olur denir. Aynen bu durum için söylenmiş sanki.

Sosyal medya üzerinden birçoğumuz herkese çok rahatlıkla ulaşabiliyoruz. Başka kişilerin fotoğraflarını alıp, liposuction, botox, dolgu, germe, ilaçla zayıflattım diyen sahte insanlar dolu. Hatta bazı sosyal medya hesapları var ki bu tarz sahte kişileri tespit edip 100 milyonlara duyuruyor.

Bence sizlerde bazı uzmanım diyen kişilerin sayfasını iyi inceleyin. Dediğim gibi başka doktor, güzellik uzmanı veya merkezin fotoğraflarını kullanıp sizleri biz yaptık diye ikna etmeye çalışabilirler. Bunun için çok kullanıcıya sahip veya beğenileri milyonlarca olup altında bir yorumu bile olmayan kişilere itikat etmeyin.

Tabi bunlar benim düşüncem ama inanın bu konularda şu sıralar yanlış artışlar çok yükseldi.  O yüzden bilinen, birçoğunuzun sürekli duyduğu ve en önemlisi uygulamalarını canlı paylaşan veya gerçek kullanıcıları etiketleyip altında yorumu olan kişileri tercih edin derim. Sonrasında hüsran bir fizikle yıllar boyunca uğraşmazsınız.  Güzellik güzel ellerde bütünleşir…

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Toplam blog
: 10
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 18734
Kayıt tarihi
: 05.10.16
 
 

Türkiyenin ilk dijital dergisi Evos Angels kurucularından, Türkiyede dijital yatırımların öncüsü ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster