Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

20 Ocak '19

 
Kategori
Alışveriş - Moda
 

Güzellik mi? Rahatlık mı?

Uzun yıllardır en çok tartışılan konulardan biri olduğu kesin!

 

Ben size klişe bir bakış açısı ile, ‘kendinizi nasıl rahat hissediyorsanız doğru olan odur’ demeyeceğim. Ya da 'güzellik en önemlisi, rahat olmasa da olur' da demeyeceğim. Tabii ki rahatlık ilk sırada ama yerini yarı yarıya güzellikle paylaşıyor. Biri diğerinden ne daha çok, ne de daha az önemli.

 

Kıyafet, ayakkabı, aksesuar ve hatta çanta seçimlerimizde rahatlık çok çok önemli. Rahat hissetmediğimiz bir durumda biz de rahat olamayız. Kendimiz gibi davranamayız. Ama güzellik olmazsa da ışıltımız kaybolur.

 

İnsanlar genel olarak, süslüler yani kokoşlar ve sadeler yani sıkıcılar olarak ikiye ayrılıyor. Tekrarlıyorum genel olarak! Bir de ‘ya ben bu kıyafet işlerinden hiç anlamam. Giyinmek benim için sadece rahatlık ve giyinmiş olmak için giyinmek’ diyen birçok kişi var. Öncelikle kendimize dürüst olalım. Bakımlı olma, iyi hissetme, güzel/yakışıklı görünme, sağlıklı ve keyifli olmanın hepimize rahat olmak kadar pozitif etki ettiği bir gerçek. Dünya’ya öncelikle ‘var olma’ dolayısı ile ‘görünür olma’ dürtüsüyle geliyor olduğumuz şüphesiz. Görünür olma, manevi anlamda çok derin bir anlamı olan bir kavram olduğu halde dış görünüşümüzle tamamlanan bir bütün.

 

İlk izlenim her zaman önemli oldu ve olmaya devam edecek. 

 

Hani diyoruz ya kendimizi sevelim, sayalım ve olduğumuz gibi kabul edelim. Evet işte tam da bu yüzden öz saygımızın elinden tutup çok beğendiğimiz ve bize yakışan şeyleri giyelim.

 

Aynaya bakın, kendinize yalan söylemeyin, eğer bu işten anlamıyorum diyorsanız anlayan birinden destek alın.Yanınızda kimse olmasa bile beğenmediğiniz şeyleri giymeyin. Ya da sadece seviyorsunuz diye yakışmayan şeyleri de giymeyin. Güzel olacağız diye rahatımızdan, rahat olacağız diye de güzelliğimizden ödün vermeyelim..

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 71
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 37
Kayıt tarihi
: 16.01.19
 
 

İskoçya'da Glasgow Metropolitan College/İngilizce eğitimimi tamamladıktan sonra Kanada Akademisi La..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster