Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

09 Haziran '08

 
Kategori
Anılar
Okunma Sayısı
444
 

Haberin ortasına düşmek

Haberin ortasına düşmek
 

Bahçesine girdiğim anda biraz kalabalık olduğunu farkettim. Cumartesi ve pazar günleri hepimiz nasılda abartıp kendimizi hasta ediyoruz sonra pazartesi günü elimizde sevkler ile sağlık ocaklarının yolunu tutuyoruz.
İlacımızı da biliyoruz. Biz söylüyoruz doktorumuz yazıyor çok kez...
Salonda sarışın alımlı hoş bayanların çok olduğunu farkedip meraklı gözlerle neleri var acep bu gariplerin diye kendimce yorumlarda bulunuyorum.
Gözlerini kaçırır gibiler. Etrafta jandarmaya ait güvenlik güçleri de var göz hapsinde hepsi. Farkettirmeden izliyorum.
İçeri bir bebekli kadın gelince bu hüzün bakışlı kadınlardan biri kalkıp yer veriyor. Teşekkür ederek oturuyor kadın bebeciği ile.
Aslında aklıma gelen tek senaryo var ama yine de konduramıyorum hiç birine. O kadar genç ve güzeller ki...
Sıram gelince içeri gidip ilaçlarımı yazdırıp merakla soruyorum doktoruma, bu bayanların ne amaçla burada olduğunu.
"Fuhuş çetesi çökertilmiş" diyor, zorla bu yola süreklenmiş çoğu. Çalışmak için geldikleri bu yerde bu işin ticaretini yapanlarca değişik zorlamalarla bu yola itilmişler. Şimdi de bir şekilde çalıştıkları yere yapılan baskın sonucu sınır dışı edilmek üzere doktor kontrolü sonrası gönderilmek için getirilmişler.
Bir gün Bodrumu en yüksek yerden kuşbakışı gördüğümüz bir yüksekliğe çıkmıştık kızkardeşim ve ailesi ile. Gece idi. Pırıl pırıldı Bodrum. Işıklar yanıp yanıp sönüyor hoş bir görüntü ile insanın içini bir hoş ediyordu. Kızkardeşim hemen işin ekonomik yönü ile ilgilendi "abla şu yanan elektriğe bak ne çok ışık var " diye söylendi.
Ben de "bu sönen ışıklar nedir ki sen sönen hayatları düşünsen böyle renkli dünyada" diye iddialı bir söz de edivermiştim.

Sağlık ocağının merdivenlerinden iner iken gözüme fuhuş yaptıkları iddia edilen kadınları resimlemek için bekleyen gazetecilere takıldı gözüm.
Bekliyorlardı bu haber için. Haberin tam içinde idim, kıyıcığından uzaklaşıverdim. Mazallah kıyıdan köşeden resme bir girsem töbeee...
Kadına bak derlerdi herhalde yaşını başını da almış ne işi var ise bunların içinde.
Bir kez rüyamda kendimi böyle bir ortama düşmüş biri olarak görmüştüm. Rüya bu ya...Duygumu anlatamam. Dünyanın sonu gibi idi. Hayattan anında kopmuştum, renkler siyah beyaz sevdiklerim çok uzakta idi.

Ne diyelim böyle fena duruma kimseyi düşürmesin Allah. Doğru yoldan ayırmasın. Kendi kardeşleri bacıları ve yakınları için düşünmedikleri böyle bir geleceği kimse için düşünmesin yüreği karalar, para için o gencecik hayatları harcıyanlara tanrı akıl fikir versin inşallah...
Sevgi ile kalın efendim...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

derim ben onlara. Dilerim bir gün mutlu olurlar. Sevgilerimle...

Özlem Akaydın 
 11.06.2008 20:02
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 292
Toplam yorum
: 1601
Toplam mesaj
: 220
Ort. okunma sayısı
: 974
Kayıt tarihi
: 08.03.07
 
 

Yazmaktan hoşlanan... Kelimeleri renklendiren bir sihirbazım ben.. Bodrum'da yaşamaktayım.. Sev..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster