Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

29 Ocak '16

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
377
 

Haberleri izlememek çözüm mü?

Haberleri izlememek çözüm mü?
 

Zaman zaman ben de dahil bir çok arkadaşımız son olaylar karşısında artık haber izlemiyoruz, çünkü hiçbir şeyi değiştiremiyoruz, boşu boşuna sinirlerimiz bozuluyor diyoruz.

Peki böyle düşünmekle haklı mıyız?

Böyle düşündüğümüzde bencillik yapmıyor muyuz?

“Ülkede ne olursa olsun. Bana ne?” demek çözüm mü?

Geçmişte milletvekili olup, da şu anda milletvekili olmayan HDP’lilerin geçmişte teröristlerin yanaklarından öptükleri için hiçbir kovuşturma yapılmazken, sadece görevleri haber yapmak olan gazetecilerin müebbet hapis istemiyle yargılanması bizi ilgilendirmiyor mu?

Şehitlerimiz bizim yakınımız olmadığı için onların ölmeleri bizi üzmüyor mu?

Fındık yağı, zeytinyağı, çay, fındık gibi gıda maddelerinin fiyatı yüzde yüzün üzerinde artarken, enflasyon oranının yüzde 8 olarak ilan edilmesi, bizi ilgilendirmiyor mu?

Malum şahsın, kaymakamlara mevzuatı bir kenara bırakın, ne kadar paralelci varsa hakkından gelin derken kurunun yanında yaşların da yanması bizim hiç umurumuzda değil. Değil mi?

KPSS de yüksek puan alıp, mülakatta, “AKP’nin en yüksek oy aldığı mezra neresidir?”  veya “Peygamber efendimizin üçüncü çocuğu ile damadının adı nedir?” sorularını bilmediği için mesleğe kabul edilmeyenler için neden üzülelim ki?

Atanamayan öğretmenlerin iş bulamadıkları için polis olup ölmeleri çok normal mi?

Bu haberlerin hiç birisi bizi ilgilendirmez. Değil mi?  Çünkü bunları okuduğumuzda rahatımız kaçıyor.

Ülkemizde bu kadar insan mağdurken, bırakın bizim de rahatımız kaçsın.

Rahatınızın kaçmasını istemiyorsunuz Acun’un programlarını izleyin.

İyi uykular herkese…..

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Elbette izlemiyorum dostum. Hele ki Kılıçdaroğlu ve Bahçeli'yi hiç görmek istemiyorum. Güzel ülkemin bu hale gelmesinden onlar da sorumlular. Bu ne koltuk sevdasıdır anlamak mümkün değil. ZorVayVır reyting rekoru kırıyor, Komiser Hüsnü öldü mü diye millet fenalık geçiriyor, izdivaç programları tam gaz koşuyor. Ülkenin doğusunda cefa, batısında sefa var. Burcu Hn "ETS'den erken rezervasyon yaptırın." diyor. O bunu derken Nusaybin'den şehit haberleri geliyor. Hâl böyleyken biz de kafamızda huni, kahroluyoruz. Acı olan şu ki ufukta huzur görünmüyor:( Sabır ve selametle.

Ata Kemal Şahin 
 05.05.2016 17:10
Cevap :
Bu konuları defalarca konuşuyor, defalarca yazıyoruz dostum. Millet afyon yutmuş gibi ayakta uyuyor. İktidar partisinin karşısında, beğenmediğimiz bir Demirel, bir Ecevit olsaydı, Erdoğan bu kadar rahat olabilir miydi? Tabii onların gençliklerinden söz ediyorum. Yoksa ahı gitmiş vahı kalmış hallerinden değil. Millete gelince, aynen dediğiniz gibi, şehit haberleri artık sıradan haberler oldu. Vize kalkacakmış da, Türk vatandaşları serbestçe dolaşacaklarmış. Bütün dertleri bu. Allah sonumuzu hayretsin. Teşekkürler, sevgiler...  05.05.2016 18:14
 

İzlemek çözüm mü? Çevremde konuştuğum üç kişiden ikisi benim a dediğime b derken ve haberlerde tüylerimi diken diken eden olayları haklı bulurken... Dürüst olacağım izlemiyorum Erol Bey, sinir oluyorum olana bitene. Elimde değil. Sevgiler selamlar.

Adil Serkan SATI 
 07.02.2016 1:33
Cevap :
Zaten ülkenin bu duruma gelmesinde b diyenlerin rolü çok fazla Adil bey. Zaman zaman düşünüyorum da bizler yeteri a demedik mi diye? Meydanı boş bıraktık, şimdi ne olursa olsun mu diyoruz? Doğuda insanlar evsiz kalırken, asker ve polisler şehit olurken, bırakın biz de sinir olalım. Teşekkürler. Sevgiler, selamlar...  07.02.2016 23:47
 

Rahatımız kaçmalı, kaçıyorsa insanız ve gereğidir. Dönem dönem üzüntümüz ve çaresizliğimizden izlememe kararı alıyor isek bu çözüm olmadığı için izliyoruz. O çocuklarda bizim çocuklarımız, bananecilik olmamalı! Böyle düşünceler yüzünden sıra bize geliyor sonra da söyleniyoruz, dün nerede idik. Hey uyuyanlar uyanın bu ülke, bu sorunlar hepimizin. Selam ve saygılarımla.

sündüs akkaya 
 02.02.2016 0:20
Cevap :
Hitler döneminde bir papazın söyledikleri gibi, "Sıra bana geldiğinde beni koruyacak kimse yoktu" dediği gibi olaylara kayıtsız kalmamak gerek Sundüs hanım. Ama halkımızın çoğu derin uykuda. Yapacak bir şey yok demek sorumluluktan kaçmanın en kolay yolu ne yazık ki. Hiçbir şey yapamıyorsak, doğruları söylemekten kaçınmamalıyız. Teşekkürler. Saygılar, selamlar...  02.02.2016 15:25
 

Sevgili Erol bey, gerçekleri haykıran diliniz, yazan elleriniz, aklınız ve ruhunuz var olsun. Birisi derse ki, "HEYHAT, ÖLÜYORUM" demeli ki, "DUR GİTME YOLCU, ÖĞRENMEDEN GİDERSEN, BU BİLGİDEN, BU RUHTAN VE BU HEYECANDAN MAHRUM OLARAK GİDECEKSİN. SENİN SON NEFESİNİ VERENE KADAR, VATANDAŞLIK BORCUN VE SORUMLULUĞUN VAR!!!!" Sevgi ve saygılarımla. Refik

Refik Başdere 
 31.01.2016 18:50
Cevap :
Bütün bu yaşananlardan birey olarak bizler de sorumluyuz Refik bey. Veya kendimizi sorumlu hissetmeliyiz. Olaylar bu duruma gelene kadar sesimizi çıkarmadık, birçok kişi de gerek baskılar, gerekse sorumsuzluk nedeniyle her şeye boş veriyor. En büyük sorunumuz değerlerimize sahip çıkacak bir liderin olmaması. Yok işte. Atatürk gibi bir adam daha çıkmadı. Teşekkürler. Saygılar, sevgiler...  31.01.2016 22:35
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 974
Toplam yorum
: 7878
Toplam mesaj
: 126
Ort. okunma sayısı
: 3109
Kayıt tarihi
: 16.01.07
 
 

2017 Basın özgürlük endeksine göre 180 ülkeden 155. sırada olan ülkemizde yemek tarifleri  ve tel..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster