Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

29 Kasım '14

 
Kategori
Basın Yayın / Medya
Okunma Sayısı
54
 

Haberleri okurken duyduğumuz bıkkınlık

Fark ediyor musunuz bilmiyorum ama haberleri okurken artık bir bıkkınlık hissediyoruz. Siyasi çekişmeler, cinayetler, iş kazaları, özgürlük ihlalleri vs vs. Bitmek bilmeyen bir haber trafiği. Fakat hiç birinin diğerinden farkı yok. Her gazetenin kapak sayfası genelde siyasi bir çekişmenin haberi. Başbakan şunu dedi, muhalefet bunu dedi. Diğer sayfalar insanların birbirini nasıl öldürdüğünü fantezili bir şekilde anlatır. Bu fantazilere bir de günlük magazin haberleri eklendi mi tamamdır. Alın size öğle yemeği.

Terörün had safhaya geldiği günlerde teröristlerin yaptığı hadsizlikler ülke insanımız tarafından sinirleri gerilmiş bir şekilde fakat ses çıkarmayarak karşılanıyor. Bu haberler en sonunda "n'olacaksa olsun" bilinci oluşturuyor. İş kazaları deseniz açıkçası kimsenin umrunda değil çünkü ateş düştüğü yeri yakıyor. Normal standartlarda bir ülkede bu kadar işçinin ölümü hükümet devirir. Biz de kimsenin sesi bile çıkmıyor.

Ama biz daha önemli işlerle ilgileniyoruz, mesela NURELLA. Yani bu kadının ve bu programın ülkemizde izleniyor olması bile bir vahşet. Resmen beyin tecavüzü. İşin daha da ilginci önceleri komik bir eğlence izler gibi izlenen bu program şimdilerde insanların ciddi ciddi yorumlar yaptığı bir hale dönüştü.

Halimiz beter ama keyfimize diyecek yok, lafı tam da günümüz Türkiyesi için söylenmiş olsa gerek.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Elimizden fazlaca bir çözüm gelmeyen sorunlarla ilgili oturup karalar bağlayacağımıza son çıkış noktası ve zihnimizi dağıtmak için bu tür yayınları izlemekten başka fazlaca bir çıkar yolumuz kaldımı ki? Ben de son dönem komedi ve içeriği sığ yayınlara takılmaya başladım. En azından psikolojimi zorlamıyor. Ancak yazınızda haklılık payı olan hususlar çok. İyi günler.

beyazışık 
 20.01.2015 16:04
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 13
Toplam yorum
: 2
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 63
Kayıt tarihi
: 23.11.14
 
 

Denizciyim, 1991 İstanbul doğumluyum. Gezmeyi ve okumayı çok severim. ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster