Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Ağustos '14

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
12398
 

Hac yolculuğuna çıkıyorum; Hakkınızı helal ediniz!

Hac yolculuğuna çıkıyorum; Hakkınızı helal ediniz!
 

biriz.biz


Eğer, yazıldığım sene Hac nasip olsaydı böyle bir helalleşme yazısı hiç yazmamış olacaktım. Çünkü, 2007 yılının Hac döneminde, henüz MB'de yazmaya başlamadan Hac ibadetini yapıp dönmüş olacaktım.

Ama, hiç bir zaman değişmeyen gerçek şu ki, biz ne kadar istesek de sonuçta Allah'ın dilediği oluyor. Yazgımız bu yılı "çağrılma" yılı olarak belirlediği için bu "helalleşme" yazımız da bugüne kalmış oldu.

Bu tür platformlarda hedef insanlar değil düşüncelerdir; insanlar çarpışmaz fikirler çarpışır, desek de şu fani dünyanın sanal aleminde istemeden de olsa kalp kırmış, gönül yıkmış olabiliriz.

Bu bakımdan şu yazıyı okuyan editörden yazarına tüm MB ahalisinden helallik diliyorum; benden yana da herkese helal olsun diyorum.

Hac  bir kıyamet provasıdır.. Hac yolculuğu da bir şekilde kefene(ihram) bürünüp dünyaya veda etme yolculuğudur. Her yolculuk gibi, "gidip de gelmemek dönüp de bulmamak" esası geçerlidir.

Akrabalarla, arkadaşlarla, komşularla vedalaşıp helalleşirken şurada yıllarca,sanal da olsa, yazıştığımız, konuştuğumuz  bazan da çekiştiğimiz insanlardan habersiz gitmek olmazdı.

Zaman ne gösterir, devran nasıl döner bilemeyiz. Eğer sağ salim kutlu yolculuğumuzdan dönersek ve eğer buralarda yazmak yazgımızda varsa yine görüşürüz değerli dostlar...

1 Eylül sabahı uçağa binip Peygamberimiz (as)ın şehri Medineye uçmuş olacağım...Hayırlı, makbul,mebrur  ve kolay bir Hac diliyorum Rabbimden...Darısı her isteyenin başına olsun inşallah...

Allahaısmarladık...

Ali Açıköz-İzmir

 

Sündüs Akkaya bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Ali bey benim hakkım yok ama varsa da helal olsun, sağlıkla gidin keyifle gelin. Allah kabul etsin. Selamlar.

Kadri KANPAK 
 26.08.2014 21:58
 

Hayırlı olsun, Allah hac farizanızı makbul ve kabul eylesin. Yoktur ama varsa da veya geçmişse de eğer hakkımız helal olsun, siz de helal ediniz Sn. Açıköz. İyi, rahat, kolay, ferah ve huzurlu bir yolculuk olsun, sağ salim gidiniz, sağ salim dönünüz...

Filiz Alev 
 26.08.2014 1:05
 

Merhaba Ali Bey...Yorum yazdığım ve yorum aldığım arkadaşlar arasında benim için ayrı bir yeriniz vardı...Bazı karşı düşüncelerde olsak bile, bu durumlarda gösterdiğiniz anlayış ve olgunluğu takdirle karşıladım...(Kendim için söylüyorum; sizin benden değil; benim sizden helallik istemem gerek...? Güle güle gidin, güle güle gidin; sağlıkla gidin, sağlıkla gelin. Yoktur ama ben yine de size hakkımı helal ediyorum...Allah kabul etsin...Selamlar.

cdenizkent 
 26.08.2014 0:23
 

Allah kabul etsin HAC edanızı, sağlıkla gidip gelmenizi dileriz, Selam ve saygılarla...

Yurdagül Alkan 
 25.08.2014 23:22
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1645
Toplam yorum
: 4269
Toplam mesaj
: 224
Ort. okunma sayısı
: 797
Kayıt tarihi
: 19.01.08
 
 

Edebiyat, kamu yönetimi ve gazetecilik tahsili... 27 yıllık eğitimcilik hayatından sonra emeklili..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster