Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

21 Haziran '14

 
Kategori
Magazin
Okunma Sayısı
4736
 

Hadise aynı anda hem önden hem arkadan vermiş !

Hadise aynı anda hem önden hem arkadan vermiş !
 

Hadise


21 Haziran 2014 tarihli      milliyet.com.tr      nin  aşağı sayfalarına indiğinizde bir başlık göreceksiniz. Şarkıcı Hadise'nin kastedildiği haberin başlığı şöyle:   "Seksi şarkıcının talihsiz anları."

Hatta  gazetemiz Milliyet,  “talihsiz anları” ifadesinin altını bile çizmiş. İhtimâldir, haberi hazırlayanlar   Hadise adına çok üzülmüşler. Öyle ya, talihsiz anlar dediklerine göre…

Devam edelim; haberin metni şöyle :

"Dar, mini bir elbise giyen şarkıcının dans ederken hem önden hem arkadan verdiği frikikler ise talihsiz bir iş kazası oldu. " (Anlatım bozukluğu, haber metnini yazana aittir)

Vay be, sen hem dar bir mini elbise giy, yetmezmiş gibi hem önden hem de arkadan ver. Frikik de olsa, vermek zor iş. Hem de aynı anda. Zaten olayın hukuki bir boyutu da var . Niye mi?

Çünkü gazetemizin haberine göre yaşanan olay bir iş kazası. Tabii iş güvenliği uzmanları o esnada saz mı çalıyorlarmış, yoksa  ayva bahçelerinde elma toplama işleriyle mi meşgullermiş bilinmez.

Benim bildiğim bir şeyin kaza sayılabilmesi için, istenmeden ve ansızın başa gelmesi gerekir. Daha önemlisi, kişiyi iyi hâlinden kötü bir hâle sevk etmesi gerekir. Hele ki, kaza geçirmiş biri zevkten dört köşe hiç olmaz.

Ayrıca bu kaza,  binlerce kişinin önünde ve hiç kesintisiz birkaç saat devam etmiş ki bu da ayrı bir tuhaflık.

Tuhaflıkların bittiğini düşünebilirsiniz.

Ama bitmedi.

Hadise bu iş kazasına günler öncesinden hazırlanmış belli. Hatta tasarlanmış bir kaza olduğuna göre şu şekilde düşünmüş olmalıdır kesin :

Allahım, basın organlarının ve binlerce kişinin önünde, öyle  bir iş kazası geçirmeliyim ki, mutluluktan uçmalı, milleti de uçurmalıyım. Ayrıca,  öyle bir vermeliyim ki, hem önden hem arkadan olmalı, hem de   aynı anda olmalı ve frikik dedin mi işte böyle verilmeli dedirtmeliyim herkese.

Bekleyin bitmedi. Bu haberde, birbirinin neredeyse hepsi aynı olan  tam 116 fotoğraf kullanılmış. Üşenmedim, en sonuna kadar saydım. 116 adet. Yazıyla, yüz on altı.

Bize düşen, bu talihsiz iş kazasından dolayı gururumuz Hadise’ye geçmiş olsun demek ve acısını paylaşmak. Ayrıca teşekkürü hak eden ise, büyük bir habercilik olayına imza atarak Hadise’nin, önden ve arkadan aynı anda verdiği  birbirinin aynı  116 adet frikik fotoğrafını okuyucularına sunan gazetemiz Milliyet’e.

Memleket ateş çemberinden geçiyormuş, çevredeki ateş bize de sıçarayacakmış, komşu coğrafyamızda tavuk keser gibi adam  kesen, saç tarar gibi insanları tarayan, üstelik bunu İslâm dini adına yapan şiddet sapıkları türetilmiş. Kime ne efendim?

Sabrın sonu ile

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Malesef genç kızların örnek aldığı , hayran oldukları kişiler böyle şeylerle sürekli gündeme gelirse, ayıplanmazsa , utanmazsa bi de üstüne şöhretine şöhret parasına para katarsa kim bu gençlerden namus ahlak haya bekleyebilir :( Ya da sürekli mafya dizileri aşiret dizileri yayınlayıp “cinayetler arttı... liseli genç öğretmenini öldürdü ... vs” çok normal neden olağanüstü bir şeymiş gibi yayınlanır ki ***Üye olup yorum yazmaya üşenen arkadaşım Zûhal'in yorumudur.****Bana attığı mailinden copy+paste yaptım.

Baver Ergun 
 10.07.2015 16:02
 

Yazılarda mizah, nükte ve benzeri söz sanatlarının kullanılmasını şahsen seviyor ve destekliyorum. Ancak çok okunayım veya söz sanatı yapayım derken bir insanın kişilik haklarına tecavüz edecek şekildeki atmış olduğunuz başlığı çok etik dışı buluyorum. Hadise bir hata yapmış, Milliyet bunu ikinci bir hatayla birleştirmiş ama sizin attığınız başlık Hadise ve Milliyet'in yaptığı hataların karesinin on ellinci kuvvetine eşit olmuş (yüz katına). Olumsuz bir eleştiri olduğu için büyük ihtimal yayınlamayacaksınız ama bu yazım tarzınızı açıkça kınıyorum. Saygılarımla

jack amca 
 21.06.2014 18:29
Cevap :
Değerli yorumunuza teşekkürler.  21.06.2014 20:10
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 398
Toplam yorum
: 1354
Toplam mesaj
: 195
Ort. okunma sayısı
: 1737
Kayıt tarihi
: 08.01.07
 
 

>Haziran 1975 doğumludur. >Samimîyetsiz gözlerdeki, yapmacık sözlerdeki haset ve kıskançlık k..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster