Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

06 Şubat '13

 
Kategori
Kişisel Gelişim
Okunma Sayısı
365
 

Hafta sonları alışveriş merkezlerinde aranılan nedir?

Hafta sonları alışveriş merkezlerinde aranılan nedir?
 

 

Pazartesi , Salı ,Çarşamba derken bir de bakarsınız hafta sonu gelmiş çatmış. Aman ne güzel…. Yine 2 günlük bir dinlenme , yine evin keyfini çıkarma süreci….  Ama o da ne ? Cumartesi çamaşır ,ütü , ev işi derken kuş olur uçar. Neyse Pazar günü evin keyfini çıkarırım. Nasılsa işleri bitirdim dersiniz .
 
Pazar sabahı ailecek yapılan kahvaltı ,  kahvaltı da sıcacık sohbetler , sınırsız çay ikramı eşliğinde sahanda yumurta …Oh dersiniz hayat bu olsa gerek. Kahvaltı sonrası bir kahve keyfi. Televizyonda Pazar sohbetleri ,  magazin haberleri derken günü yarılarsınız.
 
Sonra bir kıpranma başlar. Bir yerlere mi gitsek acaba ? Dışarı mı çıksak ? Ev ahalisi konuyla ilgili fikirler sunar . Ama nedense gidilmesi düşünülen şehrin bilimum AVM leridir. Yoksa parkta yürüyüş yapmak , dostları ziyarete gitmek seçenekler arasında yoktur.
 
Nihayet şehrin en gözde , en işlek  Alışveriş mekanlarından biri seçilir. Giyinilir süslenilir. Maaile yola koyulur. Haftanın en kıymetli günü  Alışveriş Merkezinin Pazar yoğunluğu , insan seli arasında geçirilir. O mağaza senin ,bu mağaza benim girilir çıkılır. Cüzdanlar boşalırken elimizdeki poşetlerin sayısı çoğalır.
 
Bir ara karnınızın acıktığını farkedersiniz. Aman şimdi evde kim yemek hazırlayacak  dersiniz .Çıkar en üst kata seçenekler arasından size en hoş gelenini mideye indirirsiniz. Sonra evin yolunu tutarsınız. Karnınız dolu , cüzdanınız boş ….Bir hafta sonunu  daha tüketmişsinizdir.
 
Eve gelince poşetlerin içinden çıkanlar değildir aslında aradığınız…Peki size güzel bir Pazar gününü AVM lerde geçirten nedir ? Evde bulamadığınız için Alışveriş Merkezlerinin yolunu tutturan şey nedir ? Sakın iç huzurunuz olmasın ? Evin içinde huzurlıu bir dinginlik halinde olmadığınızdan , , içsel doygunluk yaşayamadığınızdan mı   gidiyorsunuz oralara   acaba ? 
 
Sevgili okurlar ,
 
Oturun bir düşünün. İçinizle uyumlu musunuz ? Ruhunuzla zihniniz aynı frekansta mı ? Yoksa ruhunuzu çok mu ihmal ettiniz ?
 
Pazar günleri AVM lerden makyaj malzemesi ,  her çeşit kıyafet ,çanta ,spor ayakkabı  alabilirsiniz. Ama şunu bilin ki Alışveriş Merkezlerinde iç huzuru satılmıyor. Hayırlı pazarlar ola…..

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Harika bir yazı gerçekten...İnsanı durup düşünmeye sev ediyor

Arzu Maçkan 
 16.12.2013 2:01
Cevap :
Teşekkür ederim.Okuyan gözlere sağlık ..  16.12.2013 20:55
 

Bu alışveriş merkezleri yazısını tüm AVM lerin kapısına asmak lazım...Satışlalar düşer valla..

Melek Meryem 
 09.05.2013 4:19
Cevap :
Güzel fikir aslında...Yetkililere iletelim..Gereksiz tüketim önlensin  09.05.2013 15:58
 

Bizde her hafta sonu alış veriş merkezindeyiz..Şimdi bu yazıyı okuyunca insan kendini sorguluyor..Acaba huzur aramaya mı gidiyoruz oralara ??

ELİF YEŞİM ACARSOY 
 27.04.2013 20:22
Cevap :
bu soruyu kendinize defalarca sorun..Cevabı gelecektir..  04.05.2013 23:10
 

alışveriş herkesin keyif aldığı bir uğraş fakat bu yazıyı okuduktan sonra gerçekten size hak veriyorum sevgilerle...

Asya Hasgül 
 11.03.2013 20:47
Cevap :
Senin gibi bir alışveriş tutkunundan bunu duymak güzel..Madem öyle bundan sonra daha az alışveriş :))   11.03.2013 23:02
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 103
Toplam yorum
: 95
Toplam mesaj
: 3
Ort. okunma sayısı
: 6044
Kayıt tarihi
: 06.02.13
 
 

Hacettepe Üniversitesi  İngiliz Dil Öğretmenliği mezunu Ayperi Ferda Oral, üstatlardan, Metafizik..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster