Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

25 Ocak '14

 
Kategori
Haftasonu
Okunma Sayısı
156
 

Hafta sonları

Hafta sonları
 

Her hafta sonu aynı değil, senin, onu, biçimlendirmene de bağlı DEĞİLDİR.

Ben, hafta sonlarını, şarkılara, renklere, gece veya gündüze, hatta mevsimlere  benzetiyorum.

SEVİNÇLİYSEK RENGARENGİZ. Türküyüz, şarkıyız  Bahar gibiyiz.

Hüzün sarmışsa dört bir yanımızı, darmadağın ediyoruz duygularımızı ve hafta sonunda, yapmamız gereken, tüm PLANLARIMIZI.

Artık hafta sonları da, aileler için pek bir şey ifade etmiyor.

Hafta arası, iş çıkışlarında, çoğu çalışan gençler, öğrenciler veya aileler, bir kafe, ya da bir alışveriş merkezinde, bir şeyler atıştırıp vakit geçirebiliyor.

Kısacası, anlam yitiriyor çoğu belirli günler, tıpkı bayramlar veya buna benzer günler, ille de hafta sonu gerekmiyor, kafeye veya bir yerlere gitmek için. 

ASLINDA ne güzel, her günü hafta sonu gibi yaşamak, zaman değişti, şimdiki gençler, genç aileler, çalışanlar, çalışmayanlar çok şanslısınız, bunun kıymetini bilin.

Bizler de iyiydik, ama, sizler kadar rahat değildik. Hafta sonunda evdeki işlerle, çocuklarla uğraşır, hafta başına hazırlık yapar, olmayan kafelere, alış veriş merkezlerine gitmezdik.

ZATEN 1963 sonrası hapisanede yaşıyor gibiydik. Hafta sonu gezmemiz, BOĞAZ'A kadar gidip oralarda, biraz arabanın içerisinde oturup, eve dönmek olurdu. 

AMA ŞİMDİ KIBRIS'LILAR, TÜRKİYE ÜZERİNDEN her yere uçabiliyor, hafta sonlarını , İstanbul veya başka şehirlerde geçirebiliyorlar. 

İnşallah, BİR HAFTA SONU DA, anlaşma haberleri gelir ve ÇÖZÜMSÜZLÜKLE GEÇEN HAFTA SONLARINI, MAZİDE BIRAKIRLAR.   

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Çalışma yıllarındaki hafta sonları daha mı güzeldi diye düşünmüyor değilim zaman geçtikçe. Anlaşma haberleri beklentini gönülden desteklediğimi ileterek, sevgiler arkadaşıma

Sevim Karaman 
 14.04.2014 19:46
Cevap :
SEVGİLİ arkadaşım, öyle rahatsızlandım ki, ne hafta sonum, ne de hafta başım kaldı, öksürük, soğuk algınlığı, ilaçlar, doktorun ev hapsini vermesi... Neyse, bu gün iyiye doğru yol almış gibi görünüyorum... Barışı, onaylamana da sevindim, baksana, burada konuşup anlaşamıyorlar, bu hafta, ikisi AFRİKA'YA, DİĞER İKİ GÖRÜŞMECİ DE NEWYORK'A GİDİYOR,ORALARDA GÖRÜŞECEKLER. NE DİYELİM? Geline demişler kalk oyna, yerim dar demiş, yer açmışlar, yenim dar demiş. ADADAN KUCAK DOLUSU SEVGİLER.  15.04.2014 15:15
 

Ne yazık ki çok çabuk tüketiyoruz artık. Oysa daha mutlu bir toplum olmamız gerekirdi. İstediğimizi istediğimiz an yapıyoruz ama mutsuzuz. Ben bazen eskilerde yaşamak istiyorum bugünün değerini anlamak için. sevgiler

Merve Ballı Acar 
 04.02.2014 20:07
Cevap :
GENÇLER ÇOK MUTSUZ, bir aç gözlülük, saygı eksikliği, umursuzluk, sırala gitsin. ANCAK İSTİSNALAR VAR. Bunları böyle yapan da aileler, sonra da şikayet ediyorlar. ADADAN SEVGİLER, SEVGİLİ BALLI.  05.02.2014 12:41
 

Haklısınız Göksel Hanım. Eskiden önemli işlerimizi hafta sonuna bırakırdık. Başta uykuyu, geç kalkacağız, kahvaltılarımız mükellef olacak, sonrasında da büyük temizlik iki güne sığdırılan. Pazartesi işe gittiğimiz zaman biz hanımlar, buraya dinlenmeye geldik derdik. Şimdi hem emekliyim. Günün her biri diğerinin devamı niteliğinde. Her günümüz sıradanlaştı. Güzel dileğinize amin diyor, Ada'ya ve size selam ve sevgilerimi gönderiyorum. Sevgiyle kalın.

Hanife MERT 
 02.02.2014 21:45
Cevap :
Ne kadar da dinlenmeye geldik demişsek, orada da işimizi tam yapardık. Şu an burada ne devlet dairelerinde, ne de okullarda hakkını vererek çalışan kaldı. Evde çekik gözlüler dadılık yapıyor, anneler de çalışıyor gibi gibi... BEN YAZMAYA KALKARSAM BU ELEKRİKSİZ, SUSSUZ DEVLETİMİZİ UZAR GİDER. ADADAN SEVGİLER.  03.02.2014 14:02
 

Zamanla beraber hafta sonlarıda değişti.Hafta sonu anlayışı da değişti.Ben çocukken hafta sonları pikniğe yada denize gitmek demekti.Bir cumartesi yada pazarın gelmesini dört gözle beklerdik.O gün mutlaka bir yerlere gidilirdi.Şimdi insanlara 7/24 yetmiyo.Zamandan şikayetciler.Eskiyi andık sayenizde.Kıbrısa selam ve sevgiler.

çalıkuşu 
 01.02.2014 19:50
Cevap :
Sizin yorumunuz, yazımı tamamlamış sayın yazarım. Bazen, çok mu eskidim diye düşünüyorum, sizlerden, yorumlar gelince, nefes alabiliyorum. ADADAN SEVGİLER, SELAMLAR.  02.02.2014 10:27
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 163
Toplam yorum
: 1380
Toplam mesaj
: 72
Ort. okunma sayısı
: 218
Kayıt tarihi
: 24.07.11
 
 

1969 İstanbul Eğitim Enstitüsü İngilizce Bölümü mezunuyum. 25 yıl İngilizce öğretmenliği ve bölüm..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster