Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

18 Ağustos '09

 
Kategori
Sinema
Okunma Sayısı
629
 

Haftanıın Filmleri

Haftanıın Filmleri
 

Bu hafta vizyona giren 3 film var... My Sister's Keeper, Eden Lake ve Choke....Her üç filmde keyifle izleneek türde... İyi seyirler..


KIZKARDEŞİMİN HİKAYESİ / MY SISTER'S KEEPER

Yönetmen: Nick Cassavetes
Oyuncular: Cameron Diaz, Abigail Breslin, Alec Baldwin, Jason Patric, Sofia Vassilieva, Joan Cusack
Senaryo: Jeremy Leven, Nick Cassavetes

Konu: Sara ve Brian Fitzgerald çiftinin genç oğulları ve iki yaşındaki kızları Kate’le sürdürdükleri hayat, Kate’in lösemi hastası olduğunu öğrendiklerinde sonsuza kadar değişir. Ebeveynlerin tek umudu, Kate’in hayatını kurtarmak için bir çocuk daha doğurmaktır. Bazıları için, böylesi bir genetik mühendislik ahlaki sorular doğururken, Fitzgerald çifti, özellikle Sara için Kate’i hayatta tutmak için ne gerekiyorsa yapmaktan başka çare yoktur. Ve gereken şeyin adı, Anna’dır.

Kate (Sofia Vassilieva) ve Anna (Abigail Breslin) pek çok kız kardeşten daha güçlü bir bağı paylaşmaktadırlar: Kate daha büyük olsa da kız kardeşine gereksinim duymaktadır—aslında, hayatı Anna’ya bağlıdır.

Genç hayatları boyunca, kız kardeşlerin katlanmak zorunda kaldığı çeşitli tıbbi işlemler, birbirine sıkı sıkıya bağlı ailenin normal yaşamının bir parçasıdır. Kızına bakmak için avukatlık kariyerinden vazgeçmiş sevecen bir eş ve anne olan Sara (Cameron Diaz), bazen Kate’i kurtarmak için dönüştüğü sabit fikirli hastabakıcı kimliğinin içinde kaybolmaktadır. Güçlü, destekleyici kocası Brian (Jason Patric) karısının gücü ve kararlılığıyla güçsüz ve pasif bir duruma düşmektedir. Tek oğulları Jesse (Evan Ellingson), Kate ve Anna’nın ilgi odağı olmasıyla neredeyse unutulmuştur.

Ta ki şimdi 11 yaşında olan Anna hayır diyene dek. Tıbbi açıdan özgürlük isteyen Anna, bir avukat (Alec Baldwin) tutarak aileyi bölen ve Kate’in hızla tükenen vücudunu kaderin ellerine teslim edebilecek bir dava açar.


EDEN LAKE / KAN GÖLÜ

Yönetmen: James Watkins
Oyuncular: Kelly Reilly, Michael Fassbender, Tara Ellis
Senaryo: James Watkins

Editörün Notu: Kampa giden çiftin tatili, bir grup gencin onları rahatsız etmesi sonucu kabusa dönüşmeye başlar.

Konu: Kampa giden genç çift Jenny ve Steve’in romantik haftasonları tatili, bir grup gencin onları rahatsız etmesi sonucu kabusa dönüşmeye başlar. Çiftin eşyalarını ve sonra da arabalarını çalarak kaçmalarını imkansız hale getiren gençler, sonrasında Jenny’yi de alıp Steve’i bir kedi-fare oyununun ortasında bırakırlar.


TIKANMA / CHOKE

Yönetmen: Clark Gregg
Oyuncular: Sam Rockwell, Brad William Henke, Bijou Phillips, Anjelica Huston
Senaryo: Clark Gregg

Editörün Notu: Seks bağımlılığı, aşk, anne-oğul çekişmesi, yaşlanma korkusunu işleyen kara mizah.

Konu: Tıp fakültesini bırakan Victor (Sam Rockwell) gündüzleri Kolonyal Dönem’in canlandırıldığı tematik bir parkta çalışan bir seks bağımlısıdır. Pahalı bir bakımevinde kalan Alzheimer hastası annesi Ida’nın (Anjelica Huston) masraflarını karşılamak için “ilginç” bir yol bulmuştur.

Lokantalarda boğazına takılan yiyecekle boğulma numarası yapmakta, kurtaran kişinin kendisinden sorumlu olmasını sağlamaktadır. Böylece, kurtaran kahramanlaşmakta, sıkıcı hayatının bir anlamı, arkadaşlarına gurur duyarak anlatacağı bir hikâyesi olmakta, daha sonra da hayatını kurtaran kişiden kendini sorumlu hissederek, ona sık sık yardım etmektedir.

Victor’ın, annesinin hastalığına sebep olan çarpıcı gerçekleri öğrenmesiyle hayatı hiç beklemediği şekilde değişir.

http://www.turkiyeinternette.com/haber/6103-sinema-tiyatro-haftanin-filmleri-14-23-agustos.html


Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 384
Toplam yorum
: 102
Toplam mesaj
: 22
Ort. okunma sayısı
: 1663
Kayıt tarihi
: 02.05.09
 
 

Yazmayı, okumayı, paylaşmayı, özgürlüğü seven, "BİLGİ"lenirken, "BİLGİ"lendiren dünya insanıyım. Lai..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster