Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

29 Aralık '09

 
Kategori
Sinema
Okunma Sayısı
813
 

Haftanın Filmleri 25 Ocak/02 Ocak

ORADA

Oyuncular:Dolunay Soysert (Neslihan Gümüş), Sinan Tuzcu (Mazhar Gümüş), Erol Günaydin (Erol Gümüş), Füsun Erbulak (Hümeyra Gümüş), Bahtiyar Engin (İmam / Papaz)

Konusu: Orada, anne, baba, bir abla ve bir erkek kardeşten oluşan, parçalanmış, dört bir yana savrulmuş eski İstanbullu bir ailenin öyküsüdür. Huzurevinde yaşayan annenin “ölmeye yatması”, daha doğrusu kalp krizini tetikleyip vefat etmesi sonucunda, aile 24 saatliğine de olsa tekrar bir araya gelecektir.

65 yaşındaki anne, İstanbul yakınlarında kızı tarafından yerleştirildiği huzurevinde yaşamına son vermiş ya da en azından ölümünü çabuklaştırmış; 36 yaşındaki abla atlattığı onca badireden sonra kendine yeni bir yaşam kurmuşken annesinin vefatıyla sarsılmıştır. 32 yaşındaki erkek kardeş de yıllardır dönmediği ülkesine apar topar dönmüştür.

Bir araya gelen abla-kardeş önce annelerini defneder, ardından da Büyükada’daki aile evinde münzevî bir yaşam sürmekte olan 71 yaşındaki babalarını bulur. Kısa süreliğine de olsa bir araya gelen aile fertleri, o güne dek konuşamadıklarını en sonunda konuşacaklardır.

65 yaşındaki anne, İstanbul yakınlarında kızı tarafından yerleştirildiği huzurevinde yaşamına son vermiş ya da en azından ölümünü çabuklaştırmış; 36 yaşındaki abla atlattığı onca badireden sonra kendine yeni bir yaşam kurmuşken annesinin vefatıyla sarsılmıştır. 32 yaşındaki erkek kardeş de yıllardır dönmediği ülkesine apar topar dönmüştür.


DABBE 2

Oyuncular:
Sefa Zengin, İncinur Daşdemir, Deniz Olgaç, Muharrem Dalfidan, Leyla Göksun

Konusu:"D@bbe 2", kıyametin internetten yayılan bir virüsle başlayacağını anlatan "Dabbe" ve gerçek bir öyküden uyarlanan "Semum" filmleriyle 1 milyondan fazla izleyiciye ulaşan yönetmen Hasan Karacadağ "Dabbe"nin devam filmi niteliğindeki filmi.

“Şimdi sen göklerden gelecek ve insanları kuşatacak o dumana bak! bu acı bir azaptır” (Duhan Suresi 10-11)

Kıyamet Saati Yaklaşıyor… İnternet yoluyla tüm dünyaya hızla yayılan ve her eve giren Dabbe, ona eşlik eden Cinler ve bilinmeyen gölge varlıklar dünyadaki tüm elektromanyetik sistemleri ve interneti ele geçirerek son saldırı için göklerden gelecek bir işareti beklemektedirler. Huzursuz ve tedirgin edici bir İstanbul şafağında göklerde beliren garip ve siyah bulut kümeleri ağır ağır açılırken arkalarına saklanmış olan “DUHAN” az sonra başlayacak kara istilanın ilk işaretidir. Kuran’da Duhan suresinde belirtilen ve aniden göklerden inecek olan ürkütücü kıyamet alameti DUHAN artık yeryüzüne doğru hareket etmeye başlamıştır. İstanbul’da son saatin yaklaştığından habersiz ve kendi dünyalarında sessizce yaşayan bir grup insan, kara bir felaketin arkasına gizlenmiş, sır varlıklarla karşılaşmanın dehşetini yaşayacaklardır. Kıyametin en korkunç alameti olan DUHAN’dan bir kaçış yolu var mıdır?


ALVİN VE SİNCAPLAR

Oyuncular:Justin Long (Alvin (voice)), Jason Lee (Dave Seville), David Cross (Ian Hawke), Jesse Mccartney (Theodore (voice)), Joanna ''JoJo'' Levesque (Jeanette (voice)), Cameron Richardson (Claire Wilson), ... devamı »

Konusu: Sevimli kahramanlar Alvin, Simone ve Theodore bir kez daha beyazperdede!

"Alvin ve Sincaplar 2"de (Alvin and the Chipmunks: The Squeakuel) Alvin, Simon ve Theodore''la macera devam ederken, sevimli dişi sincap "The Chipettes ile de tanışacağız. Yönetmenliğini Tim Hill''in üstlendiği filmde sevimli çizgi kahramanları ünlü isimler seslendiriyor. Özellikle minik sinemaseverleri keyifli anlar bekliyor.


ARIZALI ÇİFTLER / Couples Retreat

Oyuncular:
Kristen Bell, Malin Akerman, Jason Bateman, Vince Vaughn, Jon Favreau, Ken Jeong, Kristin Davis, Jean Reno, John Michael Higgins, Faizon Love, Tasha Smith (Jennifer), Carlos Ponce (Salvadore), Peter...

Konusu: VINCE VAUGHN, komedi filmi “Arızalı Çiftler”de tümü yıldızlardan oluşan oyuncu kadrosunda başı çekiyor. Filmde Orta batılı dört çift, lüks bir cennet adaya hayatlarının gezisine çıkar. Çiftlerden biri evliliklerini kurtarmak için oraya giderken, diğer üç çift jet ski yapmak, spa’nın keyfini çıkarmak ve güneşte eğlenmek için yola çıkar. Ancak kısa sürede fark ederler ki, tatil köyünün sıradışı çiftler terapisine katılmak mecburidir. Bir anda, grup indirimi aldıkları tatilleri onlara pahalıya patlar.

Dave (Vince Vaughn) ve Ronnie (Malin Akerman) arkadaş grubunun sosyal merkez üssüdür. Yıllar içinde, kendilerini çocuklarına, arkadaşlarına ve işlerine adarlar.

Birlikte geçirdikleri mutlu görünen sekiz yıldan sonra, Jason (Jason Bateman) ve Cynthia (Kristen Bell) yol ayrımına gelir. Bir zamanlar mutlu olan çift, boşanmayı düşündüklerini söylediklerinde yakın arkadaşlarını çok şaşırtırlar—Dave & Ronnie, Joey (Jon Favreau) & Lucy (Kristin Davis) ve Shane (Faizon Love) & yeni kız arkadaşı Trudy (yeni oyuncu Kali Hawk).

Jason ve Cynthia, yoğun çiftler terapisinde uzmanlaşmış Güney Pasifik’teki tropik ada cenneti Eden Resort’u keşfederler. Ancak oraya gidebilmelerinin tek yolu Eden Resort’un grup indirimli “Pelikan Paketi”dir. Herkes kazanacaktır. Onlar ihtiyaçları olan danışmanlığı alırken, arkadaşları da beyaz kumlu plajların tadını çıkarabilir, spa’da rahatlayabilir, jet skilere binebilir ve hoşça vakit geçirebilirler.

Kulağa çok hoş geldiğinden (ve hepsi Jason ve Cynthia’ya yardım etmek istediğinden), hep birlikte gitmemeleri için bir neden yoktur…tabii Dave ve Ronnie gitmeyi kabul ederse. Dört çift cennete doğru yola çıkmıştır ve tropiklerde oyun başlamıştır.

Hasan Karacadağ'ın yönettiği ve Sefa Zengin, İncinur Daşdemir ile Deniz Olgaç'ın oynadığı 'Dabbe 2', kıyametin internetten yayılan bir virüsle başlayacağı konusunu ele alıyor.


ZOMBİELAND

Oyuncular:Jesse Eisenberg (Columbus), Woody Harrelson (Tallahassee), Emma Stone (Wichita), Abigail Breslin (Little Rock), Amber Heard (406), Bill Murray (Himself), Derek Graf (Clown Zombie)

Konusu: Aksiyonla komediyi bütünleştiren "Zombieland", zombilerin istila ettiği bir dünyada hayatta kalmanın bir yolunu bulan iki adamanın öyküsünü beyazperdeye taşıyor. Columbus (Jesse Eisenberg) tam bir korkaktır, ama korktuğunuz şey zombiler tarafından yenilmekse, korku sizi hayatta tutabilir. Devamını sinema keyfiyle izleyin.
http://www.turkiyeinternette.com/haber/8161-sinema-tiyatro-haftanin-filmleri-25-aralik-02-ocak.html

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 384
Toplam yorum
: 102
Toplam mesaj
: 22
Ort. okunma sayısı
: 1665
Kayıt tarihi
: 02.05.09
 
 

Yazmayı, okumayı, paylaşmayı, özgürlüğü seven, "BİLGİ"lenirken, "BİLGİ"lendiren dünya insanıyım. Lai..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster