Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Şubat '11

 
Kategori
Spor
Okunma Sayısı
1347
 

Hagi Gidici

Hagi Gidici
 

Karpatların Maradona’sı, Galatasaray’ın efsane oyuncusu, ligimizin ve Romanya’nın “başarısız” teknik direktörü George Hagi Galatasaray’dan gidicidir. Hem de çok yakında!

Gaziantepspor yenilgisinden sonra Lig TV muhabirine verdiği röportajı dinledikten sonra bende böyle bir düşünce hasıl oldu. Bu röportaj sonrasından eski röportajlarından pasajlar geldi aklıma.

Bunlardan en ilginci ve belki de beni bu düşünceye sevk edeni “1,5 yıllık sözleşmem var” söylemi idi. Dikkat ettim ki Hagi bunu bir çok röportajında sürekli ifade ediyor. Devamlı sözleşmesini hatırlatmasının nedeni ne olabilir ki? Herhalde bizim bu ayrıntıyı unutacak kadar zayıf hafızalı olduğumuzu düşünmüyordur.

Bana kalırsa onun kafasında sürekli kovulma fikri ve doğal olarak “korku” var. “Acaba gönderilecek miyim?”, “Daha önceki gibi yine başarısız mı olacağım” şeklinde çeşitli soru ve korku işaretlerinin kafasında sürekli dolaştığını ve bunun da sağlıklı kararlar almasında kendini zorladığını düşünüyorum. E zaten korkulan da başa gelir derler…

Geçtiğimiz hafta alınan Eskişehirspor galibiyeti (klasik tabiriyle bol gollü galibiyet) sonrasında Hagi dünyanın en mutlu insanıydı. Ancak o bunu elinin tersiyle itmeyi ve bu mutluluğu mutsuzluğa çevirmeyi ve bunu yaparken de basın mensuplarımıza laf sokmayı tercih etti.

Doğum gününün hatırlanmamasından mütevellit isyan ederek “giderim ha!” gibi anlaşılabilecek bir ifadeyi de kullandı. Beklerdim ki bu hafta da basın mensuplarına yüklensin. Doğum gününü hala kutlamayanlara tabi…

Bu işler böyle olmuyor be Hagi. Seni çok seviyoruz. Lakin teknik direktörlüğünü değil. Biz efsane Hagi’yi seviyoruz. Sana sonsuz kredi tanınmasında yegane etken budur. Ancak sen bu krediyi çarçabuk tüketme yolundasın.

Yıldız sayılan futbolcuları tırpanlamayı teknik direktörlük sanıyorsan yanılıyorsun. Bunu neden söylediğimi herhalde anlamışsındır.

Çakma yıldızlara tanıdığın krediyi gerçek yıldızlara da tanıman gerekir!

Unutma, sen de gidicisin! Giderken ardında bir "hoş sada" bırak hiç olmazsa!

Sevgi, hürmet ve muhabbetle..

Murat HACIOĞLU

Not: Ben de ne yüzsüz adamım! Spor yazmayacağım deyip deyip habire spor yazıyorum. Allah biliyor da fıtık ediyor beni!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Aldığı saçma sapan kararlar ve egoları yüzünden ben de istemiyorum bu adamı ama sadece teknik direktörle değişmiyor sanırım. GS eski günlerini özlüyor fazlasıyla.

Buğra TOKMAKOĞLU 
 20.02.2011 11:44
Cevap :
Takımın tepeden tırnağa değişmeye ihtiyacı aşikar. Bundan da önemlisi kaybedilen ruhun bir an evvel geri getirilmesi. Galatasaraylı duruşu dediğimiz o ruh her nerede kaybedildiyse bir an önce bulunmalı. Arama tarama çalışmalarına gönüllüyüm :)) Sevgi, hürmet ve muhabbetle  20.02.2011 18:32
 

Hagi'nin bizdeki sevgisi kredisi tükense bile bitmez. Ama kredi tükenebilir değil mi? :)) Beni de "beraberliği hakeden bir oyun oynadık" demesi bitirdi! Ah Hagi ah, bir senin bir de Ufuk'un başarılı olmasını o kadar istemiştim ki :( Selamlar Sayın Hacıoğlu.

Bekir Gümüş 
 13.02.2011 20:19
Cevap :
Hagi sevgisi bizlerde tükenmez elbet. Ama teknik direktör olarak daha fazla kalmasını da istemeyiz herhalde :) Şu takıma gelen ve gidenlere bakıyorum da.. Bir Of çeksem hangi dağlar yıkılır diye soruyorum ardından :) Sevgi, hürmet ve muhabbetle  13.02.2011 22:29
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 656
Toplam yorum
: 3284
Toplam mesaj
: 140
Ort. okunma sayısı
: 1670
Kayıt tarihi
: 08.12.08
 
 

Allah kimisine “Yürü ya kulum” demiş. Ben onu “Yürü, yaz kulum” anladım. Yürü anca gidersin manas..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster