Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

10 Kasım '12

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
12817
 

Hak edene değil, hakkını verene verilmeli değer!..

Hak edene değil, hakkını verene verilmeli değer!..
 

Bir laf vardır hani, "Eşeğe değer verdim, kendini yarış atı zannetti". Ya da "Eşek ne anlat hoşaftan", diye. Artık bu kelimelerin doğruluğuna kanaat ediyorum. Ben insanları gerçekten anlamadığıma inanmaya başladım. Neymiş "Rojda, çok değer veriyor ve ben bu değerden sıkılıyorum" ya da" Rojda'nın verdiği değeri annem bile vermiyor bana, ve ben bunalıyorum bu değerden".

Herkese sormak istiyorum burdan. Ben kötü bir şey mi yapıyorum? İnsanın canından çok sevdiği insana değer vermesi günah mı? Ya da kötülük mü? Anlamıyorum yani. Bize değer veren olsa başımızın tacı yapıyoruz. Neden? Çok mu sevgisiz kaldık? Bu yüzden mi acaba..

Küsmeyi, kırılmayı, hiç sevmem ve kolay kolay da bir insanı hayatımdan silmem. Ama biri benimle konuşmadığı, küstüğü zamanda yakasına yapışmam sadece sebebini sorarım. Benimle konuşmayan insanlar zaten başkalarıyla konuşur benim hakkımda. Bu herkes için böyledir eminim. Fazla değer vermek insanları kasıyormuş ya!.. Aylardır konuşmadığım bir dostum vardı. Meğer benimle konuşmamasının sebebi, bana olan kırgınlık kızgınlık değil; çok değer veriyor olmamdan dolayıymış. Şaşırdım. Öyle çok şaşırdım ki hala da onu takıntı yaptım ki yazıyorum şuan. Nasıl yani?

Çok değer vermek mi bir insanla konuşmamana sebep? İnanılır gibi değil ve hala da inanmak istemiyorum. Ve ben şunu anladım, insanlar sahteliklerle yaşamaya alışmışlar ve seviyorlar. Benim samimiyetimi görünce de bunaldıklarını, sıkıldıklarını anlıyorlar. Bir laf vardır, "Bunca sahteliliğin benim samimiyetime ihtiyacı var", diye. Ben buna inanmıyorum. Bunca sahtelik benim samimiyetimi hak etmiyor artık bunu biliyorum. Çünkü anladım ki, kendini en doğru gösteren (daha doğrusu sahte ama biz onu doğru biliyoruz) insan sahteliklerden hoşlanıyor. Açık ve net. Ama gel gör ki bizim gibi samimiyet dağıtan insanlar kötü oluyor. Dünyanın en adi insanı bile oluyor yani.

Nereye gidiyoruz bilmiyorum ama şu yaşımda bir yaş daha büyüdüğüm bir yere kapak attım, şunu da anladım ki; "Değer" gibi bir varlığı herkes kaldıramaz, herkeste de güzel durmaz. Hakedene değil değer, hakkını verene verilmeli.

Sevgilerimle 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

zATEN ÇEVREMİZ SAHTEKARLARLA DOLDU. Aşklar sahte, ARKADAŞLIKLAR SAHTE, GÜLÜŞLER SAHTE, EVLİLİKLER SAHTE, daha yazayım mı? Eline sağlık. SELAM VE SEVGİLER Kıbrıs'tan.

Göksel47 
 25.11.2012 18:39
Cevap :
Canım Göksel Hanımcığım. Gerçekten her şey yalan ölümden başka. Sevdiklerimizin kıymetini bilmek de cabası. Teşekkürler güzeller güzeli yorumunuz için. Sevgilerim İstanbul'dan :)  26.11.2012 12:42
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 99
Toplam yorum
: 86
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 6838
Kayıt tarihi
: 07.08.11
 
 

Bir garip bankacı olmanın yanı sıra, yazarlık yapan; her şeyi olduğu suret için seven bir insanım..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster