Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Eylül '08

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
3466
 

Hak ve Eşitlik Partisi kuruldu

Hak ve Eşitlik Partisi kuruldu
 

Evet sonunda beklen gün geldi ve Hak ve Eşitlik partisi resmen acıldı. Bence bu partinin digerlerinden belli oranda farkı var, bir önceki yazımda da parti ilkelerinden bahsetmistim. Bundan sonra daha farklı olacak. Çünkü hersey halkın elinde olacak. Herkez icin hayırlı olsun.Tabi biraz da destek gerekli ve ben bu dastegi fazlası ile arkasına aldıgını dusunuyorum.

Emekli Tümgeneral Osman Pamukoğlu'nun da kurucular arasında bulunduğu "Hak ve Eşitlik Partisi" kuruldu. Partinin kuruluş dilekçesi Mehmet Salim Güraydın, Kemal Temel, Recep Bakırcı ve Şahin Ömür'ün imzasıyla İçişleri Bakanlığı'na verildi.

Bakanlık kayıtlarına göre, Hak ve Eşitlik Partisi, Türkiye'de faaliyet gösteren 59'uncu parti oldu.

Partinin 49 kişilik kurucular kurulu listesinin ilk sırasında bulunan emekli Tümgeneral Osman Pamukoğlu, bir süredir siyasi faaliyet konusunda çalışmalar sürdürüyordu.

Bu arada, bazı gazetelerin bugünkü baskısındaki tam sayfa ilanlarda partinin siyasi duruşuna yer verildi. İlanlarda, Osman Pamukoğlu için "Hak ve Eşitlik Partisi Genel Başkanı" unvanı kullanıldı.

Pamukoğlu, Güneydoğu'da görev yaptığı yılları anlattığı "Unutulanlar Dışında Yeni Birşey Yok" adlı kitabıyla tanınırlığını artırmıştı.(milliyet gazetesi)

Partinin kuruluş dilekçesi Mehmet Salim Güraydın, Kemal Temel, Recep Bakırcı ve Şahin Ömür'ün imzasıyla İçişleri Bakanlığı'na verildi. Bakanlık kayıtlarına göre, Hak ve Eşitlik Partisi, Türkiye'de faaliyet gösteren 59. parti oldu.

Partinin 49 kişilik kurucular kurulu listesinin ilk sırasında bulunan emekli Tümgeneral Osman Pamukoğlu, bir süredir siyasi faaliyet konusunda çalışmalar sürdürüyordu.

Bu arada, bazı gazetelerin bugünkü baskısındaki tam sayfa ilanlarda partinin siyasi duruşuna yer verildi. İlanlarda, Osman Pamukoğlu için ''Hak ve Eşitlik Partisi Genel Başkanı'' unvanı kullanıldı.(samanyolu haber)

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Merhaba...Tamam, anlaştık.Farklı düşüncelere sahip olmak ve bunu serbestçe açıklamak, demokrasinin en güzel yanıdır.Selamlar.

cdenizkent 
 09.09.2008 12:32
Cevap :
tesekkur ederim. iste ortak bi yanımız oldu :)))  09.09.2008 13:04
 

Merhaba...Zahmet etmiş yorumuma yanıt vermişsiniz. "Düşüncenize saygı duyuyorum ama, ben kendi düşümcemi arkasındayım" şeklinde bir yanıt verseydiniz hem daha nazikçe bir yanıt olurdu hem de tartışma adabına daha uygun düşedi diye düşünüyorum. Önyargılı olduğum konusuna gelince, buna hemen nasıl karar verdiniz şaşırdım kaldım doğrusu. Bence, önyargılı olmak, tek yanlı bilgilenenlerin takındığı bir tavırdır.Bloglarıma bir göz atarsanız, bunu hemen anlayabilirsiniz. Selamlar.

cdenizkent 
 08.09.2008 13:46
Cevap :
Sayın Denizkent , sanırım ön yargı konusunda haklısınız.kusurabakmayın.Elimden geldigince nazikce bir cevap yazmaya calısmıstım, direk dusuncemı paylastım sizin ile tesekkur edebilirdim kısaca. ön yargıdan kastım bana verdiginiz örnek oldu .  08.09.2008 18:00
 

HEPar. kurucusu sayın Osman pamukoğlu basarlı olmanızı ve Hedeflerinize ulaşmanızı temin ederiz. Bu yeni dönemde basarılı olacağınıza gönülden inanıyorum ve yapıcaklarınız için tesekkürlerimi sunuyorum. saygılarımla:Seyfi Nergiz

seyfi nergiz 
 08.09.2008 13:27
Cevap :
hepimizin destegi ile olucak.tesekkur ederim  08.09.2008 18:01
 

olmamış vatandaşlarımıza sahip çıkarak birlikteliğin kuvvetlendirilmesi gerekmektedir.Zaten eleştirilecek siyasi sistem bulanmıştır.Bulanık suda balık avlamak için zaman yoktur.Şartlar altın tepside partinin önüne sunulmaktadır.toplumun her kesimine giriniz,sekter davranmayınız.Hızlı doğru,kucaklayıcı tavrınızla netice alcağınıza gönülden inanıyorum.Haydi rastgele HEPAR:

ceylan kayali 
 07.09.2008 1:38
Cevap :
tesekkur ederım hepimiz ıcın guzel gunler yakındır  07.09.2008 11:42
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 35
Toplam yorum
: 48
Toplam mesaj
: 34
Ort. okunma sayısı
: 3137
Kayıt tarihi
: 06.10.06
 
 

Yaşı genç, hayat deneyimi biraz olan, her türlü görüşe açık, sevecen, biriyim... Lise mezunuyum, ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster