Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

29 Mayıs '08

 
Kategori
Futbol
Okunma Sayısı
1188
 

Hakan Şükür olayı ve Çarşı grubu

Hakan Şükür olayı ve Çarşı grubu
 

Bu hafta iki tane önemli olay yaşandı.

Bunlardan bir tanesi Hakan Şükür olayı. Hakan Şükürn Galatasaraylılar için önemi büyük. Onlara göre öyle bir noktaya geldi ki Hakan Şükürün futbolu bırakması lazımdı. Beklenen gün geldi ve Hakan Şükür futbolu bırakmasa da Galatasarayı bıraktı. Bu belki birçok Galatasaraylı için iyi oldu. Ben bir Fenerbahçeli olarak Hakan Şükürün Galatasaraydan ayrılmasını Galatasaray spor klübü açısından yanlış görmekteyim. Hakanı sevmem ama ( kendi arkadaşları da sevmez) Hakanın Galatasarayda oynarken takım arkadaşlarına umut veriyordu ve ağabeylik yapıyordu. Galatasaray hiç olmadık zamanlarda onun hırsı ile maçlar kazanıyordu. Zaten Türkiyede şampiyon olmak istiyorsanız takımı için bir kişi oynayan oyuncu bulun veya yaratın kesinlikle şampiyon olursunuz. Örnek istiyorsanız: Pierre Van Hoojdonk, Metin, Ali, Feyyaz ve Hakan Şükür……

Kendine bakan bir oyuncu 40 yaşına kadar oynar. Hakan Şükür yaşlıydı filan demeyin. Tam bir profosyonel gibi yaşıyordu. Uzun lafın kısası Galatasaray Hakan Şükürü çok arayacak.

İkinci olay ise Çarşı grubunun kapanmasıdır. Çarşı Beşiktaşlılar için çok özel bir gruptur. Bana sorarsanız sadece Beşiktaş için değil Fenerbahçe spor klübündeki Genç Fenerbahçeliler, Galatasaraydaki Ultra Aslan grubu da kapatılmalı. Bakın ben Genç Fenerbahçelilerin sitesine üyeyim ona rağmen kapansın diyorum. Çünkü bu gruplar derbi maçlarda ortalığı çok geriyorlar. Gruplar olmadan daha rahat maç izleyeceğimizi düşünüyorum. Dışarıdaki polisler de bunları zor zaptediyor.

Bu iki olay Türk futboluna damga vurdu.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 368
Toplam yorum
: 345
Toplam mesaj
: 61
Ort. okunma sayısı
: 768
Kayıt tarihi
: 03.07.07
 
 

Eskiden Ergin (yengeç dansı) rumuzuyla yazardım. . Doğruyum, çalışkanım Fenerliyim.   @Ergin Fene..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster