Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Nisan '19

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
90
 

Hakedilmemiş Bir Son -2

Günler birbirini kovalarken, Ferit Itır ile konuşmaya devam ediyor ve gittikçe ona daha da bağlandığını hissediyordu. İlk karşılaşmalarından sonra bir kaç kez buluştular. Arkadaşça uzun uzun sohbet ettiler. Fakat Ferit’in hisleri kesinlikle arkadaşlıktan ibaret değildi. Duygularının karşılıklı olduğunu hissediyor, fakat emin olamıyordu.
 
Bir gün işlerini bitirmiş, bir restoranda öğle yemeğini yerken telefonu çaldı; arayan Itır’dı. Büyük bir heyecanla açtı telefonu. - Efendim Itır?
-Merhaba Ferit. Nasılsın? Müsait miydin? 
-Merhaba. İyiyim teşekkür ederim sen nasılsın? Müsaitim. Araman da beni çok mutlu etti ayrıca.
-Ne güzel o zaman.Benim sana bir teklifim olacak, o yüzden aradım seni. Uzun zamandır beklediğim bir film vizyona girdi sinemada. Birlikte gider miyiz diye soracaktım.
 
Ferit’in kalbi mutluluktan yerinden çıkacakmış gibi atıyordu. Hoşlandığı, ona olan duygularını itiraf etmek için bir fırsat aradığı kadın aramış, onu sinemaya çağırıyordu. Bir süre sessizlik oldu. Itır : Alo Ferit? Orada mısın? deyince kendine geldi. -Afedersin. Dalmışım bir an. Gideriz tabi, neden gitmeyelim. Sen neredesin şu an? Tamam, yakınım ben de oraya. Geliyorum.
 
Ferit, deyim yerindeyse koşar adım gidiyordu Itır’a. İçindeki heyecan yüreğine sığmayıp, taşıyordu. Öyle mutluydu ki, Itır’dan başka bir şey düşünemez olmuştu. Itır’ın yanına vardığında , ~Allah’ım iyi ki çıkardın bu kadını karşıma dedi içinden. Kısa bir sohbetten sonra sinemaya doğru yola çıktılar. Film başladığı andan itibaren Ferit’in heyecanı iki katına çıkmıştı.Itır’ın elini tutmak, ona hoşlandığını itiraf etmek için büyük bir istek duyuyordu. Ama yapmadı. ~Daha dün bir, bugün iki. Hakkımda ya iyi şeyler düşünmezse? Ya beni yanlış anlar da benimle bir daha görüşmezse? diye düşünüp vazgeçti. İzledikleri film, içinde neşeyi ve hüznü birlikte barındıran duygu yüklü bir filmdi. Sinemadan çıktıktan sonra, tanıştıkları cafede oturup uzun uzun filmin kritiğini yaptılar. Itır konuştukça Ferit’in ona olan hayranlığı artıyordu. Itır’ın da ona güzel baktığından emindi. Fakat aslında hayat, beraber izledikleri ilk filmde bile Ferit’e bir mesaj veriyordu. Filmin adı: Ekşi Elmalar’dı. O elma ekşi kalmaya devam edecek, hiçbir zaman tatlı olup mutlu etmeyecekti.  Gel gör ki Ferit’in gözlerine bunu görmesine engel olacak perde çoktan inmişti... 
DEVAM EDECEK...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 7
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 406
Kayıt tarihi
: 18.08.14
 
 

21 Ağustos 1994 doğumluyum. Gazi Üniversitesi/ Uluslararası İlişkiler mezunuyum.Bol bol okumaya v..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster