Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

30 Nisan '13

 
Kategori
Kişisel Gelişim
Okunma Sayısı
510
 

Hakkettiğim Para

Hakkettiğim Para
 

bir düşünmek lazım :)


 

Parayla ilgili yazacak çok şey var; ama ben bugün hak ettiği parayı kazanamayanlara yönelik bir paylaşımda bulunmak istiyorum. “Çok çalışıyorum, çok şey biliyorum; ama bir türlü hak ettiğim maaşı ya da kazancı elde edemiyorum” diye düşünenler için bu yazım…

Siz de böyle düşünüyorsanız okumaya devam edin, yok böyle düşünmüyorsanız böyle düşünen bir tanıdığınızla paylaşırsınız bu yazıyı.

Hak ettiği parayı kazanamadığını düşünen bir insan, sürekli aklından bu düşünceyi geçiriyorsa, etrafındaki insanlarla da bunu durmadan paylaşıyorsa ne yapıyor oluyor biliyor musunuz?

Bu düşünceyi inanç haline getiriyor, kazanamadığı miktarı önce düşünce bazında sonra da somut halde tamamen yok ediyor. Hakkını alamama düşüncesi kişiyi hasta ediyor. Kendini çok daha fazla mutsuz ve olumsuz duygular içine sürüklüyor.

Böyle bir durumda işe yarar daha olumlu bir bakış açısı ne olabilir?

Eğer gerçekten iyi olduğunuza inanıyorsanız sorun yok. Bir sonraki adım şu an alamadığınız paranın evren bankasında sizin için bir yerlerde birikiyor olduğuna ve bir gün size geleceğine inanmaktır. Böylelikle şu an size gelemeyen parayı kayıp olarak görmez, var olarak görmeye başlarsınız. Aylar ya da yıllar sonra emeklerinizin karşılığının toplu olarak gelebilme şansını yaratırsınız. Aksi düşüncede bütün enerjinizi yeteri kadar kazanamamaya koymuş oluyorsunuz. Düşünceniz “para yok, para az” anlamına geliyor. Ve inançlarınız kendini gerçekleştirmek üzere harekete geçiyor. Peki, istediğiniz bu mu? Tabi ki değil. O zaman olumlu düşüncelere odaklanmak, bakış açınızı değiştirmek size daha iyi gelecektir.

Emeklerinizin, bilginizin, eğitiminizin bir gün size fazlasıyla döneceğine inanmak her şeyden önce size kendinizi iyi hissettirir. Sonrasında da bilinçaltınızda oluşan bu inanç, kendini gerçekleştirmek üzere bir algı alanı yaratır. Ve hiç tahmin etmediğiniz, yeni bol kazançlı işlere yelken açabilirsiniz. Bu sene alamadıklarınızı gelecek günlerde, yıllarda alabilirsiniz.

Hayatımızda memnun olmadığımız bir durum varsa o durumla ilgili düşüncemizin ne olduğuna bakmak bize çok şey öğretir. İstenmeyen sonucun karşısında duran düşünceyi değiştirmek, sonucu da değiştirir. Bunun için de önce düşünce ve inançlarımızın ne olduğunun farkında olmalıyız.

Bugünkü örnekte olduğu gibi… Eğer hak ettiği parayı kazanamadığına inanan birisi bu düşünceyle devam ederse bir ömür boyu aynı sonucu almaya devam edecektir. O zaman ne yapıyoruz? Bu düşüncemizi değiştiriyoruz! :)  

www.arzubiyiklioglu.com

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 503
Toplam yorum
: 94
Toplam mesaj
: 9
Ort. okunma sayısı
: 466
Kayıt tarihi
: 24.08.10
 
 

1971 doğumlu Arzu Bıyıklıoğlu uluslararası sertifikalı Yaşam Koçu, NLP Uzmanı, NLP Eğitmeni ve Re..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster