Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

23 Kasım '08

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
421
 

Hala batmadıysan, şükret

Hala batmadıysan, şükret
 

Siyaset bir tartışma platformudur. Bazen sınırı aşar bu tartışmalar. Bir parti mensubun ak dediği olaya, diğer parti mensubu kara der her zaman. Yani herkes kendi menfaatleri arkasında koşar. Ülke adına bir iş yapılmış olsa, şu an yetmiş milyon kişi sadece terör olayında bir olmazdı. Meyve veren ağaç taşlandığı gibi, şu an da güzel işler başaran iktidarda taşlanıyor maalesef.

Ülke olarak pek çok yokuşlardan geçtik. Sonunda düzlüğe çıktık Elhamdülillah ama bu seferde çıkarcı kişiler gölge düşürüyor. Bu ülke neler görmedi geçmiş zamanda. Bu gün ki yaşantıyı eleştirenler geçmiş günleri irdelesin biraz. Örneğin; “başbakana yazarkasa fırlatıldığı günleri, kredi kartı yüzenden intihar eden polisleri, IMF’den bilmem kaç faizle borç para almak için bin takla attığımız günleri, doların markın bir gecede üç katladığı günleri” irdelesin. Ama bu olaylar o kişiler için bu durumdan iyi idi. Başbakana yazarkasa fırlatılıyor, dolar mark katlanıyor. Parayı yine zenginler kazanıyordu. Polisler intihar ediyor, kargaşa ortamından yine menfaatlerine düşeni alan zenginlerdi.

Bunlar benim ömrümün yettiği kadar olan bölüm. Ya benim yetişemediğim olaylar. Örneğin “darbeler, Sivas olayları…” bir sürü mantıksız olay. Bu olayları saymaya kalksan bir kitap doldurur. Ama mantıksal olarak bir ceviz kabuğunu doldurmaz. Demokrasi, özgürlük, seçme seçilme hakları diye bağıran kişiler. Ne oluyor da darbe ile halkın seçtiğini indiriyor koltuktan.

Kısacası bugün iyi bir yönetim var. İstikrarlı gidiyoruz. Amerika bankalarının battığı bir dönemde, sen krizden minimum seviyede etkileniyorsan, daha doğrusu HÂLA KOLTUĞUNDAYSAN, SUS...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 352
Toplam yorum
: 623
Toplam mesaj
: 33
Ort. okunma sayısı
: 2886
Kayıt tarihi
: 02.08.08
 
 

1989’da Aksaray’ın Eskil ilçesinde doğdu. İlköğretimini 2004 yılında Eskil Cumhuriyet İlköğretimi..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster