Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

23 Kasım '09

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
359
 

Hala ölmedim

Hala ölmedim
 

Yaşayan ölüm


En son 30 ekimde yazmışım, yuh diyorum nerdeyse 1 ay olacak... Zavallı blog sayfamı boynu bükük ve yetim bırakmaya gönlüm razı olmadı, öylesine birşeyler düşşün diye yazıya, uğradım.

Kimliğimi saklı tutayım diye bir yol çizdiğim için en başından, günlük hayatımdan fazla birşey yazamıyorum... Oysa ki güzel şeyler de olmadı değil... İç dünyama gelince... Aklıma geliyor arasıra, insan kimliğini gizlediği bir blog sayfasına bile iç dünyasının gizlerini yazamıyorsa derdini hangi dağa hangi suya anlatsın?

Milliyet blogda kimisinin gizli kimliklere gıcığı varmış sanırım :-p

Yine dil de çıkardım ya yazımda ölsem de gam yemem bugün :)

Hala ölmedim, oysaki öledebilirdim. 30 ekim - 23 kasım arasındaki bir günde pekala yitmiş gitmiş de olabilirdim.

Ölümü beklediğimi farkettim, tam da şimdi.

Ölümü beklemek derken, ölümü arzulamak değil kastım. Geleceği muhakkak birinin yoluna bakmak gibi birşey bu. Düşünün ki, geleceği kesin... İnsanın hayatını yeni baştan şekillendirir bence bunu yaşamak. Ölümü bekleyerek yaşamak insanı değiştirir değil mi?

Kaçımız ölümü bekleyerek yaşıyoruz? Ölümden kaçarak yaşamak yerine.

Vitrinde gördüğümüzde ağzımızın suyunu akıtan deri çizmelerle mi kaçıyoruz ölüm fikrinden? Ne kadar hayata bağlanırsam o kadar ölümden uzağımdır diye mi düşünüyoruz.

Oyalanmak bu, avunmak.

Kendini kandırmak.

Ayıla bayıla alınan son model arabamızla dünya fikrine sarılırken, ertesi gün gıcır arabamızla yapacağımız elim kaza ile öleceğimizi bilsek, umursar mıydık satıcının sunduğu taksit ve kredi imkanlarını? Ona sahip olabilmek için bir tarafımızı yırtmazdık herhalde o zaman. :)

Gülüyorum çünkü bana komik geliyor. İçinde ironi var büsbütün.Sakın bana, ama hayattan da kopmamak lazım, tadını çıkarmak gerek, bir kere geliyoruz, ölüm düşüncesi ile moral bozmamak lazım gibi sözlerle gelmeyin :))

Evet, bir kere geliyoruz. Bir daha olmayacak. Bir daha imtihan etmeyecek bizi Yaradan. Tabi inanıyorsanız :))

İnsan kaderine koşarak gidermiş ya bazen. Kaçtığı kaderine, koşarak gidermiş...

Selamlar, sevgiler...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Çok sevdiğim bir arkadaşım vardı. Kendi ölümünün nasıl olacağını anlatmıştı bir gün. O zaman bana çok ürkütücü gelmişti söyledikleri. Ama sadece birkaç yıl sonra yaşadıklarım daha da ürkütücü olmuştu. Arkadaşım, tıpkı bana anlattığı gibi korkunç bir trafik kazasında ölmüştü! Bunu nasıl hissetti anlayabilmiş değilim... Sevgili hayalet, ölüm yaşamın içinde ama uzun bir süre bizden uzak olsun, yaşamak çok güzel.

Melek Koç 
 02.12.2009 18:33
Cevap :
Yaşamaktan ziyade, var olmak çok güzel diye hissediyorum ben genelde sevgili melek... Belki ölünce bir rahat nefes alıp var olmaya daha huzurla devam ederiz ne dersin :) Sevgilerimle, teşekkürler...  09.12.2009 19:49
 

melalime ( kelimeyi sizinle keşfettim ve de pek sevdim :) ) ağlayıp sızlamaktan gözlerim daim şiş, kızarık ve sulusepken. Perdeler ıslak olduğundan her daim görüş bulanık...velhasıl sevdiklerimin melalini göremiyorum bazen...Koşarak gitmesen, tempoyu düşürsen ve yürüsek biraz...nefeslensek...biraz muhabbet etsek yürürken...dertlerimizi bölüşsek...azalır belki insan olmanın omuzlarımıza yüklediği yük...ha ne dersin sevgili hayaletimiz...ha bir de arada bir ses versen en azından hala yaşamın iplerinde yürümekte olduğunu bilsek hı...sevgimle saygımla ve dahi tüm varlığımla kucaklıyorum...öpüyorum.

mevsimler 
 02.12.2009 12:27
Cevap :
Kaçak hayalet ben :) Derdimi içimde saklamayı huy edindim be! Hiç böyle değildim, ama böylesi nedense daha iyi geldi, en azından benim için. Kendimi en çok anlattığım yer burası. Başka da pek bir kimseye anlatmıyorum birşey. Varsın gözler sulansın, hava hep yağmurlu olsun. Gururuma da dokunuyor ama! :)) Sevgiler...  09.12.2009 19:51
 

siz kendinize mi hayalet diyorsunuz? ben seneyi devirdim:)) yaşam ölümle ayrılmaz bir parça... tabi ki bazen en umulmadık anda gündeme düşer ama bunun nedeni belki de yaşamın tadını, anlamını bulmamız içindir. ölümü düşündüğümüzde önemsediğimiz bazı nesneler anlamını yitirir ama insan olmanın bir basamağıdır çoğu kez... çünkü neyi nasıl yapacağımızın kararını da verdirir. insanın ertelediklerine yeniden baktırır ve neyin daha önemli olduğunu gösterir. hele bir de en yakınını kaybetmişssen (ister ayrılıkla ister ölümle) işte bu hayatı gözden geçirmen için en büyük fırsattır. ben derim ki ÖLÜM İYİ Kİ VARSIN BANA YAŞAMI HATIRLATTIĞIN İÇİN... sevgilerimle...

Meryem Gültekin 
 28.11.2009 11:53
Cevap :
Doğru şeyler yazmışsınız Meryem Hanım...Katkılarınız için teşekkür ederim.Sevgilerimle...  09.12.2009 19:53
 

Sen ölümü düşünürken, ben burda gülümsüyorum, kendimden utandım valla:)) Şu dil çıkardığın yerde başladım gülümsemeye:) Birşey söyleyeceğim ben, kızma tamam mı. Sen hayat dolu bir insansın,ben böyle hissediyorum.Ölümü inan bir dönem, herkes böyle yakın hissediyor.Hatta ben hala ölmeye çalışıyorum:)) Bir türlü olmuyor.Katlanacağız işte:) Şu gıcırı diyorum gıcırı:)) Bir tarafımızı yırtalım da, onun için yaşamaya değer:)))Daha çok yaz lütfen.Sevgilerimle

SINIR 
 24.11.2009 10:41
Cevap :
:)) Ben de sizin yorumu okurken gülüyorum. :) Zaten ölümü düşünürken illa ki hüzünlenmek mi lazım.Elimden geldiğince normalleştirmek istiyorum ama bazen olmuyor. Hayat doluyum çok doğru, ölüm de hayatın bir parçası diye düşündüğümden ölüme özel bir ilgim var. :) Çok teşekkürler yorumunuza. Sevgilerimle :)  24.11.2009 11:11
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 29
Toplam yorum
: 159
Toplam mesaj
: 25
Ort. okunma sayısı
: 522
Kayıt tarihi
: 03.10.09
 
 

Psikoloji mezunuyum, ve bundan dolayı olsa gerek kendini analiz edip hırpalama konusunda oldukça iyi..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster