Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Nisan '12

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
5150
 

Hale Türkel hayatını kaybetti

Hale Türkel hayatını kaybetti
 

alıntıdır


Haftaya kötü bir haber ile başlamıştık. Bundan sonrasının daha hayırlı haberler ile devam etmesini diledik ama nafile. Yine bir ölüm haberi yansıdı gazetelere.

Bu kez oldukça genç bir ölüm sızlattı yürekleri. İnanılır gibi değil henüz 25 yaşında olan birine neden bu kadar ağır gelmiş olabilir hayatın yükü?

Ne oluyor insanlarımıza? Yaşama sevincini neden bu kadar yitirdik bilemiyorum.

Muğla'nın Marmaris İlçesi'nde çekilen 'Ayaz' filminde yardımcı oyuncu olarak görev alan 25 yaşındaki Hale Türkel, kaldırıldığı hastanede yaşamını kaybetti.

Haber başlığı insanın birkaç dakika donmasına yetiyor. Öyle buz gibi kelimedir ki kaybetmek, yanına birde hayat gelince hiç altından kalkılmaz bir hal alıyor.

Haber;

(…)

Olay Muğla'nın Marmaris İlçesi'nde Tepe Mahallesi'ndeki bir evde meydana geldi. Tek başına yaşayan 25 yaşındaki Hale Türkel, girdiği ruhsal bunalım sonucu çok miktarda ilaç içti. Genç oyuncu ilaç içtikten sonra arkadaşı Y.E.D'yi aradı. Eve gelen arkadaşı Y.E.D, arkadaşı Hale Türkel'i Marmaris Devlet Hastanesi'ne götürdü. Hastaneye kaldırılan Türkel doktorların tüm müdahalesine rağmen kurtulamadı.

Genç kadının arkadaşı Y.E.D poliste verdiği ifadede; Hale Türkel'in bildiği bir sıkıntısının olmadığını, en son buluştuklarında Türkel'i üzgün gördüğünü, neden üzgün olduğunu sorduğunu ancak genç kadının kendisine bir şey anlatmadığını söyledi.

Marmaris Emniyet Müdürlüğü'nün kayıtlarına olayın intihar olarak girdiği öğrenilirken, ailesi olayın intihar olmadığını, Türkel'in ilaçlara karşı alerjisi olduğunu, alerjik bir durumdan dolayı hayatını kaybettiğini belirtti.

Sonuç itibariyle biri daha aramızdan ayrılıp gitti. Gençti, bahar havasında kara bulutlar kaplamıştı dünyasını belki.

(Tabii olay intihar sonucu ise)

Üzücü, bu hafta aldığımız haberler yine çok üzücü.

Allah rahmet eylesin, yakınlarına sabır versin.


 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Her ölüm erkendir...

Necati TÜFEKCİ 
 12.04.2012 22:03
Cevap :
Katılıyorum. Genç yaşlı ayırt etmeksizin hepsi erken bencede  13.04.2012 8:35
 

Öyle çok kırılma noktaları yaşıyoruz ki... Ayakta kalmak zor, bazen de çok büyütüyoruz olanları... Biraz daha sabır olsa zaten her şey geçecek..!

Arzu Elif 
 12.04.2012 14:04
Cevap :
Gereğinden fazla abarttığımız kesin. Biraz da insan kendi kendini depresif hallere zorluyor. Yaşam aşkımızı hiç kaybetmememizi dilerim Arzu Hanım  12.04.2012 21:04
 

Sıralı ölüm versin Allah, kimseye yakışmıyor ama gençlere hiç yakışmıyor...

Nuray Ors 
 12.04.2012 3:33
Cevap :
Maalesef dediğiniz gibi kimseye yakışmıyor ama yaşı genç olanları düşününce daha fena:(  12.04.2012 13:03
 

GENÇ İNSANLARIN SORUNLARINA YETERİ KADAR EĞİLMİYORUZ.BUGÜN HALE YARIN BİR BAŞKASI.KİM BİLİR NE DERDİ VARDI.İLLA ÇOK BÜYÜK SORUNLARI OLMASI GEREKMEZ;BUNALIM DA BİR DERTTİR.YAZIK GERÇEKTEN.BU İŞTE BAŞTA AİLESİ,ÇEVRESİ,DEVLET SUÇLU.ÖYLE İNTİHAR ETTİ DİYE GEÇİŞTİRMEK OLAMAZ.İNTİHAR EDENLERİN DAHİ SUÇLUSU VARDIR.BİLEREK ADAM CANINA KIYAR MI?İNTİHAR NORMAL BİR OLAY DEĞİLDİR VE SUÇLUSU DA İNTİHAR EDEN KİŞİ DEĞİLDİR.BU KAFALAR ARTIK DEĞİŞMELİ.

Kerim Korkut 
 11.04.2012 21:41
Cevap :
Kesinlikle! Üzeri örtülüp geçiştirilen konular yüzünden böyle değilmiyiz?Hiçbir sorun çözüme götürülmüyor. Hal böyle oluncada aynı şeylerin tekrarlaması kaçınılmaz. Umarım birgün düzelir. Hep aynı umutlarla yürüyoruz ama elden ne gelir. Selamlar  12.04.2012 9:21
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 670
Toplam yorum
: 3227
Toplam mesaj
: 35
Ort. okunma sayısı
: 1895
Kayıt tarihi
: 19.12.10
 
 

İstanbul doğumlu. Kuantum Yaşam Koçu. EFT, NLP, ETKİLİ İLETİŞİM, BEDEN DİLİ gibi bir çok konuda e..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster